איגוד הכדוריד
אס"א ומכבי פ"ת לא יופיעו לליגת העל; תמנה 11 קבוצות
צילומים: אלון נגל, לימור רפפורט

למרות הארכה שניתנה לרישומן - אס"א ת"א ומכבי פ"ת לא יופיעו בעונה הבאה בליגת העל בכדוריד, שתמנה 11 קבוצות (לראשונה מזה שנים רבות, לאחר שבתכנון המקורי 13 קבוצות היו אמורות לשחק בה בעונה הקרובה). השתיים צפויות להירשם ולשחק בליגה השנייה, שעשויה למנות 14 קבוצות (הרישום בה יסתיים באוגוסט).

 
אס"א ת"א התמודדה בשבועות האחרונים מול סאגה ניהולית ודרישות מצד מועדון הספורט באוניברסיטת תל אביב, שאיימו על המשך קיום פעילות הכדוריד. אס"א שכבר ויתרה לפני מספר שנים על מקומה בליגת העל מסיבות כלכליות - עוד הייתה בדרך למציאת פתרון, לאחר התערבות של הפילנטרופ, סילבן אדמס (שמרכז הספורט קרוי על שמו), אבל היא נאלצה שלא להירשם לליגה הבכירה לאחר ששחקנים רבים עזבו אותה בשבועות האחרונים בגלל חוסר הוודאות. ללא ספק רגע כאוב למועדון, שרשם הצלחות רבות בעשור הראשון של המילניום הנוכחי, כולל זכייה בדאבל בעונת 2002 (ובסה"כ אליפות מדינה ועוד 4 גביעי מדינה) - ולא פחות מכך העמיד בשנתיים האחרונות קבוצה עם סגל של שחקנים על טהרת ישראלים (היחידה בליגת העל ששיחקה ללא זרים), עם לא מעט שחקני בית מוכשרים - והצליחה לשרוד באופן מעורר השראה. כעת המטרה תהיה להמשיך לקיים את המועדון, והמחלקה הצעירה.
 
במכבי פ"ת, מועדון חשוב נוסף שרשם את שנותיו המצליחות ביותר בעבר הרחוק יותר (זכייה בדאבל ב-1981, ובסה"כ 3 אליפויות מדינה ושתי זכיות בגביע המדינה), הסיפור מורכב וכאוב בפני עצמו. זהו הקיץ שני ברציפות שהקבוצה שמעפילה מהליגה השנייה אל הראשונה - מוותרת על הזכות שלה. הסיבה לכך היא עניינים תקציביים ותזרימיים. בשבועת האחרונים נעשו מספר ניסיונות, כולל של מכבי ישראל, למצוא פתרון מול עיריית פ"ת והעומד בראשה - בעקבות התמיכה המועטה לה זוכה הקבוצה, שאינה מאפשרת לה להיערך לליגת העל. הכיוון היה בדרך למציאת פתרון בתמיכה, אבל רק במהלך שנת 2025. בקבוצה ניסו למצוא פתרונות, והודיעו בימים האחרונים כי הם נרשמים וינסו להעמיד סגל ראוי - רק שהיום הגיעה ברגע האחרון הודעה שבה נכתב "בצער רב אנחנו נאלצים להודיע שאנו מושכים את טופס הרישום של קבוצת הבוגרים לליגת העל. החלטה מתסכלת מאוד, אבל מושכלת ומחויבת המציאות. שיקולי אחריות וניהול תקין גוברים על הרצון הרב ותחושת הבטן".
 
בליגת ווינר, שצפויה להיפתח ב-20 בספטמבר, יופיעו בעונה הקרובה האלופה ומחזיקת גביע המדינה א.ס רמת השרון, הראשוניות - הפועל ומכבי, מ.כ חולון, הפועל אשדוד, מכבי ת"א, בני הרצליה, הפועל קרית אונו, א.כ נס ציונה, מכבי קרית מוצקין, והעולה החדשה מ.כ באר שבע - ששבה לאחר שנתיים לליגה הבכירה. המספר האי זוגי אגב נגזר מכך, שבמהלך המלחמה הוחלט בעונה החולפת על ירידה קבוצה אחת (הפועל ר"ג) במקום שתיים שתוכננו. קבוצה נוספת לא תצורף לליגה הבכירה, ובשבוע הבא תתקיים ישיבה של הוועדה המקצועית באיגוד כדי לדון בהיערכות ובשיטת המשחקים. 
מולטןoryznסמל