איגוד הכדוריד
זה גמר! רמה"ש מנצחת את אשדוד בתום הארכה דרמטית
צילומים: דליה נבעה
 
זה גמר פליאוף! תואר אליפות על הפרק - בסדרת גמר היסטורית - וזה סיכום הפרק הראשון במשחק דרמטי וקשוח - שייזכר כאחד הגדולים והמותחים בתולדות סדרות הגמר: א.ס SGS רמת השרון עולה ליתרון 0:1 ושומרת על הבית ב"אורנים", עם ניצחון בתום ההארכה על מחזיקת גביע המדינה הפועל SP אשדוד - 34:37, סטטיסטיקה שכבר חשבה שניצחון וחגגה ניצחון 30:31 בתום המועד החוקי - שנמנע בבדיקת ו'אר' ובהחלטת השופטים והמשקיף, שהובילה גם להרחקה בכרטיס אדום (של אלכסנדר באביץ') והענקת פנדל לרמת השרון בשניית הסיום - רם טורקניץ קבע כאמור שיוויון 31:31. בתום ההארכה, שהשלימה משחק שכלל 7 מהפכים - רמה"ש רושמת גם ניצחון היסטורי, במשחק הבכורה שלה בסדרת גמר פליאוף.

ביום שני, הסדרה ההיסטורית, לראשונה בתולדות גמר פליאוף ללא נציגה ראשונית, תעבור לאשדוד שתארח את המשחק השני (20:10, מקיף ט').


 

דקת הסיום, סיכום, תקציר ותגובות המשחק משידור ערוץ הספורט
 

 

יוסי אפו מול קוסאנוביץ', ולצידו סטלמן ובאביץ' היום


כאמור, שתי הקבוצות הטובות ביותר של העונה, אלו שסיימו את הליגה הסדירה בשני המקומות הראשונים, אלו שהגיעו לגמר גביע המדינה, סיפקו היום הצגה, וגם משחק פיזי מאוד (ולא מעט הרחקות) כיאה לגמר. מהלך המשחק: יכולת נהדרת של שני השוערים, טומיסאלב סטויקוביץ' ומילאן קוסאנוביץ', הגיעה כבר בסיפתח. שחר לוין הוביל את אשדוד ליתרון ראשון, אבל יוסי אפו דאג להפוך אותו ל-1:3 בדקה השישית. אשדוד השוותה עם שערים ריסטו וויצ'יץ' וסטפן איליץ', למרות שהייתה בחסרון מספרי בעקבות הרחקות לשתי דקות של ניבו לוי ושל לוין. רם טורקניץ עם שער שדה ופנדל החזיר את היתרון למארחת - 3:5. וויצ'יץ' סחט הרחקה מיוסי אפו ופנדל, אבל סטויקוביץ' עצר אותו ואת כדור ה-7 מטרים הראשון במשחק. איליץ' ניצל איבוד כדור, והבקיע שער ממגרש שלם. מרקו 'צ'ורצ'יץ' קבע 4:6, אבל אשדוד שוב השוותה משערים של לוין לאחר חטיפה של קושמרו - שיוויון 6:6 (15'). איבן מושיץ' קבע 6:7. אפו ספג הרחקה שנייה כבר בדקה ה-17. עמית סטלמן השווה מהקו. מושיץ' שוב הבקיע, וגם סחט הרחקה בפעם השנייה מקושמרו. סטלמן קבע מהפך - 9:8 (20').

רמה"ש המשיכה לאבד כדורים, לוין גם סחט עבירת תוקף, אבל אשדוד לא ניצלה את ההזדמנויות וטורקניץ השווה ל-9:9. צ'ורצ'יץ' החזיר את היתרון לרמה"ש, סטויקוביץ' הגיע לעצירה השביעית שלו, אבל וו'יצ'יץ' הבקיע לבסוף ומילאן פאבלוביץ' ספג הרחקה שנייה לשתי דקות. מושיץ' הוסיף שער, סטויקוביץ' עצירה - ושקלים העלה ל-11:12. וויצ'יץ' המשיך להחזיק את אשדוד, עמית מוטולה דייק מהפינה - 12:13 (25'). ניבו לוי השווה, קוסאנוביץ' סיפק עצירה ומסירה ללוין שהשלים עוד מהפך - 14:13. שערים של שקלים, סטלמן ואפו על הבאזר חתמו את מחצית הראשונה ב-15:15. מחצית שהתאפיינה בהרחקות רבות לשתי דקות (10 בסה"כ), ויכולת טובה של השוערים למרות הסקור הלא נמוך.
 
 
אשדוד פתחה מצוין את המחצית השנייה. קוסאנוביץ' נעל את השער. איתי סויסה הוביל ליתרון 17:15, למרות שאשדוד הייתה בחסרון מספרי. ווי'צי'ץ (בשער החמישי) העלה את אשדוד בפעם הראשונה ליתרון של 3 שערים - 15:18. מוטולה כבש אחרי למעלה מחמש דקות את הראשון של רמה"ש במחצית השנייה, אבל קושמרו הגיב מיד. שיתוף פעולה נהדר בין איליץ' לגרא העלה את אשדוד ליתרון שיא 16:20. אסף לוי לקח פסק זמן אחרי 7 וחצי דקות משחק. רמה"ש חזרה ממנו מצוין, ומוטולה הוביל מומנטום עם שני שערים רצופים (ולמעשה כבש כל השלושה של רמה"ש בעשר הדקות הראשונות של המחצית השנייה). מושיץ' וצ'ורצ'יץ' הורידו למינוס שער - 21:20 (42'). סטויקוביץ המשיך להתעלות, וצ'ורצ'יץ' השווה. בהמשך הושלם קאמבק גדול של רמה"ש (בריצת 2:7!), אחרי חסימה נהדרת של אפו, ושער של פאבלוביץ' שקבע מהפך - 23:22 - והוביל לפסק זמן של אנדראה ווקייביץ'.
 

מילאן פאבלוביץ בין ניבו לוי לשחר לוין

גרא השווה, אפו המשיך להיות יעיל, וניבו לוי השווה ל-24:24 (46'). מושיץ', הכובש המוביל ברמה"ש, הבקיע את השביעי שלו. באביץ' סחט פנדל, וסטלמן השווה - 25:25. ניבו לוי ספג הרחקה שנייה לשתי דקות, והפך לשחקן רביעי באשדוד עם שתי הרחקות כ"א (אשדוד הייתה בחסרון מספרי 10 פעמים!). טורקניץ החטיא פנדל, ו-וויצ'יץ' החזיר את היתרון לאשדוד - 26:25 - בכניסה לעשר הדקות האחרונות. מוטולה, ממצטייני המחצית השנייה, השווה עם החמישי שלו - ועוד מהפך - של מושיץ - 26:27 (51'). ווייצ'יץ' במהלך אישי ענק סיפק עוד שיוויון, אבל גם שקלים הבקיע שער נהדר כשהשתחרר משלושה שחקנים - 27:28 (53'). מוטולה הוסיף עוד שער מהפינה - 27:29. אשדוד לא ויתרה, גרא סחט פנדל - סטלמן הוריד למינוס שער. גרא קבע שיוויון 29:29, בכניסה לשלוש הדקות האחרונות.

הדרמה נמשכה, עדן ג'ינג'י באסיסט לצ'ורצ'יץ' החזיר את היתרון לרמה"ש. וו'יצ'יץ' עם השמיני השווה ל-30:30, שתי דקות לסיום. מושיץ' החטיא, דקה וחצי לסיום. ווקייביץ' לקח פסק זמן בכניסה לדקה האחרונה. ניבו לוי הבקיע 38 שניות לסיום - 31:30, ואסף לוי לקח פסק זמן לקראת ההתקפה האחרונה - 31 שניות לסיום. לרמהש היו 3 הזדמנויות להשוות, אבל הן לא נוצלו מול הגנה אגרסיבית של אשדוד. אשדוד כבר חגגה, אבל אז הגיעה בדיקת "ואר" של השופטים דודי לוין ואורן איטין והמשקיף ירון בן דן בשניית הסיום, שלבסוף הובילה להרחקה של באביץ' בכרטיס אדום וזריקה מ-7 מטרים - טורקניץ הכניע את קוסאנוביץ' - שיוויון 31:31 - וההארכה ראשונה והיסטורית בגמר הפליאוף.

הארכה נפתחה בצורה סוערת, עם הרחקה כפולה בכרטיסים אדומים - של מושיץ' מצד אחד, ושל איתי סויסה מהשני. משמעותי עבור שתי הקבוצות, כשאשדוד מאבדת את העוגנים ההגנתיים שלה, ורמה"ש את הסקורר המוביל שלה. ניבו לוי כבש את הראשון בהארכה - 33:32. קוסאנוביץ' עצר את מוטולה, אבל פאבלוביץ' השווה. ניבו לוי העניק יתרון נוסף לאשדוד. לפאבלוביץ' הייתה הזדמנות להשוות אבל הוא החטיא. עדן ג'ינג'י ספג הרחקה, והחלק הראשון הסתיים ביתרון 34:33 לאשדוד. צ'ורציץ' השווה בפתיחת החלק השני, ושם הגיעו דקות גדולות של אחד הווינרים הגדולים ברגעי הכרעה - השוער סטויקוביץ', שסיפק 3 עצירות. איבוד כדור של קושמרו ושער נהדר של עדן ג'ינג'י קבע עוד מהפך - 34:35. סטויקוביץ' הוסיף עצירה נוספת, אבל רמה"ש איבדה כדור ומיד אחריה גם אשדוד. הפינאלה היה שייך לג'ינג'י שמסר לפאבלוביץ', ולמוטולה שחתם משחק נהדר וקבע את תוצאת הסיום - 34:37. רמה"ש כאמור בפינאלה ענק שמעלה אותה ל-0:1


כבשו לרמה"ש: מושיץ' 9, מוטולה 7, צ'ורציץ' 6, טורקניץ 4 (6 אסיסטים), אפו, שקלים ופאבלוביץ 3 כ"א, ג'ינג' 2 (ו-7 אסיסטים) וטל הרשקוביץ 1. סטויקוביץ' סיים עם 14 עצירות ב-30 אחוזים, כולל פנדל. לאשדוד - וויצ'יץ' 8, ניבו לוי ושחר לוין 6 כ"א, סטלמן 5, איליץ' (5 אסיסטים) וגרא 3 כ"א, סויסה, קושמרו (6 אסיסטים) ובאביץ' 1 כ"א. מילאן קוסאנוביץ' סיים עם 14 עצירות ב-28 אחוזים. שפטו דודי לוין ואורן איטין
 

דניאל שקלים חודר את הגנת אשדוד
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn