איגוד הכדוריד
לקראת היורו: הכנה מוצלחת לעתודה במונטנגרו
צילומים: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד
 
נבחרת העתודה של ישראל מסכמת היום הכנה מוצלחת במונטנגרו לקראת פתיחת משחקי אליפות אירופה עד גיל 20 (יחלו ב-10 ביולי בסלובניה). העתודה קיימה בשישי ובשבת בלילה שני משחקי אימון מול הנבחרת המונטנגרית, ובשניהם היא ניצחה והרשימה - 25:27 בראשון ו-23:35 בשני. היום (ראשון) היא ניצחה במשחק האימון השלישי 24:27 את הנבחרת המקומית, שאף היא תשתתף באליפות אירופה. לעתודה צפויה בסוף החודש הכנה נוספת בסרביה מול הנבחרת המקומית, שגם היא תשתתף ביורו שייערך בסלובניה.
 
בין לבין היא תקיים בארץ משחקים מול נבחרת הנוער שמתכוננת לאליפות אירופה עד גיל 18 שתיערך במונטנגרו באוגוסט (ותקיים גם היא משחקי הכנה מול מונטנגרו, ולאחר מכן תשתתף בטורניר מסכם בו תתמודד מול דנמרק, סרביה ורומניה).
 
העתודה תתמודד בבית E באליפות - יחד עם הנבחרת המארחת סלובניה, דנמרק ואיטליה בשלב הבתים הראשון. באליפות משתתפות 24 נבחרות, המחולקות לשישה בתים. מועדי 3 המשחקים הראשונים נקבעו - ביום רביעי ה-10 ביולי (סלובניה), למחרת מפגש מול דנמרק ששובצה בדרג הראשון ובשבת משחק מול איטליה. הבתים ולוח המשחקים באליפות באתר האיגוד האירופי.
 
העתודה שיחקה במונטנגרו עם סגל שכלל את השוערים טל פלד (מאסי, צרפת), ליאור שיין (בני הרצליה). שחקני שדה: בן אור גונן (הפועל ראשל"צ), ירין ליברמן (הפועל אשדוד), שחר לוסטיגמן (אס"א ת"א). תומר רש ארמן (מכבי ת"א), לואיק בקסו (מ.כ. חולון), עומר קלוט (א.ס. רמה"ש), דניאל פרבושין (בני הרצליה), קובי בזק (הפועל קרית אונו). עמית בן עטיה (מכבי ראשל"צ), נועם סוסנה (א.ס. רמה"ש), עמית יודוביץ (מכבי ת"א), אסף שרון (הפועל ראשל"צ). אסף סוכליצקי (קפטן - מכבי ת"א), נאור כהן (מ.כ. חולון) וסיון טומשין (הפועל ראשל"צ). זה אינו הסגל הסופי לאליפות בסלובניה, וייתכנו עוד שינויים. הצוות המקצועי שליווה את העתודה למוטנגרו כלל את המאמן נסים פלח ועוזרו אביתר גבעון. הפיזיותרפיסט דניאל מרקוביץ, מנהל הנבחרת רפי קוט וראש המשלחת צחי וייס.
 
אגב, את המונטנגרים מדריך דרשקו מרוולייביץ', שזכה בין היתר כשחקן בדאבל עם הפועל ראשל"צ ב-2016.
 
המאמן ניסים פלח סיכם: "בסה"כ אלו היו הופעות מכובדות, בנסיעה הראשונה למונטנגרו - ואני מרוצה. היה מאוד חשוב להתנסות במשחקי אימון בינלאומיים. כולם היו טובים. עבור חלק מהשחקנים זו הייתה התנסות ראשונה. עמדנו במטרות שהצבנו, והמטרה היא להמשיך ולהשתפר. יש עוד המון עבודה במטרה להראות יותר טוב לקראת אליפות אירופה, ונעשה את זה כמובן גם במשחקי האימון הבאים בסרביה".
 
בנבחרת ציינו את תומר רש ארמן שבלט לאורך 3 המשחקים. את נועם סוסה. את אסף שרון ולואיק בקסו, שיופיעו גם עם נבחרת הנוער באליפות אירופה. מספר שחקנים שזכו להזדמנות ראשונה, בהם עומר קלוט שניהל היטב את המשחקים. ירין ליברמן ושחר לוסטיגמן, שחקני הפינות. כל זאת לצד הופעה טובה של השוערים טל פלד וליאור שיין.
 

הסגל הרחב של העתודה. צילום: הדר ואן קולא

אחד המשחקים במונטנגרו בסוף השבוע
 
 
מולטןoryznסמל