איגוד הכדוריד
ניצחון מרשים על מולדובה, וכרטיס לשלב השני
צילום: באדיבות ההתאחדות הרומנית
 
להסיר את הכובע! בלי 8 שחקנים שהתגלו כמאומתים לקורונה ובודדו במהלך המסע למקדוניה ולרומניה. בלי המאמן הראשי אולג בוטנקו שנמצא גם הוא מאומת (אסף לוי הדריך את ישראל בשני המשחקים יחד עם יוליאן סטארט). בלי חלק משחקני השביעייה והשוערים הבכירים שמשחקים באירופה, ואפילו בלי מנוחה של ממש מסיום המשחק אמש בערב מול רומניה - אבל עם שמחה גדולה בלב וכרטיס לשלב הבא במוקדמות אליפות העולם - בזכות ניצחון מרשים היום על מולדובה 31:42 (13:22). נבחרת ישראל משיגה את הניצחון שהיא צריכה, ומעשית מבטיחה את אחד משני המקומות הראשונים בטורניר - ממנו פרשה קפריסין - שלא הגיעה בגלל 9 מאומתים בסגל (מחר יתקיים המפגש בין רומניה למולדובה. אמש רומניה ניצחה את ישראל 30:33). השלב השני יכלול צמד משחקים (בית-חוץ), שמתוכננים להיערך ב-16 וב-20 במרץ, כאשר היריבה צפויה להיות אחת מהנבחרות שיסיימו במקומות 24:16 באליפות אירופה שתיפתח בשבוע הבא.
 
כאמור, ללא צמד השוערים הבכירים דן טפר ויהב שמיר, וללא שחקני השדה המובילים שניר נציה, נדב ניזרי, רם טורקניץ, תומר בודנהיימר, אור ממן ודניאל צרפתי, וכמובן עם חסרונו של המאמן הלאומי בוטנקו ומנהל הנבחרת דורון בן עטיה - הנבחרת התייצבה היום למשחק השני שנערך בקלוז'. אחרי דקות פתיחה שיוויוניות, שערים של אלון אוברמן ועמית סטלמן קבעו יתרון 2:4. אוברמן סחט זריקה מ-7 מטרים והרחקה של שחקן מולדובי, ואח"כ הבקיע והעלה את הנבחרת ל-4:6. השוער עוז יצחק במחצית טובה (9 עצירות) מנע שיוויון, ומסר נהדר להתקפה שהסתיימה בשער ראשון של יונתן דיין - 5:7 (10'). הנבחרת יצאה לריצה של 0:5 עם שערים של דיין (מחטיפה של גורמן), יואב למברוזו שהעלה את היתרון ל-4 שערים והוביל לפסק זמן ראשון של המולדובים. סטלמן עם צמד (שכלל אסיסט נהדר של דניאל שקלים) קבע 5:11 (15'). המולדובים אומנם כבשו שני שערים רצופים, אבל ההמשך עד לסיום המחצית היה של ישראל. מהלך חכם שהסתיים במסירה של סטלמן לשקלים קבע 7:12. דיין סחט עבירת תוקף, וגורמן חתם עם 8:13. מוסינדי ולמברוזו העלו שוב לפלוס 6 שערים. עוז יצחק עם אסיסט נהדר לחברו לקבוצה סטלמן - 10:17, ושערים של שקלים, למברוזו, מוסינדי ונדב כהן (3) העלו ליתרון של 10 שערים ובסיום המחצית - 13:22 לישראל. 
 

נבחרת ישראל בסיום המשחק הערב בקלוז'. צילום: ההתאחדות הרומנית
 
אורון ברגיל נכנס לשער בפתיחת המחצית השנייה וסיפק מיד עצירה (9 בסה"כ). אדיר כהן עלה מפוקס, וכבש שני שערים רצופים (הראשונים שלו) שהעלו את היתרון ל-13:24. ליאור גורמן העלה לפלוס 12, יתרון השיא במשחק -  שנשמר עם שערים של דיין, אוברמן ונדב כהן - 16:28 (37'). המולדובים הורידו בהמשך את הפיגור ל-9 שערים - 28:19 (40'). אסף לוי העלה את הצעירים נבו מדינה ואור לוי, וגם זכה מהם בהמשך לביצועים נהדרים. שערים של אדיר כהן, דניאל שקלים ודיין שחטף כדור וסיים את המתפרצת קבעו - 20:31. ברגיל הוסיף עצירה ואסיסט לנדב כהן שהעלה ל-20:32. נבו מדינה עם שער בכורה בבוגרת קבע 21:33.
 
הנבחרת מצאה את עצמה עם שלושה שחקנים מוכשרים מאוד מנבחרת העתודה בשביעייה - מדינה, אור לוי ונדב כהן. לוי תרם שער, אחרי חסימה של מדינה. אח"כ הגיע מהלך 'שואו-טיים' בין מדינה ללוי שקבע - 23:35. איבנצ'נקו ודודיק הורידו את הפיגור ל-35:26 - 8 דקות לסיום, אבל קפטן שקלים, ושערים של דיין ונדב כהן קבעו - 28:39 (55'). מולדובה הורידה את הפיגור שוב לחד סיפרתי עם שער ממגרש שלם, אבל הפעם ל-39:31, והפינאלה נחתמה על ידי נדב כהן ושקלים ובניצחון משכנע.

כבשו לישראל: נדב כהן 8 (במאה אחוזי הצלחה), יואב למברוזו, יונתן דיין ועמית סטלמן 5 כ"א, דניאל שקלים 4, אלון אוברמן, דניאל מוסינדי ואדיר כהן 3 כ"א, ליאור גורמן, נבו מדינה ואור לוי 2 כ"א. 
 
 
שחקני נבחרת ישראל אמש מול רומניה
 
 
אולג בוטנקו, המאמן הלאומי ששעות לפני המשחק מול רומניה, התגלה כמאומת וצפה במשחקים מחדרו במלון בבידוד, סיכם: "מקצועית עמדנו במשימה - ובצורה טובה מאוד. עברנו מסע לא פשוט. שיחקנו תחילה משחק הכנה במקדוניה, ושיחקנו בו טוב. גם במשחק מול רומניה היינו שווים להם אתמול. אני יכול רק להעריך, שאם היינו בסגל מלא, אולי גם היינו מנצחים אתמול. אפשר היה להרגיש את העייפות, בגלל שלא היו מספיק מחליפים. שנאלצנו לאלתר, אבל בשורה התחתונה - השגנו את המטרה. אנחנו בין שתי הראשונות ונחכה להגרלה של השלב הבא. כמובן שנסיק מסקנות מכל מה שקרה איתנו להמשך, ונלמד מזה. אנחנו עם הפנים קדימה, עם נבחרת צעירה ומאוד מוכשרת. כולם ראו את השחקנים המאוד צעירים שלקחו חלק במשימה. יש מקום לאופטימיות. נמשיך לעבוד חזק, לצבור ניסיון ובתקווה למצוא את הזמן להתאמן ביחד. זהו, מהקטע המקצועי כמובן שאני מרוצה, בטח לאור הסיטואציה הלגמרי לא פשוטה. מאוד קשה היה לאבד עוד שחקן ועוד שחקן. כמובן ששחקנים היו קצת לחוצים מכל עניין הקורונה והבידודים בארץ זרה. לא פשוט היה להתרומם, ועוד נגד הרומנים לתת מלחמה 60 דקות. זה מעודד, כי זה מצביע על יכולת מקצועית ומנטלית, שהיא ברמה גבוהה. אלו בהחלט לא היו תנאים אידאליים".

איך אתה מרגיש? ואיך הרגיש לך לצפות במשחק מהבידוד במלון?

"מאוד מוזר היה לראות את המשחק. אתמול עוד הייתי פעיל קצת ב'ווטסאפ' עם יוליאן סטראט תוך כדי המשחק, אבל עדיין זה קשה מאוד. אתה רואה משחק מהצד, ומגיע לאסף וליוליאן מחמאות. באופן אישי, אני מרגיש סוג של שפעת קלה. אתמול היו כאבי גרון, ראש, אף, אבל היום מרגיש יותר טוב. היום התפרסם שהולכים לשנות את חוקי הבידוד ברומניה, כלומר לקצר את הבידוד, כך שאני מאוד מקווה שזה יכיל גם אותנו ונוכל לחזור בריאים ובקרוב לישראל"
.


 

בוטנקו במרכז יחד עם אסף לוי ויוליאן סטראט. עמדו במשימה בתנאים לא פשוטים. צילום: עודד קרני
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn