איגוד הכדוריד
אסף לוי מונה למאמן אשדוד, לפני הגביע מול רמת השרון
בצילום של הפועל אשדוד - היו"ר עופר קושמרו יחד עם אסף לוי, הערב
 
מהלך של חילופי מאמנים בכדוריד הוא לא דבר שכיח, אבל בהפועל אשדוד זה קורה העונה פעמיים - ובכלל לחיים יש עיתויים מפתיעים משל עצמם (ואפילו פיקנטרייה בסיפור הזה): אסף לוי הוא מאמנה החדש החל מהערב של קבוצת הבוגרים של אשדוד, מחזיקת גביע המדינה וסגנית האלופה. אמיר דן, ששימש כמאמן מאז עזיבתו של נלה מאטיץ' הסרבי עם פרוץ המלחמה, נשאר בצוות המקצועי וישוב לעמדת עוזר המאמן. כל זה קורה בשבוע, שבו ביום שישי אשדוד תארח את רמת השרון, מוליכת הליגה הבלתי מנוצחת, למפגש מסקרן מאוד בשלב רבע גמר הגביע, כאשר במהלך רצף 3 הזכיות של אשדוד בגביע המדינה - אחת מהן הייתה לפני שנתיים במשחק גמר שבו...לוי הדריך ונוצח עם רמת השרון.
 
לוי בן ה-45, שהדריך בעבר בליגת העל בנס ציונה וברמת השרון (איתה גם הגיע למאבק מול אשדוד בגמר הפליאוף לפני שנתיים - ולאחר מכן הוחלף ע"י עידן מימון). לוי שימש במשך כארבע שנים כעוזר מאמן הנבחרת הלאומית, וכמאמן הנבחרות הצעירות, חתם היום עד לסיום העונה הבאה (שנה ושלושה חודשים). הוא כבר העביר את אימון הערב - לאחר שיחות שהתקיימו עם אמיר דן ועם השחקנים. כל זה קורה אחרי רצף של 3 הפסדים של האשדודים.
 
מהנהלת אשדוד נמסר: "חשוב להבהיר שהמהלך הזה נעשה בשיתוף ובהסכמה עם אמיר דן, שממשיך איתנו באגודה, גם בקבוצת הבוגרים וגם בקבוצות הצעירות, והכל ברוח יפה כמו שבהפועל אשדוד יודעים להתנהל מול מאמנים ושחקנים. רצינו לעבות את הצוות המקצועי ולמצוא פתרונות למצב, מאחר שאמיר קיבל את הקבוצה במצב לא פשוט, אחרי העזיבה של מאטיץ', ללא עוזר, והוא ראוי להערכה על העבודה שביצע. אסף לוי ישמש כמאמן ראשי. המועדון מברך על הצטרפותו. אסף היה מאוד מרוצה מהפנייה, ומיד הביע את הסכמתו לאמן - ונאחל לו ולקבוצה הצלחה ביעדים שלה - העונה ובעונה הבאה". 
 

אסף לוי ואמיר דן, באימון הערב של אשדוד
 
אמיר דן: "פניתי להנהלה כבר ביום שישי, אחרי המשחק בחולון. הבנתי שבזמן הזה, עבור האגודה והשחקנים, מוטב שידריך מאמן בעל שיעור קומה וניסיון. אני בטוח שאסף יעשה עבודה נהדרת. אני נותן לו גב שלם, ואני אמשיך לעבוד לצידו ובמקביל לפתח את הצעירים. בעתיד אני מקווה לשוב למעמדים האלו, כשארגיש יותר מוכן". 
 
לוי: "אני נרגש ושמח לחזור לליגת העל, ובטח למועדון צמרת כמו הפועל אשדוד. מבחינת התוצאות, הקבוצה לא תיפקדה כפי שהיא מצפה מעצמה בתקופה האחרונה, ולכן הוחלט על השינוי, בהסכמה ובשיתוף של אמיר. בעיני, אמיר הוא מאמן מוערך, צעיר, שעשה ביחס לגיל שלו לא מעט בכדוריד. הסיטואציה שהוא קיבל את הקבוצה בזמן המלחמה הייתה משימה לא פשוטה בפני עצמה, ולכן מאוד רציתי שיישאר לצידי במערכת. אני מאוד שמח שלא היו עניינים של אגו, וגישה טובה להירתם למשימה ולתת כתף".
 
לוי התייחס לעיתוי וליעדים: "החלטתי להיענות עכשיו, למרות שהתחלתי תהליך ברחובות. המטרה היא לייצב את הקבוצה, ולעמוד במטרות של הגעה לחצי גמר הגביע ולחצי גמר פליאוף. הפועל אשדוד חוותה שנים טובות והישגיות. יצא ככה, שאני פותח מול רמת השרון, הקבוצה האחרונה שהדרכתי בליגת העל, גם בגביע וגם לאחר מכן בליגה. זו פיקנטריה וצבע מבחינתי, אבל אני מרוכז באשדוד ונעשה את המקסימום בשבוע הזה להתרומם. רמת השרון היא הקבוצה הדומיננטית העונה בליגה. משוכה מאוד גבוהה, אבל אשדוד אחרי שלוש שנים שהיא מחזיקת גביע המדינה - לא תוותר. נעשה את כל מה שאפשר להתקדם לעבר חצי הגמר, וכמובן להתעצם לקראת העונה הבאה".
 
כאמור, מחר (שני) ייצאו לדרך משחקי גביע המדינה בסיבוב הראשון: אס"א תל אביב תארח את מכבי קרית מוצקין (19:30, אוניברסיטת ת"א) - כאשר המנצחת תתארח אצל הפועל ראשל"צ ברבע הגמר. מנצחת המפגש בין מ.כ חולון להפועל קרית אונו (20:00) - תארח ברבע הגמר את האלופה מכבי ראשל"צ. הפועל ר"ג תארח את בני הרצליה (19:00), כאשר המנצחת במפגש תארח ברבע הגמר את מנצחת המפגש בין א.כ נס ציונה לבין מכבי תל אביב (19:45). למעשה, רק מפגש אחד ידוע כבר כעת ברבע הגמר, והוא בין....אשדוד לרמת השרון, מוליכת ליגת ווינר ומחזיקת גביע ווינר-שופטים.
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn