איגוד הכדוריד
מי תניף את גביע המדינה בנשים?

חצאי גמר גביע המדינה הציגו שני משחקים מרשימים שמשכו עניין רב ועשו הרבה כבוד לכדוריד הנשים ובסופם זכינו בשתי פיינליסטיות שאפתניות - מחזיקת הגביע המכהנת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ומ.כ יובלים חולון. 

תחילה מ.כ יובלים חולון שהיא ללא ספק הסיפור המפתיע של העונה. הקבוצה הצעירה שמתבססת על שחקניות בית מבטיחות, העפילה בסוף משחקי הליגה לרביעיית הפליאוף ובחצי גמר הגביע, הפתיעה וניצחה את מוליכת הליגה מכבי הארזים ר"ג משער ניצחון היסטורי אותו כבשה שחר דנילוב עם שריקת הסיום.

מנגד, נמצאת מחזיקת גביע המדינה המכהנת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ, פיינלסיטית קבועה במעמדי הגמר של השנים האחרונות אשר בשונה מחולון, מציגה סגל שחקניות מיומנות עם ניסיון רב במעמדי הגמר. הפועל ראשל"צ העפילה לגמר לאחר ניצחון על בנות הרצליה נאפיס בתום הארכה דרמטית.

עובדה מעניינת נוספת היא שגם חולון וגם הפועל ראשל"צ מגיעות למעמד גמר גביע המדינה לאחר שהודחו בחצי גמר הפליאוף ע"י מכבי הארזים ר"ג ובנות הרצליה נאפיס אותן ניצחו והדיחו, כאמור, בחצי גמר הגביע.


שתי יריבות הגמר נפגשו ארבע פעמים במהלך העונה, תחילה בחצי גמר גביע הליגה אותו סיימה הראשונית בהנפה וכשלוש פעמים במהלך העונה ומשחקי הבית העליון, כאשר גם אותם סיימה הראשונית בניצחון. אגב הפועל ראשל"צ וחולון לא נפגשו מעולם בגמר גביע המדינה לנשים וביום שישי, הן יפגשו לראשונה בגמר הגביע שיחל ב-13:15.
 


מחזיקת גביע המדינה המכהנת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ, שפתחה את העונה עם הנפת גביע הליגה, רשמה 6 זכיות בגביע המדינה מהן 3 בשנות התשעים (ב-92', 93' ו-95' מול הפועל פ"ת) . אחת ב-2008 (שוב מול הפועל פ"ת), ושתיים בשנים האחרונות - ב-2021 (מול מכבי ICL ראשל"צ) ו-ב-2023 (מולה של מכבי הארזים ר"ג). כמה נתונים מעניינים – מאמן מ.ב יובלים חולון עידן אהרונוביץ' הוביל בעונה שעברה את הפועל ראשל"צ לזכייתה בדאבל וכעת יפגוש לא רק את קבוצתו לשעבר כיריבה על המגרש, אלא גם פז בן הרואה ששימש כעוזר המאמן שלו בשנתיים בהן הוביל אהרונוביץ' את מכבי ICL ראשל"צ לאליפות (2019/20, 2020/21) וכעת מאמנה של הפועל ראשל"צ. בן הרואה, יהיה גם היחיד שיעמוד על הקווים בגמר הנשים וגם בגמר הגברים כעוזר מאמן של הרוייה פאז'ין מאמן קבוצת הבוגרים של הפועל ראשל"צ.
 

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ חוגגת ניצחון בחצי גמר גביע המדינה
 
 
הפעם האחרונה בה לקחה מ.כ יובלים חולון חלק במעמד גמר גביע המדינה הייתה ב-2015 אותו הפסידה לבנות הרצליה אבל באותה השנה המשיכה חולון ורשמה זכייה באליפות. נתון חביב נוסף, בזכייה האחרונה של חולון בתואר האליפות, כאמור, מי ששיחקה אז בחולון היא הכוכבת הגדולה של הפועל ראשל"צ וקפטן נבחרת ישראל - שיר וקרט. מ.כ חולון רשמה 7 זכיות בגביע, עוד מימי ק"ש חולון כשהאחרונה הייתה ב- 2013 (מול בנות הרצליה) לפני כן, זכתה חולון בגביע ב-2005 לאחר ניצחון על הפועל קריית אונו (עונה בה עשתה דאבל), והזכיות הראשונות הן בשנות השמונים (87' ו-88' - מול מכבי הארזים ר"ג) והתשעים (ב-91' – מול הפועל פ"ת, ב-94' מול מכבי הארזים ר"ג ועל מכבי ראשל"צ ב- 96').

 

מ.כ יובלים חולון חוגגת העפלה לגמר הגביע

בעונה שעברה, עידן אהרונוביץ' הוביל את קבוצת הנשים של הפועל ראשל”צ להישג מרשים - הזכייה בדאבל - באליפות ובגביע המדינה. העונה הוא יפגוש אותה מצידו השני של המתרס כמאמנה של מ.כ יובלים חולון. עידן אהרונוביץ': בעונה שעברה עם הפועל ראשל"צ הגענו כפייבוריטים והקבוצה למעשה הוכיחה את עצמה לאורך כל העונה. המטרה שלנו לקראת גמר הגביע אשתקד הייתה להגיע עם תחושת ביטחון כדי לייצר אצל היריבה הרתעה. עם חולון היעדים היו שונים מלכתחילה - לקדם צעירות ולראות אותן מתקדמות ממשחק למשחק לאורך כל העונה”, מסביר אהרונוביץ לקראת הגמר. “בהחלט הצלחנו להתקדם בצורה הדרגתית, שהתחילה בתיקו מול ארזים והמשיכה לניצחון בחצי גמר גביע המדינה, גם כן מול ארזים. לאחר מכן, לא הצלחנו לעלות ברמה מספקת לטעמי, וקשיים עם מחויבות השחקניות לא גורמים לי להופיע למעמד אופטימי כמאמן. השחקניות לא הראו התקדמות מספקת ולכן הן לא מגיעות עם מספיק ביטחון. הרצון להגשים חלום, שהוא חלום ברמה גבוהה - קיים, ואם הוא יוגשם התחושה תהיה הרבה יותר מספקת דווקא כי הגענו כאנדרדוג והצלחנו להפתיע פעמיים, בחצי הגמר ובגמר שזה הרבה מעבר למצופה". 

מאמנה של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ פז בן הרואה הוא המאמן הצעיר במעמד הגמר (אולי בכל תולדות הכדוריד) - עדיין לא מלאו לו 23 והוא יהיה גם היחיד ביום הזה שיעמוד על הקווים בשני גמרים - כאשר בשני הוא משמש כעוזר המאמן של הרוויה פאזין בקבוצת הגברים של הפועל ראשל"צ שתתמודד מול רמת השרון,  בן הרואה, שחווה בסוף השבוע יחד הדחה של האלופה בחצי גמר הפליאוף בליגת אתנה מול הרצליה, ינסה לשמור על הגביע - ולייצר למועדון זכייה שלישית ב-4 שנים: "הקבוצה שלנו מורכבת משחקניות מנוסות שחוו זכיות שונות ומגוונות, והן מגיעות מפוקסות למעמד הגמר, עם הידיעה שתואר אחד אמנם מאחורינו אבל כעת אנחנו ניצבים בפני אתגר לתואר נוסף והקבוצה מגיעה נחושה לשמור עליו״. בן הרואה התייחס לחולון: ״אני מבין מדוע אנחנו נתפסים כפייבוריטים אבל צריך גם לזכור שחולון לא הגיעה למעמד בגלל הגרלה קלה. חולון עשתה דבר גדול והוכיחה את עצמה בחצי הגמר, ואנחנו מגיעים מוכנים לכל תרחיש מולן, עם הרבה כבוד לדרך ולהישג שלהן". ואיך לא - ברמה האישית: ״מתרגש להופיע בגמר גביע לראשונה כמאמן הנשים וכעוזר מאמן הגברים. אני מגיע מוכן לשני המשחקים כשכל התמודדות עומדת מבחינתי בפני עצמה, עם הפרדה ברורה. אגיע להילחם על הגביע הראשון ואחרי שנסיים - נשים את התוצאה בצד, אתפקס על המשחק השני בתקווה שבסופו יהיו לנו שתי סיבות לחגוג"

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn