איגוד הכדוריד
דרבי הנשים של ראשון לציון נצבע באדום

בצילום שחקנית הפועל דלות פנדור דיאנה צ'רביקובה באסיסט לאנה לזינסקי (צילום הדר ואן קולא)

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ומכבי ICL ראשל"צ, מוליכות הטבלה (שתיהן עם 12 נק' אך להפועל דלתות פנדור ראשל"צ משחק השלמה מהמחזור ה-5 מול מכבי פ"ת), הבטיחו את מקומן בהגרלת גביע המדינה כראשי בתים ולא יפגשו עד למשחק גמר הגביע, במידה ויעפילו לגמר (ההגרלה ביום שני הקרוב).

עוד במחזור ה-8 בליגת הנשים: המדורגת חמישית בטבלה בנות הרצליה (עם משחק השלמה מול הפועל קריית אונו מהמחזור ה-1) גברה על מ.כ יובלים חולון (25:28) המדורגת רביעית בטבלה. כשלה 7 נק', עשויה בנות הרצליה לדחוק את מ.כ יובלים חולון, לה 8 נק', מהמקום ה-4 במידה ותנצח את הפועל קריית אונו (במשחק השלמה) ומכבי פ"ת, אותה תפגוש עוד קודם במסגרת המחזור ה-9 בליגת הנשים.  

אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג, המדורגת שלישית עם 11 נק', גברה על א.כ נ"צ שנותרה ללא נק'. האלופה צרפה אל כוחותיה את אקס הפועל דלתות פנדור ראשל"צ הפיבוט הדנית דניאלה דרוגוביץ' שהחליפה את ג'ובנה ווליקוביץ'. 

מכבי פ"ת עם ניצחון שני רצוף לאחר שבתחילת השבוע גברה על הפועל פ"ת בדרבי אם המושבות במשחק השלמה מהמחזור ה-3 והלילה, גברה על הפועל קריית אונו.
מכבי פ"ת, עם 6 נק', נצמדת לקבוצות הצמרת כשהיא מדורגת במקום ה-6 בטבלה. הפועל קריית אונו עם 2 נק' במקום הלפני אחרון לאחר שגברה על סוגרת הטבלה א.כ נ"צ במחזור ה-5. 

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ – מכבי ICL ראשל"צ 25:30 (15:15): המחצית הראשונה התנהלה באופן צמוד ושקול ומהדקה ה-7, לאחר שדיאנה צ'רביקובה כבשה שער שוויון עבור האדומה, נע היתרון מצד לצד ומכבי ICL ראשל"צ הקפידה לשמור על יתרון של שער אחד לטובתה במהלך חלקה הראשון של המחצית. בחלקה השני של המחצית עלתה המארחת ליתרון אך האורחת לא הניחה לה לברוח. נטלי ברטו, שירה ג'רבי (במתפרצת מחטיפת כדור של נלי אמינוב) וגבריאלה פסואה השוו ואף החזירו את היתרון לצהובה בדקה ה-25 - 11:9. כדקה וחצי לסיום המחצית השיגה דיאנה צ'רביקובה שוויון 14:14 עבור האדומה עם צמד שערים. שני השערים האחרונים במחצית היו של קים לוי בצד הצהוב ואנה לזינסקי בצד האדום שקבעו את תוצאת הסיום 15:15. 

המחצית השנייה נפתחה גם היא באופן שקול כששער רדף שער. הפועל דלתות פנדור ראשל"צ עלתה ליתרון אך סטופ בהגנת הצהובות הוציא את קים לוי למתפרצת אותו סיימה ניצן דונאי בשער שוויון 19:19 בדקה ה-40. לאחר פסק זמן של מאמן האדומות ג'וני אולייניק כבשה אנה לזינסקי מאסיסט של אולגה ניקולנקו שגם כבשה את שני השערים הבאים והעלתה את הפועל דלתות פנדור ראשל"צ שוב ליתרון כשבדקה ה-44 הראה הלוח 20:22 . בצד האדום אושר כהן ודיאנה לזינסקי העמיקו את הפער ובדקה ה-47 הראה הלוח - 21:25 לאדומות. בדקה ה-51 צמקו הצהובות את הפער לשער אחד (24:25) מצמד כיבושים של נטלי ברטו, בלוק בהגנה הצהובה ועצירה של בר אלבו בשער כשמנגד כבשה שירה ג'רבי. בחלקו האחרון של המשחק הייתה האדומה חדה יותר וניצלה איבודי כדור וחוסר דיוק של מכבי ICL ראשל"צ. בחמשת הדקות האחרונות למשחק נעלה רוית שושן, שוערת האדומות המצטיינת, את השער ועזרה לשחקניות השדה שלה לפתוח בפער על היריבה והדרבי נחתם בניצחון אדום עם התוצאה 25:30. 
 


שוערת וקפטן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ רוית שושן סוגרת את השער (צילום הדר ואן קולא)


כבשו בהפועל דלתות פנדור ראשל"צ: אולגה ניקולינקו 11, דיאנה צ'רביקובה 8, אנה לזינסקי 5, לנה אומנץ 4, ג'ולי בונצ'יק ואושר כהן 1 כ"א. 

כבשו במכבי ICL ראשל"צ: נטלי ברטו 7, קים לוי 6, גבריאלה פסואה 5, שירב ג'רבי 4 וניצן דונאי 3. 

ג'וני אולייניק מאמן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ: "הדרבי היה מול קבוצה חזקה ומצוינת ולקח לנו זמן להיכנס למשחק ולהבין, תוך כדי משחק, איפה החולשות שלה. התקפת מכבי התנהלה באופן מהיר וחזק ולמדנו אותה תוך כדי המשחק ואני חושב שהשחקניות שלי התמודדו היטב. במחצית השנייה הייתה מכבי ראשל"צ פחות מדויקת וגם אצלנו הייתה ירידה אבל השוערת רוית שושן עצרה כדורים חשובים ובזכותה פתחנו בפער ושמרנו עליו עד לסוף המשחק. אני מאד מרוצה וגאה בשחקניות שלי שעשו עבודה מצוינת."
 

נטלי ברטו ממכבי ICL ראשל"צ מול לנה אומנץ מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ (צילום הדר ואן קולא)

מ.כ יובלים חולון – בנות הרצליה 28:25 (12:10): בנות הרצליה פתחה היטב את המשחק ובתחילתה של המחצית הראשונה היא עלתה ליתרון של 5 שערים. המארחת צמקה את הפער ולא הניחה לבנות הרצליה לברוח אך האורחת שמרה על יתרון יציב של 2 שערים. בדקה ה-49 למשחק הייתה בנות הרצליה בחיסרון מספרי ומ.כ יובלים חולון ניצלה את המומנטום והצליחה להשיג שווין 21:21 כשמיד לאחר מכן, בדקה ה-50, אף נטלה חולון, לראשונה במשחק, את ההובלה. בדקה ה-53 השיגה בנות הרצליה שוויון וריצת 4:1 סייעה לה לפתוח בפער עימו גם חתמה את המשחק. 

כבשו בבנות הרצליה: מור שאול וטל ורול 6 כ"א, לי בן יצחק 5, בר אורנגר 3, יעל שוהם ולידר וגנפלד 1 כ"א 

כבשו במ.כ יובלים חולון: ליהיא אמר 6, יסמין אודצ'י 5, תהל מאירי וקלייר פרס 3 כ"א, לירן זגורי וחן מלכאן 2 כ"א, טל איבגי, אופיר דהרי ושלי גונן 1 כ"א.
 


התקפת בנות הרצליה מול הגנת מ.כ יובלים חולון (צילום רמי שריד)

א.כ נ"צ – מכבי הארזים ר"ג 45:5 (22:1): המשחק נפתח בשליטה מלאה של האלופה שהכתיבה קצב משחק מהיר ועלתה למתפרצות רבות של אושרי כהן, דניאלה דרגוביץ' ושיר בן ציון. המחצית השנייה הייתה בבחינת המשך ישיר של המחצית הראשונה. שיר וקרט כבשה עם זריקות מרחוק וכל שחקניות האלופה שותפו ואף הבקיעו. שוערת מכבי הארזים ר"ג קרסטינה פלוגינה עמדה בשער במהלך המחצית הראשונה וספגה רק שער אחד ובמחצית השנייה עמדה מעיין עמרם שספגה רק 4 שערים. 

כבשו במכבי הארזים ר"ג: שיר וקרט 12, דניאלה דרוגוביץ' 10, אושרי כהן 8, עדי בן יעקב 5, דיאנה אהאץ' ושיר בן ציון 3 כ"א, דור מונסוניגו 2, רותם סגל ושרון לוינסון 1 כ"א.

ניב וינטרוב מאמן מכבי הארזים ר"ג: "תרגלנו התקפה חזקה ויציאה מהירה למתפרצות. אנחנו מתכוננים לקראת המשחק מול הפועל ראשון לציון במטרה לחזור ולהדבק למקומות הראשונים." 

ניב וינטרוב מוסיף על חילופי הזרות בקבוצה: "עשינו חושבים בעקבות התוצאות מול מכבי ראשל"צ ובנות הרצליה והחלטנו שאנחנו צריכים לשנות. דניאלה שיחקה מולנו והייתה גורם חשוב בניצחונות של הפועל ראשל"צ בשנה שעברה והתאימה לנו כמו כפפה ליד ולכן, בחרנו להביא אותה." 

מכבי פ"ת – הפועל קריית אונו 24:42 (12:18): מכבי פ"ת גברה על יריבתה בהתמודדות במהלכה לקחה את המושכות והכתיבה את קצב המשחק. שחקנית מכבי פ"ת אניטה קמפה הרבתה לכבוש ונעזרה בעצירות מרובות של שוערת מכבי פ"ת אלינור קציר שסיימה עם 26 עצירות. 

כבשו במכבי פ"ת: אניטה קמפה 16, קובי 3, קטיה מוניק 9, הדס קטנוב 5, ליזה קזמינה 4, יעל שילדרמן 3 ואור כהן 1. 
 

שוערת מכבי פ"ת אלינור קציר בצילום ארכיון (צילום הדר ואן קולא)

במסגרת המחזור ה-9 שיערך ביום חמישי הבא יארחו בנות הרצליה את מכבי פ"ת, מכבי ICL ראשל"צ את מ.כ יובלים חולון, מכבי הארזים ר"ג את הפועל דלתות פנדור ראשל"צ והפועל פ"ת את א.כ נ"צ. 

ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn