איגוד הכדוריד
סגל נבחרת העתודה של ישראל ליורו-20
צילום: הדר ואן קולא
 
נבחרת העתודה של ישראל משלימה את הכנותיה לפתיחת אליפות אירופה עד גיל 20 שתצא לדרך ביום רביעי בסלובניה - במפגש ראשון מול הנבחרת המארחת (מפגש שייצא לדרך ב-20:15 - מיד לאחר טקס הפתיחה של האליפות). למחרת - מצפה מפגש מול נבחרת דנמרק, ובשבת יושלם השלב הראשון במשחק מול איטליה (השלב השני באליפות שייקבע לפי הדירוג יחל ביום ראשון לאחר מכן).
 
העתודה תמריא ביום שלישי לסלובניה. היא קיימה ביום רביעי משחק אימון אחרון מול נבחרת הנוער, לאחר ששבה ממשחקי ההכנה שערכה בסרביה. אלו השלימו סדרה של 5 משחקי אימון בינלאומיים, כשלפניהם היו המפגשים במונטנגרו. הצוות המקצועי בראשותם של סער פרנקל המנהל המקצועי, המאמנים ניסים פלח, עוזרו אביתר גבעון ומאמן השוערים יוליאן סטראט, קבעו היום (ראשון) את סגל ה-18 שחקנים שישתתפו באליפות (בכל משחק יירשמו 16).
 

לינק שידורי המשחקים מאליפות אירופה בערוץ ה-EHFTV

פודקאסט לקראת אליפות אירופה - יואב נאמן מראיין את ניסים פלח, טל פלד ואורי פלח. צילום: אולפן הפודקאסט, בנוביץ' תקשורת
 
הסגל (מספרי השחקנים לפני השמות) כולל את השוערים: 1. טל פלד (1.95 מ', מאסי הצרפתית), 55. ליאור שיין (2.05 מ', בני הרצליה), 95. אושרי רזניק (1.87 מ', מכבי ת"א). שחקני השדה - פינות: 23. בן אור גונן (1.82 מ', הפועל ראשל"צ), 7. שחר לוסטיגמן (1.79 מ', אס"א ת"א), 45. ירין ליברמן (1.81 מ' הפועל אשדוד), 13. אסף שרון (1.83 מ', הפועל ראשל"צ), 21. עמית יודוביץ' (1.80 מ', מכבי ת"א). מרכזים - 10. אורי פלח (קפטן, 1.85 מ', הפועל ראשל"צ), 22. עומר קלוט (1.65 מ', א.ס רמת השרון). מקשרים - 17. תומר רש ארמן (1.90 מ', מכבי ת"א), 14. אלירן מרקוביץ (1.81 מ', אס"א ת"א), 27. עמית בן עטיה (1.87 מ', מכבי ראשל"צ), 19. נועם סוסנה (1.92 מ', א.ס רמת השרון), 34. לואיק בקסו (2.01 מ', מ.כ חולון). שחקני ציר - 2. אסף סוכליצקי (קפטן, 1.90 מ', מכבי ת"א), 30. נאור כהן (2.04 מ', מ.כ חולון), 77. סיון טומשין (1.81 מ', הפועל ראשל"צ).
 
שידורים - בשלב זה, בשל ענייני דרישות כספיות של ערוץ מסחרי בינלאומי שרכש את הזכויות, הם מועברים בצפייה אינטרנטית פתוחה בערוץ ה-EHFTV של האיגוד האירופי (מצריך הרשמה). כל העדכונים, לוחות המשחקים והטבלאות באתר האיגוד האירופי בלינק המצורף. עדכונים לכל אורך האליפות יעלו באתר וברשתות החברתיות של איגוד הכדוריד. בהצלחה לנבחרת
 

הצוותים המקצועיים ניהוליים: מימין: סער פרנקל - מנהל מקצועי, ניסים פלח - מאמן, אביתר גבעון - עוזר מאמן,
מנהל הנבחרת רפי קוט, ראש המשלחת צחי וייס, הפיזיותרפיסט דניאל מרקוביץ,
מנהל הנבחרות גילעד נתן ויוליאן סטראט מאמן השוערים
 

שיטת המשחקים, וכמה נבחרות יעפילו לאליפות העולם לצעירים?
 
כאמור, נבחרת העתודה תפתח את השלב הראשון באליפות במפגשים מול נבחרות סלובניה ודנמרק, בימים רביעי וחמישי, ולאחר מכן היא תפגוש את איטליה בשבת - משחק שישלים את השלב הראשון. באליפות משתתפות 24 נבחרות, המחולקות ל-6 בתים (4 נבחרות בכל בית, בשלב הראשון). מכאן, שיטת ההמשך והדירוג בשלב השני די מורכבים. 6 נבחרות שיסיימו במקום הראשון בשלב הראשון בכל 6 הבתים, יחד עם שתי נבחרות שיסיימו במקום השני, בעלות הדירוג הטוב ביותר,  ימשיכו לשלב השני המרכזי - בדירוג על מקומות 8-1. לגמרי רף גבוה.
 
דירוג שיכול להיות ריאלי יותר הוא על המקומות 16-9. אליו יעפילו 4 נבחרות נוספות שיסיימו במקום השני בשלב הראשון, ולצידן עוד 4 נבחרות בעלות הדירוג הטוב ביותר מבין הנבחרות שיסיימו במקום השלישי. רק שכאן, החלוקה מבין אותן 4 נבחרות שיסיימו במקום השלישי - היא שתי נבחרות בעלות הדירוג הטוב ביותר בבתים A-B-C, וכנ"ל שתי נבחרות מקבוצת הבתים D-E-F (שם נמצאת ישראל). קבוצת הדירוג הנוספת בשלב השני היא 24-17 - ולשם יעפילו 2 נבחרות בעלות הדירוג הנמוך במקום השלישי, ועוד 6 נבחרות שיסיימו בשלב הראשון במקום הרביעי והאחרון.
 
העתודה תקיים לאורך האליפות 8 משחקים ב-11 ימים (3 משחקים בשלב הראשון, 3 משחקים בשלב השני, ואז עוד שני משחקי הדירוג הסופיים).
 
בתוך כך, האיגוד האירופי הבהיר את דירוג הנבחרות שיזכו בכרטיסים לאליפויות העולם עד גיל 21 (15 הראשונות בדירוג באליפות אירופה עד גיל 20), ובנוער עד גיל 19 (14 הראשונות בדירוג באליפות אירופה עד גיל 18), כך שהמטרה בסופו של דבר היא להשיג כרטיסים להשתתפות באליפויות העולם שייערכו בקיץ הבא.
 


מולטןoryznסמל