איגוד הכדוריד
המדד: מבדקי יכולת - נבחרות צעירות
נבחרות ישראל הצעירות: מבדקי יכולת - מידע חשוב
 
הצוות המקצועי של איגוד הכדוריד ערך מבדקי יכולת לשחקני הנבחרות הצעירות בשנים האחרונות. החשיבות של היכולות הפיזיות של השחקן בענף הכדוריד כבר נכתבו באלפי מאמרים מחקריים מאז נכנסו מאמני הכושר הגופני יותר ויותר לתוך הצוות המקצועי של הקבוצות והנבחרות.

 
בנינו מאגר מידע עם כל התוצאות, על פי הערך הממוצע שמצאנו, עם הגילאים ועם המדד הבינלאומי היחסי. בנינו טבלה עם 6 מדדי התייחסות לשחקני נבחרות ישראל הצעירות על פי הגילאים, אך מדדים אלו הם גם לכל שחקני המועדונים עם ערכים מינימליים היש לעשות בכל מדד.


מכיוון שאנחנו מבינים שזהו תהליך וכל השחקנים נמצאים בתהליך גדילה, קיבלנו החלטה שהשחקן חייב להשיג את התוצאות במינימום הנדרש בתוך התהליך.


ערכי המינימום של המדדים נמצאים בטבלה המצורפת:

שחקנים בגילאי נבחרת העתודה חייבים לעמוד בכל המדדים (6/6); שחקנים בגילאי נבחרת הנוער יכולים לא לעמוד במדד אחד  (5/6); שחקנים בגילאי הנערים יכולים לא לעמוד במדד אחד (כאשר המדד צריך להיות זריזות או קפיצה לגובה מהמקום) (3/4); שחקנים בגילאי 14-15 יכולים לא לעמוד בשני מדדים (כאשר המדדים צריכים להיות זריזות וקפיצה לגובה מהמקום) (2/4).

שחקן אשר לא יוכל לבצע את דרישות מינימום של מדדים אלו לא יול להיות חלק מסגל הנבחרות הצעירות של ישראל. בנוסף, שחקן אשר יפסיד יום מבדקים או לא יעמוד במינימום הנדרש של המדדים על פי גילו , יקבל השחקן תכנית עבודה אישית לעבודה גופנית. במידה ויצליח לעמוד שוב בדרישות המינימום יוזמן השחקן לאימוני הנבחרת.

כמו כן, אנחנו נעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם מועדוני הכדוריד בישראל ומאמן הכושר של הנבחרות יכול לעזור ולסייע לכל שחקן נבחרת להשיג את מטרותיו .

זוהי עבודה מחייבת לכולנו על מנת לקדם ולשפר  את הכדוריד הישראלי בעתיד הקרוב.
קובץ מצורף: מצגת כוללת - לחצו
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn