איגוד הכדוריד
"התמונה לא פשוטה, אבל אנחנו אופטימיים"
***למעקב אחרי סטטיסטיקת המשחק והמהלכים ברגע אמת, לחצו כאן:
https://ticker.ehf.eu/v2/202311030103020אלו החדשות: כמות המאומתים לקורונה בנבחרת ישראל עלתה היום לשבעה שחקנים, יחד עם המאמן אולג בוטנקו. אחרי שדן טפר, שניר נציה ונדב ניזרי נמצאו כמאומתים לקורונה, לפני משחק ההכנה בסקופיה מול צפון מקדוניה - אמש התקבלה ברומניה התשובה לבדיקה השנייה של השוער יהב שמיר - וגם הוא מאומת. רק שבכך לא הסתיימה הסאגה - הבוקר התגלו לאחר שתי בדיקות כמאומתים גם מאמן הנבחרת אולג בוטנקו, והשחקנים רם טורקניץ, תומר בודנהיימר ואור ממן. על פי הדיווחים שמועברים - הם חשים בטוב, ללא תסמינים. החשש הוא כמובן למאומתים נוספים, ולמרות זאת - האיגוד האירופי החליט שהמשחק מול רומניה יתקיים. מי שינהל את המשחקים הוא עוזר המאמן אסף לוי.

נבחרת ישראל כאמור תאלץ להיות חסרה את שני השוערים הבכירים שלה - טפר שמשחק בליגה הראשונה בצרפת במדי סראן, ושמיר שמשחק באלופת שווייץ - וינטרתור. אורון ברגיל שוערה של מ.כ חולון, ועוז יצחק שוערה של הפועל אשדוד, שהוקפצו לסגל הבכיר והגיעו אמש ישירות לרומניה - יהיו השוערים בטורניר - והמסר שיוצא מכאן - כולנו מאחוריכם - תומכים ומאמינים. בנבחרת הקפיצו לסגל כאמור גם את אלון אוברמן.
 
בכך לא תמו ענייני הקורונה. נבחרת קפריסין הודיעה שלא תשתתף בטורניר מוקדמות אליפות העולם ברומניה - בעקבות הימצאות של 9 מאומתים לקורונה. המשמעות - 3 נבחרות בלבד ישתתפו בטורניר -ונבחרת ישראל תקיים שני משחקים - המפגש מול רומניה הערב, והמפגש מול מולדובה בשבת. שתי הראשונות יעפילו לשלב המוקדמות השני. קפריסין תספוג הפסדים טכניים.
 
לפני האימון המסכם אמש, ולפני שהתגלה כמאומת, המאמן אולג בוטנקו אמר: "התמונה היא לא פשוטה. אנחנו מתמודדים עם דברים שמפריעים, שלא רצינו להתמודד ובתוך זה מתרכזים במשימה. אנחנו עושים עבודה מקצועית, מתאמנים, וידיאו, ומשתדלים לשמור על פוקוס במשחקים וזה לא פשוט. עשינו משחק הכנה נגד נבחרת מקדוניה, שהולכת לאליפות אירופה. היה לנו משחק טוב, רוב המשחק הובלנו במקדוניה. אנחנו נבחרת מאוד צעירה ביחס לשאר הנבחרות, אבל נבחרת מתקדמת שנמצאת בגרף עלייה. זה נותן לנו ביטחון ואופטימיות להמשך. רומניה היא נבחרת איכותית. מולדובה פחות טובה מרומניה, ועדיין אנחנו לא מזלזלים באף אחד. זה לא מקל עלינו יותר מדי העניין עם קפריסין. אנחנו רוצים לעשות משחקים טובים. יודעים שיהיה מאוד קשה, אבל אנחנו אופטימיים".


בוטנקו ושחקני נבחרת ישראל במשחק האימון הראשון במקדוניה. מאז נחתכו מהסגל שלו 4 שחקנים בכירים
צילום: ההתאחדות המקדונית
 
 
אמש, הודיעו האיגודים העולמי והאירופי כי במהלך כל בוקר של יום משחקים תיערך בדיקת קורונה לשחקנים ולצוותים. נכון לאתמול, בוטלו 5 משחקי נבחרות ברחבי אירופה עקב התפרצות האומיקרון.
 
כזכור, גם בקמפיין מוקדמות אליפות העולם לפני שנתיים - בו נבחרת ישראל סיימה במקום הראשון והעפילה שלב - השלב השני כבר בוטל עקב התפרצות הקורונה.
 
מלבד השוערים, אל הסגל הבכיר הוקפץ גם אלון אוברמן, שחקן הפינה של בני הרצליה, שיחליף את ניזרי. בעמדת הפיבוט, לנבחרת יש שלושה שחקנים מלבד נציה (הקפטן דניאל שקלים, תומר בודנהיימר ואור ממן). למרות הדאגה, בנבחרת מדווחים על אווירה טובה באופן יחסי, והתמקדות במשימה עצמה - בתקווה כמובן שהבדיקות מחר ובשבת ייצאו שליליות, לצד איחולי בריאות.

סאגת שידור המשחק

במשך הימים האחרונים התנהלו שיחות עם האיגוד הרומני, על העברת זכויות השידור של המשחקים. למרות דרישות כספיות גבוהות - כולל עירוב של האיגוד האירופי - איגוד הכדוריד וערוץ הספורט הביעו את ההסכמה, אבל חוסר שיתוף פעולה של הרומנים בשעות האחרונות מנע את שידור המשחק בטלוויזיה ובאתר ערוץ הספורט. האפשרות שהרומנים העבירו לשידור היא זו (בתקווה שתעבוד, ומצריכה הכוונת VPN):

1 לינק שעשוי לעבוד: https://www.cool-etv.net/ch/tvr1.htm
 
As for livestream, if you want to watch the matches in Israel for your federation members, we can give you a link (https://www.tvrplus.ro) that you have to acces changing the VPN to Romania.
 
Then, you choose the channel (TVR 1 for 7.01, TVR 2 for 8.01) and you can watch the game for free.
A guide to changing VPN for free (limited time, but enough for 3 days is here: https://cybernews.com/what-is-vpn/change-your-location-with-a-vpn/)
 
אפשרות נוספת בתקווה שתעבוד היא בלינק הבא - שככל הנראה גם מצריכה טרנספורמציה של ה-VPN.
Online in Romania
https://www.tvrplus.ro/?fbclid=IwAR0p9ifd8ukgn515t4uypCelETUCo_ZZnt8zh70t2Ov7U5suXiDZT_aPWoI

 
 
 

צילום: הדר ואן קולא, עודד קרני
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn