איגוד הכדוריד
ניצחון ענק על יוון וההעפלה לשלב המוקדמות השני
צילומים: הדר ואן קולא

נבחרת ישראל רושמת הישג נהדר הערב, והיא מעפילה לשלב השני במוקדמות אליפות העולם - לאחר שעמדה במשימה והשיגה ניצחון 22:24 על נבחרת יוון בהיכל שלמה בת"א, לעיני כ-2000 צופים. הנבחרת חותמת קמפיין מוצלח במקום ראשון לפני יוון, פינלנד וקפריסין. הוא כולל 4 ניצחונות, תיקו והפסד (על חודו של שער ביוון), והפנים הם לצמד מפגשים (בית וחוץ) באפריל מול אחת מהנבחרות שתסיים במקומות 13-24 באליפות אירופה (ניצחון בו יוביל לשלב השלישי והקובע על העלייה לאליפות העולם שתתקיים במצרים).
 

החניכים של אולג בוטנקו ואסף לוי עלו חדורי אמונה מהתיקו הדרמטי שהושג בפינלנד, משער שיוויון של ניבו לוי, שתי שניות לסיום, משחק שבו הראו אופי גדול עם חזרה מפיגור 8 שערים. הם סיפקו עוד התעלות, כאשר המשחק נפתח ביתרון 0:2 משערים של ירמי סידי ויואב למברוזו. יוון השוותה ואז הנבחרת ספגה מכה לא פשוטה השוער דן טפר הורחק בכרטיס אדום כבר אחרי 3:46 דקות. מושיקו אלימלך נכנס טוב לשער וסידי קבע 2:3. היוונים עלו ליתרון אבל צמדים של עמית סטלמן ושל דניאל שקלים הובילו ליתרון 4:7 (13'). אלימלך הצטיין, סידי כבש 3 שערים רצופים (5 בסהכ בחצי הראשון) שקבעו 7:10. היוונים הקטינו לשער. למברוזו הגיב בשער שחתם את המחצית ב-9:11.
 

חממי הבקיע בפתיחת המחצית השנייה. אלימלך עצר פנדל ומנע שיוויון ולמברוזו קבע 11:13. סידי הוסיף עוד שני שערים בדרך ל-12:15. אלימלך (מצטיין המשחק) עצר עוד פנדל, וחממי למברוזו וניבו לוי העלו ל-13:18 (42'). אלימלך עצר את הפנדל השלישי ומוסינדי כבש צמד שהעלה את היתרון ל-7 שערים - 13:20 (45'). שניר נציה השתלט על ריבאונד וכבש אבל יוון צימקה ל-21:16. למברוזו עצר את הריצה וקבע 16:22 דקה 50. לוי קירב אותנו לניצחון עם 17:23 (52'). היוונים עוד צימקו בדקות האחרונות - אבל אסיסט של חממי ושער של שקלים סגר סיפור. 22:24 לישראל בסיום.
 
 
כבשו לישראל: סידי 7, למברוזו 5, שקלים 3, חממי, מוסינדי, ניבו לוי וסטלמן 2 כ"א. נציה 1. אלימלך סיפק 13 עצירות מתוך 32 - 41 אחוזים. דן טפר הורחק בדקות הפתיחה.
 
"זה רגע מאושר עבורי ועבור כל שחקני הנבחרת והצוות. היו לנו 10 ימים מאוד אינטנסיביים, שבהם שיחקנו 4 משחקים, שניים מהם בחוץ - וב-3 ניצחנו ואחד סיימנו בתיקו. הוכחנו אופי גדול ברגעי ההכרעה ומגיעות מחמאות לשחקנים. כבר אמרתי שיש לנו נבחרת מוכשרת ולוחמת והיום זה עוד צעד של התקדמות והישג חשוב לכדוריד הישראלי", סיכם המאמן אולג בוטנקו. "יש עוד זמן עד ההגרלה והמשחקים באפריל. אנחנו נגיע אליהם מוכנים. אליפות העולם במצרים? זה עוד רחוק אבל גם שהרף עולה בהמשך אנחנו תמיד מאמינים. תודה לקהל הגדול שהגיע ותמך ואני בוחר להקדיש את הניצחון לחבר ושחקן עבר ענק - לוניה דורשנקו".
 
 
דורשנקו העניק את התשורה לשחקן המצטיין - מושיקו אלימלך, שסיכם: "באתי מאוד מוכן למשחק כי ידעתי שיצטרכו אותי בין אם לזריקה או משחק. אני שמח שהלך טוב. לקחנו משחק מכריע בבית וזה חלום עבורנו בבית. ידענו שיהיה טירוף ובאנו ליהנות ולתת הכל. כשנכנסתי היה לי ברור שאהיה טוב, זה משהו של תחושה, ואני מאושר שעזרתי לחברים ולענף הכדוריד כולו".
 
במהלך המשחק הוענקה תשורה לרשת מלונות בראון על תרומתה הרבה לנבחרות ישראל.
 

 
מולטןoryznסמל