איגוד הכדוריד
חפץ חיים: "בכיתי כמו ילד קטן"
צילומים: הדר ואן קולא, איליה מורגלב, פרטי
 
המון סיפורים מרגשים מלווים את השנה המורכבת הזו, אז קבלו אחד - על מאמן מיוחד, אלדד חפץ, בן ה-61. אחרי 42 שנות אימון הוא זכה לראשונה בגביע המדינה ובדאבל עם קבוצת הנערות של הארזים רמת גן. אליפויות היו לו, אבל תוך חודש הוא ספר עוד שתיים (עם קבוצות הנערות ט' וילדות ח') וכאמור גביע המדינה, שהדבר הראשון שעשה איתו היה להגיע אל חלקת הקבר של אביו, ברוך חפץ ז"ל, מייסד המועדון מרמת גן - שקרוי לזכרם של חללי פלוגת הארזים מגדוד שועלי שמשון שלחמו ונפלו בקרב במלחמת השחרור. בהענקת צלחת האליפות - הוא כיבד את אימו מרים, בת ה-94, שחגגה השבוע יומלדת, ובין לבין אחרי הזכייה של הנערות באליפות - הוא מצא זמן להתפרק.
 
"בכיתי כמו ילד קטן, כי מעבר לכך שזו זכייה ראשונה שלי ב-42 שנות אימון בגביע המדינה, ואח"כ בתארי האליפות - אלו ימים מאוד מורכבים וקשים עבורי. הבן הוא לוחם חטיבת הנח"ל שנמצא בקרבות ברפיח, ושחזרתי אחרי הזכייה באליפות, קיבלנו ממנו הודעה, אחרי שלושה שבועות - "הכל בסדר, לא חסר לי כלום". הוא מאוד שמח לשמוע שזכיתי בדאבל, וזה העצים את השמחה בימים מלאי אמוציות עבורי. הכל מתערבב. מה שקורה במדינה, הלחימה. גביע ראשון בגיל 61, ועטפתי אותו בצעיף של הארזים והנחתי אותו על הקבר של אבא שלי. כן, אבא הבאתי לך גביע! אמא שלי, מרים-מיקה, שמלווה את האגודה בדיוק חגגה 94 - והעניקה השבוע צלחת אליפות לבנות. כל המשפחה נוגעת בהיסטוריה של המועדון, ובעבר הייתה לי הזכות להדריך את הילדה שלי בעונה שזכינו באליפות".


האם, מריה-מיקה, חגגה השבוע 94 (לחיים טובים וארוכים - מזל טוב) והעניקה את צלחת האליפות 
 
 
התמונות מדברות בעד עצמן, והוא משתף גם על הדרך שבה הוא מתמודד, כשבשנה האחרונה הוא החל לחבוש כיפה לראשו. "זה לא עניין של חזרה בתשובה, אלא בקשה של הבן הלוחם. אנחנו בתהליך וקרובים לדת תמיד", הוא משתף. "איך הסתדרתי במשחקים שהתקיימו בשבת? במשחקי הבית, שחלקם התקיימו בשבתות, הייתי הולך שני רחובות ברגל עד האולם הביתי. זה בקטנה. כשמשחק גמר גביע המדינה התקיים בהדר יוסף בשבת, ואישרתי את הסכמתי על כך מראש לאיגוד - הלכתי ברגל מהבית ברמת גן עשרים דקות עד לאולם. לצערי, זה לא הסתיים בזכייה שהייתה מסדרת עוד דאבל, אבל ברוך השם, הכל בסדר. אני זוכר שהיה משחק שהיה אמור להתקיים בשבת ברמת השרון. מתוך כבוד והתחשבות, הם שאלו אותי 'אלדד, איך תגיע בשבת בבוקר למשחק ברמת השרון?'. עניתי להם, אם צריך, אחנה את האוטו מחוץ לאולם, ואשן בו. בסוף המשחק נדחה. התחשבו בי".
 

קבוצת ילדות ח' (אלופות והגעה לגמר גביע המדינה), וקבוצת נערות ט' שהשלימה זכייה בדאבל, יחד עם אלדד חפץ שמדריך את שתיהן
 
חפץ מדריך 37 עונות מתוך 42 שנות אימון - במכבי הארזים רמת גן. "שימשתי גם כמנהל, בכל תפקיד במועדון, הדרכתי כל קבוצה במועדון, מהבוגרות ועד הילדים והילדות. למעשה מלבד שנתיים בהפועל ר"ג, ועוד גיחות לאימון קבוצות בוגרות בהפועל קרית אונו ובמכבי פ"ת - כל כולי הארזים. כשאבא שלי הקים את האגודה ב-63', כשהיה המורה לספורט הראשון בתיכון אוהל שם, זה היה ברור לי שהמועדון הזה הוא פרויקט חיים. אגב, כשנולדתי, ההורים בכלל התלבטו אם לקרוא לי ארז. זה הכל סביב המועדון. אני תמיד דואג לקיים טקס לפני יום הזיכרון, ולשתף את הילדים והילדות במורשת של המועדון ושל לוחמי פלוגת הארזים. אני עדיין לא צריך לסכם את הקריירה, ומצד אחד - אני לא יכול לומר שהיו לי הצלחות ענקיות. מבחינתי, מה שחשוב הוא לתת תמיד את הלב והנשמה, הכוונה בכדוריד, ויחס לילדים ולילדות כאילו הם הילדים שלי. אני אוהד ספורט, ושומע שחקנים ומאמנים שאומרים, זה הבית שלי. רק שאצלי זה בית אמיתי, ואני יכול להרגיש הכי בנוח לשים את הראש שלי וגם לישון באולם. זו שנה באמת מיוחדת, מורכבת. רק שהחיילים יחזרו בשלום, ושהחטופים והחטופות ישובו כבר".
 
ולסיכום: "זכיתי לאורל הקריירה ב-3-4 אליפויות במחלקת נערות, אבל עכשיו זה חודש שיא וביום שישי גם קבוצת הילדות כיתות ז' יכולות לזכות באליפות. הכל מאוד מיוחד. האליפות שזכינו עם הנערות ט' ביום שני, הכל קרה על הקצה. מכבי ראשל"צ הובילה. הפכנו. אם היינו מפסידים - אז חולון הייתה זוכה. הבנות שלהם ישבו ביציע ועודדו את מכבי ראשל"צ. ניצחנו בסוף 28:30, והייתי צריך להסדיר את הדופק בסיום. היה לי קשה לנשום. זה היה יום מרגש בתקופה מאוד אמוציונלית. כל הודעה, כל רגע, הכל מטלטל את הרגשות בתקופה הזו. מה שנותר לי לקוות שמהדור הנוכחי של הנערות נראה שחקניות בעתיד בקבוצת הבוגרות, ושאני מבטיח שכל עוד אוכל לעמוד על הרגליים - אמשיך לטפח ילדות, נערות, להגדיל את המחלקה - והיא מיוחדת. לאורך כל השנה עשינו פעילויות למען העצמת המסר לשחרור החטופים, ותמיד נתרום בפעילויות למען הקהילה".
 

מחווה לאב, מייסד מועדון הארזים
מולטןoryznסמל