איגוד הכדוריד
חזרה לסקובדה: הציפיות של רמה"ש, הזכרונות של הרצליה
צילום: דליה נבעה
 
אחרי ההישג המרשים של מכבי הארזים ר"ג בגביע אירופה לנשים בשבת, עם ההעפלה לשלב 16 האחרונות במפעל (שם תפגוש את אלצ'ה הספרדית), אחרי שצלחה שני צמדי מפגשים כפולים שנערכו בהולנד ובאיטליה מול וסטפריסלנד ומול אריסה המקומיות, א.ס SGS רמת השרון תנסה לעשות הישג דומה בסוף השבוע. המשימה שלה לגמרי לא פשוטה, כשהיא תתארח בשבדיה בסוף השבוע לצמד משחקים מול סגנית האלופה המקומית סקובדה. רמה"ש הצליחה לצלוח בסיבוב השני את היריבה ההולנדית, בבו פנינגן, בצמד משחקים שנערכו בחוץ - אבל נראה שמדובר הפעם במשימה גבוהה ואיכותית יותר. ויש בצידי המפגש גם סיפור חביב של סגירת מעגל.
 
רמה"ש עם פתיחת עונה טובה - היא לא נוצחה במסגרת ליגת ווינר, וגם במפעל האירופי היא ידעה לנצח ולסיים את המשחק השני בהולנד בשיוויון. היא פוגשת בזמן טוב מבחינתה את השבדים, עם החזרה של מילאן פאבלוביץ' ודניאל צרפתי שהחלימו מפציעות ושיחקו והפגינו יכולת טובה בניצחון על מכבי ראשל"צ ביום שישי האחרון - 29:35. כמובן עם ההשתלבות של הזר החדש, המקשר הסרבי איבן מושיץ'.

מצד שני, היריבה שלה, שמדורגת בצמרת הליגה השבדית (תפגוש הערב את אראנס) - הודחה במשחק האחרון מהגביע השבדי אחרי הפסד לאמו. בליגה, היא ברצף של 3 ניצחונות, ומציגה יכולת התקפית משובחת (מבקיעה בממוצע כ-33 שערים למשחקים). לרמה"ש כאמור מצפה יריבה שהסגל שלה מייצג באופן כמעט מושלם את הכדוריד הסקנדינבי, עם שחקנים שבדים,,דנים, נורבגי ואיסלנדי. הסגל באתר האיגוד האירופי.

 

הקבוצה השבדית - סקובדה

 
רמה"ש כאמור בחרה לוותר על הביתיות, גם בשל הקשיים להביא לישראל קבוצות בתקופת הקורונה ולאחר שקיבלה פיצוי מהשבדים, ומי שמצפה לה זו קבוצה שבעונה שעברה הגיעה עד לגמר הפליאוף בליגה המקומית, ונוצחה ברגע השיא 3:0 מול האלופה סייבהוף. סקובדה זו קבוצה עם היסטוריה חביבה. המועדון הוקדם ב-1907, ורגע השיא שלו היה זכייה בגביע האתגר האירופי בעונת 2003-2004, כשבגמר הקבוצה השבדית גברה על דנרקירק.
 
אגב, בהיסטוריה של הקבוצה אפשר למצוא מפגש אירופי עבר כפול מול קבוצה ישראלית. מדובר בצמד מפגשים שנערכו באוקטובר 1995, בשבדיה, מול אליצור הרצליה, והקבוצה השבדית ניצחה פעמיים, והעפילה לרבע גמר המפעל שנקרא גביע הערים. "זו הייתה חוויה נחמדה", נזכר אדם פלטקביץ', היו"ר של בני הרצליה שהיה אז בהנהלת אליצור וחווה את המשחקים. "זה היה בשלב 16 האחרונות במפעל, ומקצועית לא היה לנו סיכוי ממשי לעבור אותם - אז קיבלנו את ההצעה שלהם לפיצוי. הם שילמו לנו כמה אלפי יורו, וכיסו את הוצאות האירוח. מה שאני זוכר בסוף זה שנאלצנו לחזור עם אבטחה כבדה, כי הייתה שם התראה על פיגוע".

אליצור כאמור נוצחה פעמיים 28:18 ו-26:19. "זה לא היה כוחות, פגשנו קבוצה מאוד פיזית, והאולם שלהם היה מלא. אני זוכר שבמשחק הראשון הבקעתי 11 שערים, ואחרי המשחק באו אליי כתבים - ושמו תמונה ענקית שלי בעיתון המקומי. אם הזיכרון לא מטעה אותי, זיוי זילברברג הדריך אותנו. שמוליק גולדשטיין הפיבוט שיחק באותם משחקים, אלון חג'ג' ואסף יזרעאלי בפינות, שי קופל בשער וייתכן שגם לייזי ורד שיחק איתנו באותה עונה. זו הייתה עונה בהחלט יפה, עליה ניצח יוחנן מדינה האגדי שהיה מנהל הקבוצה", מספר דני טורקניץ האגדי, אביו של רם, שחקנה כיום של רמה"ש, שבעצמו כבר פגש את סקובדה עת ששיחק בליגה השבדית עונה וחצי במדי ורברג. "זו סגירת מעגל אפילו גדולה, כי בשנת 1995 רם גם נולד. יצא לי גם לראות את רם משחק מול סקובדה, משחק שהוא הצטיין בו. מרגש".


טורקניץ הבן גם סייע באיסוף נתונים לקראת המפגש, והוא מנסה לחדד את יחסי הכוחות לקראת צמד המשחקים: "מדובר בקבוצה מצוינת, שבאופן קבוע נמצאת בתוך הרביעייה המובילה בליגה השבדית. הם כרגע נמצאים במצב, שאם הם ינצחו את המשחק שחסר להם - הם גם יהיו ראשונים בטבלה. הם מאוד פיזיים, רצים מצוין, ויש להם כמה שחקנים צעירים מצוינים. שיחקתי נגדם 3-4 פעמים כשהייתי בורברג. על פניו, יהיה לנו מאוד קשה, אבל זה אפשרי מבחינתו להתמודד איתם, אם נשחק בצורה חכמה בעיקר בהתקפה ונימנע את המתפרצות שלהם. באופן אישי, זו בהחלט חוויה וסגירת מעגל לשוב לשבדיה. האמת, שלא ידעתי שאבא שלי שיחק נגדם".

נעדכן בהמשך לגבי אפשרויות השידור האינטרנטיות של המשחק.

 
רם טורקניץ במדי ורברג במפגש לפני למעלה משנה מול סקובדה. צילום: מירון רובינשטייןהפלייר של השבדים לקראת צמד המשחקים
 
 
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn