איגוד הכדוריד
קיץ של אתגרים לנבחרות הצעירות
צילום: EHF
 
ניסים פלח הוא מאמנה החדש של נבחרת העתודה. עמרי קושמרו ישמש כעוזר המאמן ומאמן הכושר, אבל לפחות לימים הקרובים – בזמן שהוא עובר בדיקות רפואיות מקיפות – אביתר גבעון (שהדריך את קבוצת הנשים של חולון ומשמש כעוזרו של פלח בקבוצת הבוגרים של המועדון) מחליף אותו.
הנבחרות הצעירות כאמור עברו שינויים בצוותי האימון. את נבחרת הנוער שתארח בעוד חודשיים את אליפות אירופה עד גיל 18, הדרג המשני, ידריכו אסף לוי וכפיר דראי, כאשר אולג בוטנקו ישמש כיועץ מקצועי.
 
המשימה של העתודה תהיה בחודש הבא (ב-16 עד ה-24 ביולי), באליפות אירופה עד גיל 20, הדרג המשני, בבולגריה (הנבחרת תפגוש בשלב הראשון את ליטא, יוון, לוקסמבורג ובריטניה). העתודה תצא ביום חמישי למשחקי הכנה בסלובקיה מול הנבחרת המקומית, וב-23 בחודש תקיים מחנה אימונים בסרביה.בתמונה העליונה ניסים פלח במרכז, ולצידו קושמרו וגבעון, ובתחתונה - נבחרת העתודה באימון אמש

 
 
"קיבלתי הזדמנות מדהימה, עם נבחרת מדהימה, עם שחקנים שאני כבר רץ איתם מעל 3 שנים, אבל הפעם להוביל אותם ולהוכיח שהנבחרת הזו מסוגלת לעשות דברים יפים. ההתקדמות שלי בשנים האחרונות בעבודה עם חולון ובנבחרת הנוער נתנה לי הרבה ביטחון. אני מודה לכל מי שתמך והאמין. אני עובד קשה כדי לפתח שחקנים, גם בנבחרות וגם בחולון. זה כנראה הייעוד שלי", משתף פלח ומוסיף. "יש בנבחרת הזו שחקנים שכבר התבגרו מאז המשימה האחרונה עם נבחרת הנוער באליפות אירופה, וחלקם כבר התברגו בסגל של הנבחרת הלאומית - אור לוי, אור ממן ונדב כהן. אני בטוח שעוד שחקנים ישתלבו בהמשך. זו נבחרת עם שחקנים בעלי פוטנציאל. לצערי נבו מדינה פצוע ונצטרך להשלים את החסר בלעדיו".
 
פלח התייחס ליעדים: "אנחנו עובדים מאוד קשה. מתאמנים פעמיים ביום, עם צוות נהדר. אנחנו מתחילים להתחבר, ונבוא צנועים. לשמחתי, התאומים רועי ושון סולומון חזרו לאחר השעייה. הם שחקנים מאוד משמעותיים בנבחרת הזו. היעד הקרוב הוא כמובן לעבור את השלב הראשון באליפות, ולהעפיל לחצי הגמר ומשם השמיים הם הגבול. במקביל להמשיך לפתח את השחקנים האלו לנבחרת הלאומית. אנחנו נגיע מוכנים לאליפות ברמה הטקטית והמקצועית. באמצע יולי נצטרך לבוא בשיא הכושר ולהוכיח לכולם, שאנחנו שם, שאנחנו נבחרת טובה וחזקה".
 
לגבי הצוות: "עמרי קושמרו, מהרגע שמוניתי להיות מאמן הנבחרת, הוא אחד השמות שעלו בראשי. לצד יכולות האימון שלו, הוא גם שחקן מאוד מנוסה בנבחרות ישראל, בליגת העל, שיכול להוסיף לשחקנים דברים אחרים ברמה האישית, ברמה המנטלית. הטיפים שהוא נותן להם במהלך האימונים. השילוב בינינו נהדר. הוא כרגע יעבור סדרת בדיקות, אז אביתר גבעון שעובד לצידי גם בחולון יהיה איתנו. אנחנו עובדים בצוות רחב, ואני רוצה להודות לגלעד נתן רכז התשתיות, למנהל הנבחרת רפי קוט, ולצחי וייס חבר הנהלת האיגוד ונציג הוועדה המקצועית שמעניקים לנו כל שאנחנו מבקשים. כולם עובדים כצוות במטרה לעשות משהו גדול".
 
הסגל שייצא לסלובקיה יכלול את אור ממן, אסף אוחיון, תום ליבוב, שון סולומון, פולג אסייג, גל עזריאל, נדב כהן, יפתח דהן, יונתן הדר, אורי גז, רועי ליבגוט, ברק קרמון, אריאל ביטון, עילאי בן יעקב, ניר אדרי וליאל גדז' – ניסים פלח ואביתר גבעון כמאמנים, הפיזיוטרפיסט ראובן ברק והמנהל רפי קוט.
 
חודשיים לפתיחת אליפות אירופה לנוער
 
אליפות אירופה לנוער עד גיל 18, הדרג המשני, תצא לדרך בהיכל שלמה בת"א ב-7 באוגוסט. הנבחרת תפתח בתחילת השבוע את ההכנות שלה - בהיכרות עם צוות המאמנים החדש - אסף לוי וכפיר דראי, ואולג בוטנקו שישמש כיועץ מקצועי. במהלך ההכנה הנבחרת תקיים משחקי אימון מול נבחרת העתודה אשר מתכוננת בעצמה לאליפות מקבילה בבולגריה, עד גיל 20, בחודש הבא.
 
לנבחרת הנוער צפוי מחנה אימונים ולמשחקי הכנה במונטנגרו ובפולין במהלך החודש הבא. עם כניסת צוות המאמנים החדש - התבצעו גם שינויים בסגל השחקנים הרחב שזומן למשימה - וממנו כאמור ייקבע בסופו של דבר הסגל הסופי.
 
הטורניר בת"א כולל שני בתים - בבית א' - הולנד, צ'כיה, יוון ומולדובה. בבית ב' - ישראל, ליטא, בולגריה וגיאורגיה. בשלב הראשון ייערכו 3 מחזורי משחקים בכל בית, ולאחר מכן שתי הראשונות יעפילו לחצי הגמר (בשיטת הצלבה) - ומנצחת הגמר תעפיל חזרה לדרג הראשון באירופה ותזכה בכרטיס לאליפות העולם עד גיל 19
 
דאבליסטית הנוער הפועל רועי ראשל"צ שולחת לסגל את כמות השחקנים הרבה ביותר - הקפטן אורי פלח, טל פלד, בן גונן, קובי בזק , יואב פלח , אסף שרון, ואחריה סגנית האלופה מכבי ת"א - אסף סוכליצקי, נועם סוסנה, ליאור שהרבני, תומר רש, תומר מור וניתאי היימן. לבני הרצליה ייצוג מרשים גם כן עם ליאור שיין, עמית שני, ניצן שמאי ואורן רווה (בני הרצליה). איתי יהודה, תמיר להט ועומר יעקב (א.ס. רמת השרון), עמרי נוסבאום ועמית בן עטייה (עירוני רחובות), אלירן מרקוביץ ועמית קורצמן (אס"א תל אביב), נאור כהן (הפועל אשדוד), עמית יודוביץ (הפועל קריית אונו) ואושרי רזניק (א.כ. נס ציונה) משלימים אותו.
 

 
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn