איגוד הכדוריד
אתגר ויקטור: מוליכת הליגה הרוסית מצפה לרמה"ש
א.ס SGS רמת השרון הוגרלה היום בשמינית גמר גביע האתגר האירופי מול קבוצת "ויקטור" סטברופול, מוליכת הליגה הרוסית (11 ניצחונות ותיקו), ואחת הקבוצות החזקות בשלב 16 האחרונות במפעל.

האתגר של רמה"ש בחודש פברואר לא פשוט בכלל, כשהמשחק הראשון ייערך בארץ והגומלין צפוי להיערך בעיר שנמצאת בדרום-מערב רוסיה, באיזור הקווקאז, ושם היריבות של ויקטור חשות, עד כמה קר שם בחוץ.

אומנם רמה"ש לא תצטרך להתמודד בשלב הזה מול פנאליסטיות המפעל מהעונה שעברה (מדיירה מפורטוגל ו-CSM בוקרשט מרומניה) וגם לא מול אלו שהגיעו שנה קודם לכן לגמר (פוטאיסה טורדה מרומניה או אאק אתונה מיוון), אבל אין ספק שמדובר ברף גבוה בפני עצמו.

מועדון כדוריד ויקטור, או כפי שכונה קודם לכן דינמו ויקטור, משחק זו העונה השלישית בגביע האתגר האירופי (בשתי העונות הקודמות הוא הגיע עד לשלב שמינית הגמר). הוא החל את דרכו העונה בסיבוב השני, ועבר תחילה את קסאנו מגאנו מאיטליה (26:26 באיטליה, ו-24:33 במפגש שנערך ברוסיה), ולאחר מכן את ביסטריצה מסלובקיה (עם ניצחון בצמד המשחקים - כולל 19:33 במשחק שנערך ברוסיה).

באתר האיגוד האירופי מצוין כי הסגל של הרוסים מבוסס על שחקנים מקומיים, ועל שלושה "זרים" מבלארוס - בהם שני מקשרים בעלי ממדים מרשימים ושוער טוב – ששיחקו בעברם בסקה מינסק.


 

מי שמסתמן כאחד הכלים המרשימים ביותר של הרוסים הוא המקשר מקסים קורטקוב בן ה-25 - 1.91 מ', שהצטרף רק לאחרונה ושיחק בשנים האחרונות (כולל בתחילת זו הנוכחית) בקבוצת מדבדי הרוסית והבקיע במדיה 120 שערים במסגרת ליגת האלופות.

קורטקוב הוא שחקן נבחרת רוסיה, ששבה לאליפות אירופה אחרי הפסקה של 4 שנים, וכבש במשחקה בתחילת קמפיין מוקדמות היורו 5 שערים במפגש מול איטליה.

אחד השחקנים המנוסים בקבוצה הוא המקשר השמאלי אנטון אוטרזוב בן ה-31, 1.92 מ', גם כן בעל עבר במדבדי ובליגת האלפות, שכבש 10 שערים בצמד המשחקים בשלב הקודם מול ביסטריצה, והיה מלך שערי הקבוצה בגביע האתגר בעונת 2017-18 עם 71 כיבושים ב-8 משחקים.


 
טבלת הליגה הרוסית - ויקטור סטברופול מדורגת ראשונה עם 11 ניצחונות ותיקו ב-12 משחקים
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn