איגוד הכדוריד
מקשרת נבחרת ברזיל לארזים פיבוט אנגולית לאשדוד

קבוצות ליגת אתנה החלו בבניית הסגלים לקראת העונה הבאה כשהפירסומים הראשונים יצאו מכיוונן של מכבי הארזים ר"ג, הפועל אשדוד והאלופה - בנות הרצליה נאפיס. מוזמנים להתעדכן בהחתמות, המעברים המסקרנים ובניית הפאזל עליו יתבסס מאזן הכוחות של העונה הבאה. 

תחילה סגנית אלופת הנשים מכבי הארזים ר״ג שהודיעה על המשכן בקבוצה של הקפטן יורטה זלינסקייט ושתי הברזילאיות המובילות - המקשרת ג׳קלין אנסטסיו והשוערת ברונה קאמבוים שבלטו לאורך העונה שחלפה. בהמשך, פרסמה ארזים על החתמתה של מקשרת נבחרת ברזיל בת ה-28 טליטה אלבס קארניירו – רכש מסקרן מבחינתה של ארזים שצפויה לחזק את קו האחורי. לאלבס קארניירו רקורד מרשים והיא מגיעה לארזים לאחר ששיחקה מספר עונות בשורות מלגה מהליגה הבכירה בספרד וביאליקבאק ספור הטורקית כאשר את העונה האחרונה עשתה בבולטפלאג מאיי פארו. כשחקנית נבחרת ברזיל לקחה קארניירו חלק באליפות העולם 2021 והגיעה עם נבחרתה למקום השישי והמכובד.

 

מקשרת נבחרת ברזיל טליטה אלבס קארניירו מתוך עמוד האינסטגרם של מכבי הארזים ר"ג
 
האלופה בנות הרצליה רשמה עונה היסטורית עם זכייתה באליפות ונקודת המוצא שלה העונה תהיה שימור המתכון המנצח שהוביל לזכייתה. לצד המשכן של שחקניות הקבוצה האיכותיות שהובילו אותה להנפת צלחת האליפות, היא נפרדה מהשוערת קטרינה קוסנוביץ', שהייתה שותפה לזכייתה. את קוסנוביץ' תחליף בין הקורות השוערת אולה ניקצינה, ששיחקה בעונה שעברה במ.כ יובלים חולון והייתה משמעותית בהצלחתה המרשימה של הקבוצה שהעפילה לגמר גביע המדינה. ניקצינה, שתפתח את העונה במדי האלופה, החלה את דרכה בישראל בשורותיה של מכבי הארזים ר"ג.  

 

אולה ניקצינה בגמר גביע המדינה (צילום הדר ואן קולא)

ולסיום, הפועל אשדוד שמרכיבה העונה קבוצת נשים מסקרנת ולאחר שהודיעה על החתמתו של גלעד מאור, המאמן המעוטר ביותר בכדוריד הישראלי והשוערת קטרינה בנדוביץ', ששיחקה בשתי העונות האחרונות בהפועל ראשל"צ (עימה רשמה זכייה בדאבל ובגביע המדינה כאשר בעונה שלפניה הייתה שותפה לזכייתה של מכבי ראשל"צ בדאבל), מודיעה הקבוצה על החתמה של הפיבוט האנגולית בת ה-26 לאופולדינה כריסטובאו ששיחקה בעונה שעברה באיזמיר מהליגה הבכירה בטורקיה.

מאמן הפועל אשדוד גלעד מאור על החתמה של לאופולדינה כריסטובאו: "היא שחקנית מעניינת מאד, שהייתה בנבחרות הצעירות של אנגולה בסגל הרחב של הנבחרת הבוגרת. אנגולה היא מדינה שמייצרת שחקנים ושחקניות איכותיים, ומחזיקה בנבחרת שמשתתפת באליפויות עם ומשחקים אולימפיים".


לאופולדינה כריסטובאו מתוך עמוד האינסטגרם של הפועל אשדוד
מולטןoryznסמל