איגוד הכדוריד
ג'ינג'י בהרצליה, בודנהיימר בהפועל ראשל"צ
צילומים: עודד קרני, הרצליה, חולון, רמה"ש, מכבי ראשל"צ
 
בני הרצליה חתומה על מהלך מסקרן - עדן ג'ינג'י, מרכז נבחרת ישראל, מצטרף לקבוצה אחרי שנתיים מוצלחות ברמת השרון. ג'ינג'י, שהחל את דרכו בחולון, היה שותף להגעת רמת השרון לגמר הפליאוף ולגמר גביע המדינה, ואמר: "שמח ונרגש להגיע להרצליה, לפרק חדש. בטוח שנצליח לייצר כדוריד ואווירה ייחודית, להביא כמה שיותר קהל ולהצעיד את המועדון כמה שלבים קדימה. ברצוני להודות לרמת השרון על השנתיים האחרונות ולאחל להם עונה בריאה ובהצלחה".
 
מהלך צירופו של ג'ינג'י לקבוצתו של דניאל לינדגרן, עשוי להוביל לכך שהמרכז בן ליברטי, מלך שערי הקבוצה בשנתיים האחרונות, יעשה את הדרך חזרה ל...רמת השרון, הקבוצה שבה גדל. שם נוסף שמוזכר בהקשר של רמת השרון, וקבוצות נוספות הוא של דור קלדרון, שעלול לעזוב את מכבי ראשל"צ.

הרצליה צירפה גם את השוער גל דהן, ששב לקדנציה נוספת בקבוצה אחרי ששיחק בקרית מוצקין (זאת לאחר עזיבתם של השוערים אורן מאירוביץ' לאשדוד ושגיא בוניס לנס ציונה). עוד קודם לכן הרצליה החתימה את שוער נבחרת בלארוס איבן מארוז (29, 1.97 מ'), ששיחק בשנתיים האחרונות במוטור ז'אפורוז'ה האוקראינית, בסקה מינסק מבלארוס ובמהלך תקופה זו גם בליגת האלופות. בהרצליה צפויים להודיע על צירופו של המקשר שון סלס, שיגיע מהפועל ראשל"צ. מנגד, אלון אוברמן לא צפוי להמשיך, ובקרוב צפויה לצאת הודעה על המעבר שלו לגרמניה, ככל הנראה לבונדסליגה השנייה.

 
בהפועל ראשל"צ ממשיכים בהשלמת בניית הסגל המסקרן. אחרי החתמות מעניינות של זרים, האדומים הופכים להיות גם אלו שקולטים את הליגיונרים ששבים מאירופה. אחרי החתמת השוער תום שם טוב ששב משבדיה, וחן ליבגוט ששב מצרפת, בהפועל צירפו בסוף השבוע את תומר בודנהיימר, הפיבוט ששיחק בשנה וחצי האחרונות בציריך - עימה זכה בגביע השווייצרי בעונה החולפת. בודנהיימר פיבוט נבחרת ישראל היה מועמד להצטרף מוקדם יותר לאשדוד, ובמכבי ראשל"צ גם כן ניסו להשיב אותו לקבוצה בעקבות העזיבה של ברנקו קנקרש. ייתכן שזה לא המהלך האחרון בגזרת הליגיונרים, כאשר ליאור גורמן שסיים את דרכו בשארבור מצרפת עשוי להצטרף.

 

אחד נשאר (סידי, במרכז), השני (קלדרון, מימין) שוקל את המשך דרכו ומחוזר במספר מועדונים. צילום: צסק"א מוסקבה
 
בהפועל קרית אונו עובדים גם כן במרץ להשלים את הסגל לעונה הבאה. אחרי שנתיים מוצלחות שבהם הקבוצה העפילה לפליאוף העליון - במועדון מתבצעים מספר שינויים בסגל. המאמן רועי סאסי ממשיך, ובשבוע האחרון אונו צירפה את אילייה מוסיינקו שחקן הפינה ששיחק בעונה האחרונה בבאר שבע, ולפני כן בהפועל ראשל"צ וברחובות. כמו כן, את איתי שלמא המרכז הצעיר והמוכשר של מכבי ראשל"צ. בנוסף, אונו צירפה זרים חדשים - את השוער הבוסני חאריס פלאח (26, 1.93 מ'), ששיחק בעונות האחרונות בליגות הבכירות בספרד (נאבה), בפורטוגל (ספורטינג קלאב דה הורטה) ובמקדוניה (בפליסטר). הוא יחליף את מושיקו אלימלך שפורש. זר נוסף שהצטרף הוא הפיבוט המונטנגרי אדמיר פלידיה (28, 1.95 מ') ששיחק בשנתיים האחרונות ברומניה, ולפני כן בליגות בספרד ובצרפת, ונמנה על סגל נבחרת מונטנגרו. הוא יחליף את דאליבור סוקיץ' הסרבי, שיעבור להפועל אשדוד. באונו גם האריכו את החוזה של מלך שערי הקבוצה, המקשר הבוסני טאריק קאסומוביץ' שיסגור עונה שלישית במועדון.
 
ברמת השרון, עם אחרי הגעתו של עידן מימון לתפקיד המאמן, ממשיכים לשמור על קו ההמשכיות בסגל. רם טורקניץ, דניאל צרפתי, יוסי אפו, טל הרשקוביץ ואביעד בן זימן ממשיכים. אחרי הסיכום עם הזרים טומיסלאב סטויקוביץ', מילאן פאבלוביץ' ואיבן מושיץ' עוד במהלך הפליאוף בעונה החולפת, ברמת השרון האריכו גם את החוזה של מרקו צ'ורצ'יץ' הקרואטי. ברמת השרון ישלבו בעמדות הקיצוני את הצעירים אוראל נחמני ואיתי שנפלד לצידם של צרפתי והרשקוביץ, לאחר שעמית מוטולה עזב והצטרף למכבי ראשל"צ.  רמת השרון מבצעת החתמה מעניינת גם בהיבט העתידי - של נועם סוסנה, המקשר בן ה-18, מהשחקנים המובילים בנבחרת הנוער ומהכישרונות המבטיחים בענף. סוסנה (18, 1.93 מ'), שגדל במכבי קרית מוצקין, עבר למכבי ת"א - הצטרף כאמור לרמת השרון. כעת, השאלה היא מי יאייש את עמדת המרכז בעקבות העזיבה של ג'ינג'י להרצליה - האם זה יהיה ליברטי שישוב למועדון או דור קלדרון, ששמו נקשר גם ליריבה העירונית כמועמד.
 
במכבי ראשל"צ כאמור עלולים לאבד את קלדרון, שהבהיר כי לא ימשיך בקבוצה ואף שוקל כניסה להסגר, אבל השאלה היא לאן פניה של הקבוצה - זו שלא הגיעה בעונה החולפת לגמר (הודחה בחצי גמר גביע המדינה ע"י אשדוד, ואיבדה תואר האליפות בהדחה כבר בחצי גמר הפליאוף - גם כן על ידי אותה אשדוד). עוד במהלך הפליאוף - במכבי ראשל"צ הודיעו כי ג'ו מתתיה ימשיך להדריך את המועדון, והשחקנים המרכזיים - ירמי סידי, איבן קראצ'יץ' וגאפר חדזימרוביץ' ימשיכו. מנגד - הסגל כבר עובר מהפך משמעותי.
 
השוערים אלדר שיקלושי וניב פישלוביץ, שהובילו את הקבוצה לאליפות לפני שנה, הודיעו על פרישה. מכבי ראשל"צ לא התמהמה והלכה על שוער זר בכיר - גראדימיר צ'אנבסקי (34, 1.89 מ') - שוער ששיחק בנבחרת מקדוניה, ובמועדוני הצמרת המקדונים מטאלורג וב-וארדר סקופיה, ובפליסטר בארצו, בעל התנסות עשירה כולל בליגת האלופות. שחקן הציר המרכזי, הפיבוט המונטנגרי ברנקו קנקרש, שללא ספק היה מהבולטים בשנה וחצי האחרונות במכבי ראשל"צ, עזב מסיבות אישיות. בקבוצה רצו להחזיר את בודנהיימר (שכאמור חתם בהפועל ראשל"צ), ובשלב זה מי ששישמו כשחקני הצעיר הם חדזימרוביץ' וגל עזריאל פיבוט נבחרת העתודה שישוב מהשאלה בהפועל ראשל"צ.

שחקן נוסף שעוזב את המועדון הוא אמיר שניידר, הקיצוני המוכשר שגם סבל מפציעה בשנה האחרונה, והצטרף למ.כ חולון. מנגד, מכבי ראשל"צ צירפה את עמית מוטולה מרמת השרון. ניב צורף יושאל לבני הרצליה, ובמכבי ראשל"צ יתבססו בפינות גם על פולג אסייג המוכשר (שייצא לפרויקט נבחרת הנוער וישוב רק בינואר) ועל גיא גרא שצפוי לשוב מהשאלה בנס ציונה. המרכז צח מלול האריך את חוזהו. מקשר נבחרת העתודה, יונתן הדר, גם כן צפוי לשוב לקבוצה ולקבל דקות, אחרי שהושאל בעונה האחרונה לבאר שבע. איתי שלמא כאמור יצטרף להרצליה, וניב שמן עשוי להיות מושאל לנס ציונה - בה משחקים כבר מושאלים של המועדון - בהם עמית צ'מרינסקי ואביב לייפר.

במכבי ראשל"צ שקלו להחזיר גם את קסם עמיאל, מלך שערי ליגת ווינר, שנתן עונה נהדרת בהפועל חבל אילות, אבל בשיתוף עם השחקן שהתאקלם נהדר בערבה - הוחלט שהוא ימשיך שם עונה נוספת. כדי להשלים את תמונת הזרים - במכבי ראשל"צ נמצאים במו"מ עם מקשר סרבי (ימני ביד), שעשוי לחתום בימים הקרובים.
 
בהפועל אשדוד כאמור צירפו בשבוע שעבר את השוער אורן מאירוביץ, את הפיבוט דליבור סוקיץ' ואת אופיר כהן מרכז הנבחרת שמגיע לאחר עונה בנס ציונה - בהמשך למגמת ההארכת ההתקשרויות בטרבאליסטית. לאשדוד נותר לסגור פינה, ואחרי שהמו"מ עם עוז חממי לא הבשיל - אחד המועמדים להצטרף הוא עמית רייסנברג מחולון, אליו כבר נעשתה פנייה.

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn