איגוד הכדוריד
אשדוד מצרפת את מאירוביץ', סוקיץ' ואופיר כהן
צילום באדיבות הפועל אשדוד, נ"צ, הדר ואן קולא
 
לטראבליסטית הפועל SP אשדוד נותר לסגור פינה, תרתי משמע, אבל כבר בשלב מוקדם של הקיץ היא משלימה את הסגל שלה לעונה הבאה - ויש בו הכל. המשכיות. איכות. ועומק. מה שמעמיד אותה באופן טבעי כמועמד בכירה להתמודד על התארים גם בעונה הבאה.
 
אשדוד כבר ביצעה מהלך משמעותי בעמדת השוער, כבר במהלך גמר הפליאוף, כשהיה ברור לה שמילאן קוסאנוביץ', השוער המצטיין שתרם רבות לזכיות באליפות ובגביע המדינה לא ימשיך. אשדוד הלכה על שוער מנוסה ומעוטר - סבטיסלב ורקיץ'. הוא לא ילד, בן 42, אבל עם ניסיון ענק - בנבחרת סרביה ובשורה של מועדונים וליגות מובילות. השאלה הייתה האם עוז יצחק, השוער הצעיר והמוכשר שנמנה על סגל נבחרת ישראל ימשיך. באשדוד טוענים כי עירוני רחובות הקשתה בשחרור שלו, ומנגד רצתה שהוא יוביל אותה חזרה לליגת העל. יצחק ככל הנראה בוחר להיכנס לשנת הסגר, לאחריה יהיה שחקן חופשי, ואשדוד לא מתמהמהת ומחתימה שוער בכיר.
 
מדובר באורן מאירוביץ', שחוזר לקדנציה שנייה במועדון. שוער נבחרת ישראל לשעבר שיחק בשנים האחרונות בנס ציונה ובהרצליה, ומבחינת ניסיון, איכות ויכולות - אשדוד מרכיבה את עמדת השוער אולי המבטיחה בליגת ווינר.
 
באשדוד טרודים בימים האחרונים בעיקר בנוגע לעמרי קושמרו, בתקווה שהבדיקות הרפואיות שהוא עובר יובילו לבשורות טובות, בראש ובראשונה לו עצמו. המרכז, שהתמוטט במהלך גמר הפליאוף, ממתין לתשובות. רק לאחריהן בעצת רופאיו יחליט האם להמשיך לשחק, כשגם הדבר אמור להשפיע על דרכו בתחום האימון - בו לקח פסק זמן לעת הבדיקות - מהיותו מאמן הכושר ועוזר מאמן נבחרת העתודה.
 

עמרי קושמרו. מייחלים לבשורות טובות. צילום: הפועל אשדוד
 
באשדוד, עוד לפני המקרה עם קושמרו, סיכמו עם המרכז אופיר כהן, שאף הוא נמנה על סגל נבחרת ישראל. כהן, שגדל בעירוני רחובות, שיחק בשנים האחרונות ברמת השרון ובנס ציונה, וצפוי להיות שחקן מרכזי בסגל המתחדש של אנדראה ווקייביץ'. "אנחנו מאוד מקווים שהוא ימלא את העמדה ביחד עם עמרי קושמרו, שממתין לאבחנות סופיות של הרופאים המומחים, אם יוכל להמשיך כשחקן פעיל, ויש כמובן את איתי סויסה הכישרון העולה והמבטיח שלנו שהוכיח שהוא אחד השחקנים המבטיחים בליגה", אמרו באשדוד.
 
בקו האחורי, בעמדת המקשרים, אשדוד הצליחה לשמר את השחקנים המשמעותיים - ריסטו וויצ'יץ', אלכסנדר באביץ' וניבו לוי. זו בשורה נהדרת עבורה.

בפינות, עמית סטלמן ולו אקסברוד ימשיכו למלא את עמדת הפינה יד שמאל, אבל בפינה השנייה - יכול שינוי מהותי. שחר לוין הנהדר הודיע על פרישה ממשחק פעיל, בעקבות סטאז' שהוא מתחיל. באשדוד עדיין מקווים שבמהלך העונה הוא ישוב. אסף בנגוזי החליט גם כן לפרוש, ועושה את המעבר לארה"ב. "זה המקום להודות להם על עונות נהדרות, ועל כך שהיו חלק מוביל ובלתי נפרד מההישגים הגדולים של הקבוצה".

אז איך תיראה הפינה החדשה? אור פרקש המוכשר חוזר מהשאלה לאשדוד, אחרי שצבר דקות וניסיון בנס ציונה ובדימונה. לצידו מתכוונים באשדוד לצרף שחקן פינה מנוסה, ומו"מ התנהל בין היתר עם עוז חממי.

ואחרון - עמדת הפיבוט - יוסי ביטרמן כנראה לא צפוי לשוב לשחק, והוא שוקל לפרוש בעקבות הפציעה הקשה והחוזרת ברצועות הברך. ביטרמן אמור לעבור ניתוח, ובאשדוד בחרו בדליבור סוקיץ', הפיבוט הסרבי ששיחק בהפועל ראשל"צ ובעונה האחרונה בקרית אונו, כמי שיוביל את העמדה. סוקיץ', אולי בדומה לבאביץ', הוא לא הגדרת הכוכב, אבל השחקן שמחבר קבוצה ונותן עבורה הכל, והעובדה שהוא התאקלם נהדר בישראל וגם "עשה חיים לא קלים" לאשדוד, כפי שהם מגדירים, בסדרת רבע גמר הפליאוף - הובילה להחלטה.


באשדוד דיווחו שהמגעים להארכת חוזהו של עומר גרא נמצאים בשלב מתקדם. באשדוד בדקו עוד קודם לכן אפשרות להחתים את תומר בודנהיימר, שעשוי לשוב לישראל אחרי שנתיים בגרמניה ובשוויץ - שם זכה עם ציריך בגביע, אבל כרגע מסתמן שאם בודנהיימר ישוב - הוא עשוי לעשות זאת לקבוצה האחרונה ממנה יצא לאירופה - מכבי ראשל"צ.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn