איגוד הכדוריד
עתודה תחילה - לקראת אליפויות אירופה לצעירים
צילום: הדר ואן קולא
 
נבחרות העתודה והנוער החלו להתניע את ההכנות לקראת קיץ מעניין, בהן שתיהן ישתתפו באליפויות אירופה. נבחרת העתודה תופיע ראשונה - באליפות אירופה עד גיל 20 שתיערך בסלובניה (10-21 ביולי), כאשר בשלב הראשון תפגוש את סלובניה המארחת, דנמרק ואת איטליה. נבחרת הנוער תמשיך ותחתום באוגוסט (7-18) באליפות עד גיל 18 שתיערך במונטנגרו, וגם היא זכתה להגרלה קשה בשלב הראשון מול נבחרות שבדיה, הונגריה ושווייץ.
 
המשך מסורת יפה עבור שתי הנבחרות שהופיעו לאורך העשור האחרון מספר פעמים באליפויות הדרג הבכיר, בנוסף לשתי זכיות בבתי הדרג המשני שהקנו להם עלייה/חזרה לדרג הראשון. עבור העתודה זו תהיה כאמור הופעה חמישית באליפות אירופה עד גיל 20, כאשר בפעמים הקודמות היא עשתה זאת ב-1998 (באוסטריה, סיימה במקום ה-12), ב-2010 (בסלובקיה, סיימה במקום ה-16), ב-2014 (במקום ה-15 באוסטריה) וב-2018 בסלובניה (במקום ה-13). היא הייתה גם אמורה להשתתף באליפות ב-2020, שבוטלה בשל הקורונה.
 
 
 
 
קיץ של אליפויות אירופה

נבחרת הנוער והעתודה - קיימו משחק הכנה בחמישי האחרון
 
המשימה הראשונה כאמור היא של העתודה, עד גיל 20, והיא גם תצא באמצע חודש יוני למשחקי אימון במונטנגרו מול הנבחרת המקומית, שגם היא תשתתף באליפות. בהמשך, היא תקיים צמד משחקים מול נבחרת סרביה. העתודה כבר הוגרלה לבית 5 באליפות. משחקה הראשון באליפות ייערך ב-10 ביולי (רביעי), במפגש מול סלובניה המארחת. למחרת, מצפה לה משימה לא פחות קשה מול דנמרק, סגנית אלופת העולם לנוער בשנתון הקודם, ואת השלב הראשון היא תחתום בשבת (13 ביולי) במפגש מול האיטלקים. ביתר הבתים שובצו: 1 - קרואטיה, מונטנגרו, אוסטריה וצפון מקדוניה. 2 - גרמניה, פורטוגל, סרביה ויוון. 3. ספרד, איי פארו, צרפת ושווייץ. 4 - הונגריה, נורבגיה, צ'כיה ורומניה. 6 - שבדיה, איסלנד, פולין ואוקראינה. שיבוץ הבתים - ושיטת המשחקים באליפות.
 
הסגל הרחב של העתודה כולל 25 שחקנים (הרשימה כמובן תצומצם לקראת היציאה לאליפות). השוערים הם טל פלד, שמשחק במאסי מהליגה השנייה בצרפת. ליאור שיין ואושרי רזניק, שזכו לדקות משמחק משמעותיות במהלך העונה בליגת העל במדי בני הרצליה ומכבי ת"א בהתאמה, וליאור שהרבני המוכשר שמושאל למכבי קרית מוצקין. בעמדות הקיצונים (שמאל), בן אור גונן שעשה התקדמות גדולה לאורך העונה בהפועל ראשל"צ. אותם הדברים אמורים על שחר לוסטיגמן באס"א ת"א. ירין ליברמן המוכשר היה ממצטייני הפועל אשדוד2 בלאומית. נריה עובד מהפועל ראשל"צ, ומצד ימין - עמית יודוביץ' ממכבי ת"א ועמית קורצמן מאס"א ת"א, שגם הם זכו להתנסויות ראשונות בליגת ווינר.
 

נועם סוסנה במשחק האימון בין הנבחרות ביום חמישי האחרון
 
בקו האחורי, בעמדות המקשר משמאל - תומר רש ארמן ממכבי ת"א, שאף הוא זכה להזדמנויות משמעותיות בליגת העל, כמו גם חברו לקבוצה ולנבחרת ניתאי היימן. עמית בן עטיה, שהצטרף לאחרונה למכבי ראשון לציון, ואלירן מרקוביץ מאס"א ת"א ששב מפציעה. בעמדת המקשר מצד ימין - נועם סוסנה מא.ס רמת השרון, אסף שרון מהפועל ראשל"צ - שניים שזכו לדקות משמעויות העונה (שרון גם נמצא בסגל נבחרת הנוער). עמדת המרכז כוללת את אורי פלח ונדב שפק מהפועל ראשל"צ, את ליעד מסיקה ששיחק בקבוצת הנוער של אנאו בגרמניה (ושב לארץ לקראת גיוס ויצטרף לקבוצה חדשה), את קובי בזק שמושאל לקרית אונו, את עומר קלוט ודניאל פרבושיין מרמת השרון. בעמדות הפיבוט - אסף סוכוליצקי ממכבי ת"א, ונאור כהן ממ.כ חולון - שאף הם זכו לדקות משמעותיות בבוגרים, ואת סיון טומשין המוכשר מהפועל ראשל"צ. הקפטנים של הנבחרת הם אורי פלח ואסף סוכליצקי. מרבית השחקנים היו שותפים למשימה הקודמת במסגרת נבחרת הנוער, כשאירחו לפני שנתיים את אחד מבתי אליפות אירופה הדרג המשני בת"א (סיימו במקום השני).
 
הצוות של הנבחרת כולל את המאמן ניסים פלח, עוזרו אביתר גבעון ומאמן השוערים יוליאן סטראט, מאמן הכושר ניב לחמן והפיזיוטרפיסט דניאל מרקוביץ. סער פרנקל משמש כמנהל המקצועי. הצוות הניהולי כולל את גלעד נתן מנהל הנבחרות, רפי קוט מנהל הנבחרת ואת צחי וייס האחראי על הנבחרת מטעם הוועדה המקצועית באיגוד, ומייצג גם את חברת ארקיע, התומכת בנבחרות העתודה והנוער ותטיס אותם לקראת האליפויות.
 
 
בהמשך כתבה על נבחרת הנוער.
 




בן גונן מול ליאור שיין במשחק האימון בין הנבחרות הצעירות

תומר רש ארמן (הזורק) במפגש ביום חמישי

השוערים (מימין): טל פלד, ליאור שרהבני רזניק וליאור שיין, יחד עם יוליאן סטראט מאמן השוערים
 
מולטןoryznסמל