איגוד הכדוריד
"אני שונה מאוד מהאסכולה הישנה של המאמנים הסרבים"
צילום: משה דהן

"גמר בשיטת פליאוף הוא תמיד מעניין במיוחד, ובהתייחס לסדרה הספציפית הזו - זה שוב, אשדוד ורמת השרון. פרטים קטנים מבדילים בינינו - כך שהכל יכול להיות מוכרע על כדור או שניים. שתי הקבוצות סיימו בשני המקומות הראשונים, נקודה הפרידה ביניהן. שתי הקבוצות כבר ניצחו אחת את השנייה לאורך העונה. נפגשנו בגמר הגביע. כל משחק יכול להתפתח אחרת, ובתקווה שנדע לעשות את הדברים נכון ולנצח את הסדרה.
 אני מקווה שהסדרה תהיה טובה עבורנו, אבל מה שלא יקרה - אני אהיה מאוד גאה בשחקנים. זו קבוצה שאני גאה בה, ולא הייתה לי כמותה בקריירה. זו הקבוצה הכי מיוחדת, והיא נכנסה לי עמוק ללב". 

באיזה מצב אתם מגיעים לגמר? הכנסתם את עצמכם לבור במשחק הראשון בחצי הגמר מול מכבי ראשל"צ, עם הפסד ביתי, אבל ידעתם להתעלות ולנצח שלושה משחקים ברציפות, שניים מהם ב'בית מכבי'.

"האמת היא שהוצאנו הרבה אנרגיות בחצי הגמר מול מכבי ראשל"צ, ולאחר מכן היינו זקוקים להתאוששות ולאסוף מחדש את האנרגיות שלנו. אולי תהיה לכך השפעה קטנה, אבל בלי לבכות, זה המצב וצריך למצוא פתרונות ולהעניק לחובבי הכדוריד סדרה טובה. אני מאוד גאה בקבוצה הזו ובשחקנים שלי, באופן שבו התמודדנו בסדרה מול מכבי ראשל"צ. זה בהחלט לא פשוט לחזור מפיגור במשחק הראשון, ועוד הפסד במשחק ביתי. אני יכול לומר ש
גם ההפסד בבית למכבי ראשל"צ לא הלחיץ אותנו. אמרנו בפשטות. 0:1 להם, אבל אנחנו יודעים מה צריך להיתקן, ואנחנו הולכים להילחם. זה החזון שלנו לאורך כל העונה. אנחנו באים קודם כל ליהנות. זה ההילייט של אשדוד העונה. לעבוד קשה, לנצח, להפסיד, אבל ליהנות ממה שעושים. המוטו הוא לכבד, להיות אחראים, ולשמוח, וכך כל אחד מביא את המאה אחוז שלו. בסופו של דבר כל מי שנמצא בספורט מבין, שאין לך אתמול, אתה צריך להסתכל רק קדימה - ואני שמח שצלחנו סדרה מול אלופה וקבוצה חזקה מאוד בצורה טובה".

 

 

הגישה שלך קצת שונה מהאסכולה של המאמנים הסרבים, בטח מהדור הקודם.

"זה כמובן שונה מאוד מהאסכולה הישנה של המאמנים הסרבים. זה הבדל בין המזרח של פעם באירופה למערב של היום. אני סבור שהדיסטנס היחיד בין מאמן לשחקנים צריך לבוא מתוך כבוד אחד כלפי השני, ובעיני הוא דיסטנס כמו בכל משפחה - שבא לצד חברות. ה-DNA שהשרשתי באשדוד הוא, שאנחנו מכבדים, מדברים באופן אמיתי וגלוי בין עצמנו. החדר הלבשה מאוד בריא, והוא נועד שכל אחד יעזור לשני. בסופו של דבר, העבודה הקבוצתית עושה את ההבדל. זה המוטו שלי לאורך הקריירה - אני לא בוס, לפני הכל - אני כמו כולם, אבל מקבל את ההחלטות. אני אתן דוגמא - בכל וידיאו שאנחנו מנתחים אחרי משחק - זה מתחיל שאנחנו מדברים קודם כל על הטעויות של הספסל, כלומר שלי, ורק אחר כך על הטעויות של השחקנים. אני מסתכל על השחקנים כמו על אחים קטנים. שאתה עובד עם אנשים חכמים, ומרגישים את האנרגיה - אז לא צריך לשים את הדיסטנס בינינו. אני גאה שיש לי את הזכות להנחיל את הגישה הזו. כן, אני לא עובד כמו מאמנים אחרים, בטח לא מהדור הישן, ואין כזה דבר לא לדבר עם שחקן. כל מה שיש לשחקן לומר לי, אני אפילו מברך על זה שהם בא לדבר. אנשים מפחדים מדיאלוג - אני לא אחד שפוחד מדיאלוג. אני אוהב להקשיב לאנשים, כולל לאלו שבאים בתלונות, לשמוע מה שיש להם לומר. אם מישהו לא מרוצה, זה לא דבר טוב. עדיף להקשיב למה שיש להם לומר. זה אני, תמיד פתוח, ומנסה לשנות את עצמי וללמוד כל פעם מחדש".


איזה השפעה תהיה לגמר הגביע ביניכם לרמת השרון?

"אני לא חושב שלגמר הגביע יש השפעה כלשהי, כי מדובר בסדרה, במשחקי בית וחוץ. עבורנו זו היסטוריה, המשחק הזה שוחק לפני יותר מחודש, והרבה דברים קרו מאז. בשתי הקבוצות. הגביע הוא הישג, אבל לא משהו שאנחנו עושים עכשיו ממנו 'ביג-דיל'. קבענו דרך בטרום עונה, שנלך צעד אחר צעד, ולאורך הדרך כולה רצינו ליהנות. עשינו את מה שעשינו עד עכשיו ללא לחץ, ואנחנו נמשיך באותה הדרך". 

זכית השבוע לההערכה על הדרך הנהדרת שאתה מוביל את אשדוד העונה. ערב סדרת הגמר האריכו את החוזה שלך. זה מחמיא.

"
אני מאוד שמח שהאנשים באשדוד הכירו בכל מה שעשינו כקבוצה, ורצו לשמר את מה שיש לנו גם לעונה הבאה. ברמת האישית, מאוד שמחתי. אני נשאר כאן עוד שנה, ועוד שנה עם אותה קבוצת שחקנים".

לסיום, חלמת על זכייה בטראבל בפתיחת העונה?

"סימנו תארים, אבל כמו שאמרתי לפני הכל - סללנו דרך. התקדמנו צעד אחרי צעד בעונה הזו, ועכשיו זה הזמן לעבוד קשה, להיות מרוכזים ולסיים את העונה הכי טוב שאפשר, וכמובן זה עם תואר אליפות".

 

שני גביעים כבר יש לה העונה, זה יסתיים גם בצלחת? צילום: הדר ואן קולא
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn