איגוד הכדוריד
אתגר נבחרת הנוער באליפות אירופה
צילום: הדר ואן קולא
 
אחרי היכרות עם נבחרת העתודה שתצא בימים הקרובים להכנה במונטנגרו - מבט אל נבחרת הנוער - שגם היא מתוכננת לקראת קיץ מסקרן, בו כאמור שתיהן ישחקו באליפויות אירופה לצעירים. נבחרת הנוער תתמודד החל מה-7 באוגוסט (ועד ה-18) במסגרת אליפות אירופה עד גיל 18, שתיערך במונטנגרו - כאשר היא תפגוש בשלב הראשון את נבחרות שבדיה, הונגריה ושווויץ. זה כאמור יקרה לאחר ההופעה של נבחרת העתודה באליפות אירופה עד גיל 20 שתיערך בסלובניה (10-21 ביולי). הנבחרת תקיים סדרת משחקי הכנה, במונטנגרו מול הנבחרת המארחת, ובטורניר שבו תשתתף ברומניה יחד עם הנבחרת המקומית, סרביה ודנמרק.
 
נבחרת הנוער תרשום הופעה שישית באליפות אירופה עד גיל 18, הדרג הבכיר, ושלישית בשש השנים האחרונות. דרך שהחלה ב-1992 בשווייץ (מקום שישי), נמשכה באירוח האליפות לראשונה בישראל ב-1994, אותה היא סיימה עם הישג שיא - המקום הרביעי (אחרי הפסד במשחק על הארד מול דנמרק). בהמשך ב-1997 באסטוניה (שביעי), וכאמור בשנים האחרונות - נרשמו שתי הופעות ב-2018 וב-2021 , פעמיים בקרואטיה, שתיהן נחתמו בדירוג במקום ה-14, ובאחרונה בנשירה לדרג השני - שממנו שבה בזכות ההעפלה ממוקדמות אליפות אירופה שנערכה לפני בתחילת השנה בפולין. 
 
 
 
 
נבחרת הנוער והעתודה - קיימו משחק הכנה בחמישי האחרון

הנבחרת מעלה השבוע קצב בהכנה, כאשר הסגל הרחב שלה כולל בשלב זה 26 שחקנים (הוא יצומצם כמובן בהמשך) - השוערים הם אלון רוצבי מא.כ נס ציונה, שזכה להתנסות חשובה במהלך העונה בקבוצת הבוגרים בליגת ווינר. לצידו, יהונתן בן שטרית מהפועל קרית אונו, סמיון אוסינוביק מהפועל אשדוד, איתן אלבז ממכבי ראשל"צ ורובן אואנונו מאס"א ת"א. בעמדות הפינות - שמאל - רביד נוימן שאף הוא זכה למספר הזדמנויות לאורח העונה בבוגרים של סגנית האלופה מכבי ראשל"צ. דניאל מולדובן מהפועל ראשל"צ, יובל הבר מעירוני רחובות (בנו של שחקן ומאמן נבחרת ישראל בעבר, שחר הבר), רועי דג'לדטי מחולון. שחקני פינה ימין - עידן מנע שאף הוא זכה לדקות ראשונות משמעותיות בשורות מכבי ראשל"צ, שלו יעיש ואדי קיריריוס מהפועל ראשל"צ.

בעמדות המקשרים - שמאל: לואיק בקסו, הכישרון הענק, תרתי משמע, ממ.כ חולון, שהציג ניצוצות מהפוטנציאל הגדול שלו העונה בליגת ווינר, וגם בטורניר המוקדמות שממנו העפילה הנבחרת. 
נוי פיירמן ממכבי ראשל"צ (בנו של איתי פיירמן שחקן העבר), איתמר גולדשטיין שהיה מהשחקנים הבולטים שהובילו את קבוצת הנוער של א.ס רמת השרון לזכייה בדאבל וטל גלילי מהפועל קרית אנו. בימין - הקפטן אסף שרון, מהשחקנים המוכשרים בדור הנוכחי, שהפך לשחקן משמעותי בהפועל ראשל"צ, ועשוי לשחק גם עם נבחרת העתודה. אסף שני, עידו צ'רנובילסקי מהפועל קרית אונו. שניים שזכו לדקות ראשונות משמעותיות בבוגרים בליגת ווינר, והיו שותפים לעונה נהדרת עם קבוצת הנוער של הפועל קרית אונו, סגנית האלופה - ממנה מגיע עוד שחקן מרכזי - טל אקשטיין המרכז, שמשמש כקפטן משותף יחד עם שרון, וצפוי להצטרף לאימונים אחרי שיחלים מפציעה בקרוב. שם מסקרן נוסף בעמדת המרכז הוא יפתח לומברוזו, האח הצעיר של יואב כוכבה של נבחרת ישראל, שגם הוא זכה לדקות ראשונות העונה בקבוצת הבוגרים של נס ציונה. שחקן בולט נוסף הוא גיא רש ארמן, שחקן מגוון מאוד ומוכשר, שהשתלב נהדר העונה בקבוצה הבוגרת של מכבי ת"א. גיא הוא אחיו של תומר, והשניים הם הבנים של שחקן העבר והמאמן אבי רש. לצידם, בעמדה מלאת כישרון - אסף ברון מא.ס רמת השרון. אחד הכישרונות הגדולים ומצעירי הנבחרת, יונתן פלח, מהפועל ראשל"צ (האח של אורי קפטן נבחרת העתודה), שמשחק בעמדות המקשר שמאל/מרכז - שהצטרף לאימונים בתום סדרת גמר הנערים י' של קבוצתו שזכתה באליפות והשלימה זכייה בדאבל. בעמדות הפיבוט - זומנו אריאל שהרבני ממכבי ת"א (אחיו של ליאור שוער נבחרת העתודה), אורי כהן ממכבי ראשל"צ ואופק רוזנבאום מהפועל קרית אונו.

כן, לא מעט קשרים משפחתיים, אם ניקח גם את העובדה שבסדרת האחים לבית פלח, שהרבני, רש-ארמן, יש כמובן את האחים - טל פלד ועמית יודוביץ' בנבחרת העתודה.

הצוות המקצועי של הנבחרת כולל את המאמן דור רוסו, עוזרו ערן רויטר, ואת יוליאן סטראט מאמן השוערים של הנבחרות. הפיזותרפיסט ומאמן הכושר הוא תומר מועלם, ששב לעבודה עם הנבחרת לאחר חודשי לחימה בעזה עם פרוץ המלחמה. סער פרנקל הוא המנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות, וגלעד נתן הוא מנהל הנבחרת. בנוסף לכך, צוות מנטלי עובד עם החבר'ה הצעירים בראשות הפסיכולוג לאל גרשגורן, רועי יבלוחניק ועידן שטיגליץ - צוות שעובד גם עם נבחרת העתודה.

 צוות האימון בראשותו של דור רוסו ועוזרו ערן רויטר (בתמונות העליונות לואיק בקסו וטל אקשטיין).
צילומים באדיבות איגוד הכדוריד בפולין, EHF
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מולטןoryznסמל