איגוד הכדוריד
"ההפסד בגמר הגביע בהחלט יושב בראש שלנו"
צילום: עודד קרני
 
"אנחנו מאוד מאוד נרגשים. מאוד שמחים, שאחרי גמר הגביע, הצלחנו לצלוח שתי סדרות לא פשוטות בכלל על הנייר, בצורה יחסית חלקה. עכשיו מצפה לכולם סדרה מטורפת", כך אסף לוי, מאמנה של א.ס SGS רמת השרון - לקראת פתיחת סדרת גמר הפליאוף ביום שישי מול מחזיקת גביע המדינה הפועל SP אשדוד.
 
רמת השרון, שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון, כאמור צלחה את סדרות רבע וחצי הגמר מול הרצליה (0:2) ומול חולון (0:3) בצורה נהדרת. אם מול הרצליה עוד הלך לה מעט קשה, מול חולון היא נראתה הרבה יותר טוב, ממוקדת יותר - ובסיומה היא כאמור רשמת ההעפלה היסטורית לגמר פליאוף, בתקווה מבחינתה לשבור את תקרת הזכוכית ולהניף אליפות ראשונה.

"לשמחתינו אנחנו מגיעים לסדרת הגמר, שכולם איתנו. כמובן שיש פציעות קטנות מהזמן הזה של העונה, אבל בסה"כ כולם בריאים. מקצועית - שתי הקבוצות שהוכיחו עד עכשיו יציבות ויכולות לאורך העונה הגיעו לגמר - ולא במקרה. נפגשנו לא מעט פעמים העונה - ניצחנו פעמיים, הפסדנו פעמיים".
 
אפשר להניח שההפסד לאשדוד בגמר הגביע יושב בראש, איך זה אמור להשפיע?
 
"הוא בהחלט יושב בראש שלנו, וזו שאלה מעניינת שאני מתחבט עם עצמי, כי לא הייתי בסיטואציה הזו. אני יכול לשתף, שמאוד חשבתי על זה לאורך הסדרה הראשונה מול הרצליה, איך תשפיע האכזבה הגדולה מהגמר, אבל הראינו גם מול הרצליה ולאחר מכן גם מול חולון - והן קבוצות טובות - שאנחנו מתעלים. ברור שזה יכול ללכת לשני הכיוונים - שנגיע רעבים יותר, או שנסחוב את הטראומה. אני מקווה ומאמין שהאופציה הראשונה תיגבר וזה מה שיקרה. אני מאוד מקווה שביחס לגמר הגביע, התוצאה בסדרה הזו שהיא מאוד שקולה מקצועית - תהיה לכיוון שלנו".

מה ההשפעה שסיימתם את סדרת חצי הגמר מוקדם יותר ביחס לאשדוד? זה מעניק לכם זמן למלא אנרגיות, אבל זה לא מוציא אתכם קצת מהקצב?

"אני חושב שברגע שאשדוד סיימו את הסדרה שלהם במשחק רביעי זה פחות משמעותי. לשתי הקבוצות יש שבוע ושבוע וחצי להתכונן לסדרת הגמר. לכן אני לא מאמין שתהיה יותר מדי השפעה. כמו שאמרתי, אני מקווה שאצלנו בבית נבוא רעננים ונחושים יותר לפתוח את הסדרה ברגל ימין. סך הכל גם לא הפסדנו עד עכשיו בבית, ונקווה שהביתיות תהיה פקטור".
 
 

לוי ושחקני רמת השרון, חוגגים את ההעפלה הקודמת לגמר הגביע. צילום: הדר ואן קולא

 
סדרות חצי הגמר הראו שוב, שלביתיות אין ממש משמעות. 4 מתוך 7 המשחקים בשתי הסדרות הסתיימו בניצחונות חוץ.
 
"עובדתית זה נכון, ולמרות שראינו בעיקר בסדרה של מכבי ראשל"צ ואשדוד את זה - אני עדיין מאמין שהביתיות היא פקטור. לאורך כל העונה, שאתה שומר על הבית, זה נותן לך יותר ביטחון, וגם מרתיע את היריבה, ואני מקווה שנדע לשמור על זה. נכון, ראינו לא מעט סדרות שהביתיות לא שיחקה תפקיד ראשי, אבל אני מאמין שכאן הסיפור הוא אחר, בגלל ששמרנו על הבית לאורך כל העונה".
 
מה המפתחות המרכזיים לסדרה, מלבד המילה הגדולה - הגנה? אפשר לסמן את היכולות בהתקפות המעבר? וכמובן את השוערים.
 
"אני מסכים לחלוטין. הכל מתחיל הגנה. שליטה בקצב. צמצום כמות איבודי הכדור, בפרמטר הזה נכוונו בגמר הגביע. היכולת שלנו לרוץ זה משהו שאנחנו חייבים להשתמש בו. יש לנו הרבה איכיות, ונקווה שנביא את זה לידי ביטוי בסדרה".
 
יש כמובן אמירה בהחתמה של טומיסאלב סטויקוביץ' לעונה נוספת ערב סדרה הגמר.
 
"טומא, מבחינתי הוא שוער ברמה מאוד גבוהה. הוא הוכיח את זה המון שנים. לא הייתה לי איתו היכרות צמודה עד השנה, ובכל מה שקשור למקצוענות, מוסר עבודה, חבר לקבוצה, יש לי רק שבחים להגיד עליו. מבחינתי לא היה ספק שנרצה להאריך לו חוזה. תמיד אמרתי שברגע שמועדון יצליח להישאר עם סגל טוב וייצור לעצמו המשכיות, זה יקפיץ אותו עוד מדרגה. הארכנו לטומא, ולעוד שחקנים משמעותיים. חלק היו חתומים כבר ליותר משנה. מעבר לעיתוי, זה יכניס אותנו גם לפגרה במצב יותר טוב. מקצועית, אני חושב שעד עכשיו במשחקים נגד אשדוד הוא נתן משחקים טובים מאוד. שניים מהם היו ברמה יוצאת דופן ואני מקווה שהוא ימשיך ככה".
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn