איגוד הכדוריד
הכנה אחרונה, קורונה והגעה לרומניה
צילומים באדיבות התאחדות הכדוריד של צפון מקדוניה

ההכנה הזו החלה בטוב. נבחרת ישראל קיימה בסקופיה שבצפון מקדוניה משחק אימון ביום שני מול הנבחרת המקומית. היא אומנם נוצחה 31:28, אבל הציגה יכולת טובה והוליכה 14:15 במחצית. רק שמה שקרה לאחר מכן, היה החשש הגדול. התגלות מאומתים לקורונה בין שחקני הנבחרת, מה שהוביל לביטול המשחק מול מקדוניה.

אמש, במהלך הלילה, התברר סופית כי יש שלושה שחקנים מאומתים, לאחר בדיקה שנייה שנערכה להם, כמו גם לכלל שחקני וצוות הנבחרת שקיבלו תשובות שליליות. הנבחרת תנחת אחה"צ בקלוז' שברומניה, וביום שישי היא תפגוש את הנבחרת המארחת (18:00 - נעדכן לגבי שידור המשחק בהמשך).


 
 
 
 

בעקבות המקרה, הוחלט להטיס מהארץ שלושה שחקנים. ההחלטה לגבי אורון ברגיל השוער התקבלה עוד קודם לכן, אבל בגלל שדן טפר, שניר נציה ונדב ניזרי יאלצו להישאר בבידוד במקדוניה - הוזנקו לסגל גם עוז יצחק השוער ואלון אוברמן שחקן הפינה. מי שעוד הגיע ישירות לרומניה הוא הקפטן דניאל שקלים, שלא השתתף בהכנה במקדוניה, יחד עם ראש המשלחת פיני ליבוביץ. מי שנותר עם המבודדים במקדוניה עד מחר הוא מנהל הנבחרת דורון בן עטיה, שיחד עם הפיזיוטרפיסט רוברטו שנפ ומנהלי איגוד הכדוריד - דאגו לכל האופרציה הדרושה - בשיתוף פעולה עם ההתאחדות המקדונית ועם הקונסולית של ישראל במקדוניה.

כאמור, לחניכים של אולג בוטנקו ואסף לוי מצפה אתגר בסוף השבוע. מלבד המפגש מול הרומנים בשישי, הנבחרת תפגוש בשבת את מולדובה וביום ראשון את קפריסין (שני המשחקים יחלו ב-15:00), כשהמטרה הברורה היא לסיים באחד משני המקומות הראשונים ולהעפיל לשלב השני במוקדמות אליפות העולם.


 

 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn