איגוד הכדוריד
הלילה הושלמה תמונת חצי גמר הפליאוף בנשים
טל ורול מבנות הרצליה נאפיס מול שיר גבזה והשוערת ברונה קמבוים ממכבי הארזים ר"ג (צילום גיל שמאי)

המוליכה מכבי הארזים ר"ג ניצחה הלילה בהרצליה והבטיחה את המקום הראשון בתום הליגה הסדירה. הניצחון על מי שהייתה השנייה בטבלה הבטיח עבורה את יתרון הביתיות בפליאוף, והתמונה של סדרות חצי הגמר הושלמה הערב: מכבי הארזים ר"ג תתמודד מול מ.כ יובלים חולון, והפועל דלתות פנדור ראשל"צ מול בנות הרצליה נאפיס כשביום שני בתום מחזור הסיום ייקבע הסדר ביניהן במקומות 3-2, כאשר האלופה טיפסה אל המקום השני - לאחר הניצחון הלילה על מ.כ חולון. 

כך יצא, שגם חצאי גמר גביע המדינה אשר ייערכו ב-17 בחודש יהיו זהים - הארזים ר"ג - חולון, והרצליה - הפועל ראשל"צ (מחזיקת הגביע).

 
מוליכת הבית התחתון מכבי אדום ירוק פ"ת רשמה ניצחון רביעי ברציפות ועם 16 נק' היא מובילה בפער את קבוצות הבית. מכבי ICL ראשל"צ שבה מנס ציונה עם ניצחון וכשלזכותה 12 נק' היא מדורגת שנייה בטבלה. הפועל אשדוד שהייתה חופשיה במחזור החמישי תשוב לסבב המשחקים ביום שני ועם 6 נק' היא נותרה במקום השלישי כאשר הפועל קריית אונו (4נק') רביעית וא.כ נ"צ (2נק') חמישית.

ביום שני מחזור הסיום בבית העליון: מכבי הארזים ר"ג – הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ומ.כ חולון – בנות הרצליה נאפיס. במחזור השישי בבית התחתון: א.כ נ"צ - הפועל אשדוד והפועל קריית אונו – מכבי ICL ראשל"צ. מכבי אדום ירוק פ"ת תהיה חופשיה.
 
בנות הרצליה נאפיס- מכבי הארזים ר"ג 25:22 (13:8): מוליכת הטבלה חזרה מהרצליה עם ניצחון שהבטיח לה את יתרון הביתיות לאורך כל סדרות הפליאוף במשחק שהיה בשליטתה לכל אורכו. בנות הרצליה נאפיס התקשתה לעבור את הגנת ארזים ותצוגת שוערות מצוינת של שוערת ארזים ברונה קאמבוים הקשתה על הרצליה וסללה את הדרך לקבוצתה שעלתה ל-10:6 בדקה ה-17. למחצית ירדו הקבצות כשארזים מובילה בחמישה שערי יתרון. בפתיחת המחצית השנייה הגדילה קרן טפליצקי את יתרונה של ארזים ל-14:9. הרצליה נלחמה לצמק אך נתקלה בקושי להכניע את שוערת ארזים קאמבוים. בהמשך נגסה הרצליה בפער, שירה ג'רבי כבשה צמד וצמקה ל- 23:22 כדקה לסיום אך זה לא הספיק וארזים ידעה לחתום את המשחק בניצחון.

כבשו לבנות הרצליה נאפיס: טלי בראל ושרון אקלר 6 כ"א, כריסטינה סקריפק 3, שירה ג'רבי ועמית איזק 2 כ"א ודניאלה דרגויביץ', טל ורול ורומי טל 1 כ"א. השוערת קטרינה קוסנוביץ סיפקה 10 עצירות.

כבשו למכבי הארזים ר"ג: קרן טפליצקי 6, מור שאול 5, מאי יולזרי 4, ג'קלין אנסטסיו ויורטה זילינסקייט 3 כ"א, שני לוינקיד ושיר גבזה 2 כ"א.

 


צילום גיל שמאי
 
הפועל דלתות פנדור ראשל"צ – מ.כ יובלים חולון 20:30 (10:12):
דאבליסטית הנשים עלתה ליתרון 1:3 עם פתיחת המשחק אבל ליהיא אמר השיגה שוויון 3:3 לחולון. עצירות של שתי השוערות משני צידי המגרש שמרו על סקור נמוך ומחצית שוויונית. משחק הגנה משמעותי של חולון לצד שערים שכבשו נועם קריאף ואופק רוטמן העלו את חולון ליתרון ראשון ואחרון במשחק 9:8. מנגד, צמד שכבשה שיר וקרט השיב את ההובלה לידי המארחת - 9:10. שיר מחמלי השוותה לחולון אבל צמד שכבשה להפועל ראשל"צ אנה לזינסקי הורידו אותה בפלוס שני שערים להפסקה. המחצית השנייה נראתה אחרת. המארחת הרימה את משחק ההגנה, השוערות קטרינה בנדוביץ ואולה נקצינה סיפקו הדיפות בשני צידי המגרש אבל מהדקה ה-38 החלה האדומה לברוח לאורחת. שיר וקרט כבשה, קטיה מלניק הוסיפה ואושרי נחום כהן וניצן דונאי קבעו 14:20. בדקה ה-54 כבשה יעל עודד צמד שהעלה את האדומה ליתרון דו ספרתי 16:27. נועם קריאף ושיר מחמלי כבשו אבל השוערת גאיה בן זיקרי הדפה בשער האדום ולחולון לא נותר זמן לצמק את הפער.

כבשו להפועל דלתות פנדור ראשל"צ: שיר וקרט 7, קטיה מלניק ואנה לזינסקי 5 כ״א, ניצן דונאי 4, אושרי נחום כהן 3, יעל שהם אושר כהן יעל עודד 2 כ״א. השוערות קטרינה בנדוביץ 12 עצירות ב-43% וגאיב בן זיקרי 2 עצירות ב- 33%. 

כבשו למ.כ יובלים חולון: ליהיא אמר ונועם קריאף 6, אופק רוטמן ושיר מחמלי 3, נחום הראל וחן מלכאן 1.

 

צילום הדר ואן קולא

צילום אגם לוי
 
מכבי אדום ירוק פ"ת – הפועל קריית אונו 20:43: מוליכת הבית העליון פותחת פער משאר קבוצות הליגה והיא שומרת על מאזן ניצחונות מושלם מפתיחת משחקי הבית התחתון. הפועל קריית אונו נותרה במקום הרביעי לאחר שלא הצליחה להכניע את שוערת פ"ת לי אור לנג שהצטיינה הלילה בשער וסיפקה 16 עצירות.

כבשו למכבי אדום ירוק פ"ת: שירה ובר 10, ליזה קוזמינה 8, ילנה בולטוביץ' 6, נטע כהן, שיר בן ציון וניקול פדלון 3 כ"א, ירדן דניאל, נטע בנון, אפיק ראובן ויהלי אברהם 2 כ"א, דניאל חן וקרן לרנר 1 כ"א.

כבשו להפועל קריית אונו: תאודורה פטקוביץ 9, אריאל שדה נס קשת 3 כ"א, נוי ענבל ונויה ארדן 2 כ"א. השוערות  ליאן באזוב ב-19%, מאיה מרארי צוויק- עצירה.

 


צילום מלדן ינקוביץ
 
א.כ נ"צ – מכבי ICL ראשל"צ 30:18 (14:9): הראשונית שומרת על מקומה השני בבית התחתון במשחק מול השכנה מנ"צ שהיה בשליטתה מתחילתו. תהל מאירי כבשה צמד לצהובה עם הפתיחה והשוערת מעין עמרם סיפקה צמד הדיפות. ליה אלמוג צמקה לנ"צ ועצירה של השוערת הכתומה נועה הראל סללה את הדרך לשער שוויון שכבשה מאיה הרוש מאסיסט שמסרה לה עדן בנודיס. שחר דגן ותהל מאירי העלו את מכבי ראשל"צ ל -4:2 ושער נוסף של מאיה הרוש לנ"צ עצר את האורחת. ליאם לולו כבשה למכבי ראשל"צ שעלתה באמצע המחצית הראשונה לחמישה שערי יתרון. ליה אלמוג צמקה לנ"צ אבל שוערת מכבי מעין עמרם עצרה ושחר דגן העלתה את הצהובה שוב ליתרון של חמישה שערים אותו הגדילה הראשונית עם הירידה למחצית. עם פתיחת חלקו השני של המשחק עלתה מכבי ראשל"צ ל- 16:9. שוערת נ"צ נועה הראל עצרה ועמית חזן צקה ל- 16:10. רוני קלדרון הוסיפה לראשונית ובדקה ה-47 צמקה עדן בנודיס ל- 20:15. מהשלב הזה ברחה האורחת למארחת שהתקשתה להכניע את השער הצהוב ולהדביק את הפער.

כבשו ל.א נ"צ: ליה אלמוג 7, עדן בנודיז 6,  מאיה הרוש 2,  נויה מרון, ליהי נבון ועמית חזן 1 כ"א. השוערת נועה הראל ב- 25%

כבשו למכבי ICL ראשל"צ: שחר דגן 10, תהל מאירי 7, עדי סלומיאנסקי 4, קים לוי 3, שביט אטיאס, רוני קלדרון, עדי בן ציון 2 כ"א. שוערות: מעיין עמרם 20 עצירות, ליאל פורמנסקי 5 עצירות.

 


צילום דבורית איטין
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn