איגוד הכדוריד
מכבי הארזים ר"ג העפילה לשמינית גמר גביע אירופה
מכבי הארזים ר"ג (צילום באדיבות הקבוצה)

מכבי הארזים ר"ג העפילה לשמינית גמר גביע אירופה לאחר שחלפה בצמד משחקים בהולנד על פני המארחת קבוצת וסטפריסלנד בזכות ניצחון 24:26 במפגש הראשון אמש, ולמרות הפסד 25:24 במשחק הגומלין היום - בו כבר מצאו את עצמן בפיגור של 4 שערים בדקה ה-52.

החניכות של ניב ויינטרוב גילו אופי, הצליחו להשוות, לבצע מהפך, וגם שההולנדיות חזרו להוליך 24:25, ידעו לנעול את השער בדקות הסיום.

ההישג מצטרף להעפלה הקודמת של הארזים בסיבוב השני - עם ניצחון כפול באיטליה על קבוצת אריסה.


המצטיינת של ארזים בצמד המשחקים היא השוערת אולגה ניקיטסינה (הצטיינה היום עם 14 עצירות ב-36 אחוז, כולל שער שכבשה ממגרש שלם). עוד הצטיינו בשורות ארזים בצמד המשחקים - אנה סטורוז'וק (12 שערים בסה"כ), קרן טפליצקי (10 שערים בסה"כ), יוליה חברונינה (7) שרון אקלר (7), יורטה זילנסקייט (6), שני לוינקינד (5), מאי יולזרי (2).
 
 
מכבי הארזים ר"ג - וסטפריסלנד אס איי ויי 25:24 (12:13): ארזים פתחה את משחק הגומלין בריצת 0:4 אך בדקה ה-11 השוותה היריבה 5:5. משחק מהיר של החניכות של ניב וינטרוב, צמד של שרון אקלר ושער של קרן טפליצקי העלו את ארזים ל-5 שערי יתרון בדקה ה-18 (5:10). בחלקה האחרון של המחצית, נגסה היריבה בפער וארזים ירדה למחצית ביתרון של שער (12:13). עם החזרה למשחק, השיגה היריבה שוויון 13:13.נפילת מתח של שחקניות ארזים הובילה את היריבה לפתוח בפער של 3 שערים (20:17) ולמרות שנראה היה שארזים איבדה את המומנטום, החניכות של ניב וינטרוב לא ויתרו: אנה סטורוז׳וק וקרן טפליצקי השיגו שוויון 23:23 והשוערת אולגה
 ניקיטסינה, שהפגינה יכולת מצוינת בין הקורות, כבשה משער לשער והעלתה ליתרון 23:24. שחקניות ארזים נלחמו לעצור את ההולנדיות שהצליחו מצידן להכניע את השער הרמת גני רק עוד פעם אחת והמשחק אמנם נחתם בניצחונן אך ניצחונה של ארזים אמש, בהפרש של 2 שערים, חתם את עלייתה לשלב שמינית הגמר.

כבשו: אנה סטורוז׳וק 7, קרן טפליצקי 6, יורטה זילינסקייט 5, שרון אקלר 3, שני לוינקינד 2, אולגה ניקיטסינה 1 (משער לשער). השוערת אולגה ניקיטסינה 18 עצירות ב-48 אחוזים.

 
לצפייה במשחק הגומלין:
  
וסטפריסלנד אס איי ויי - מכבי הארזים ר"ג 26:24 (13:10): גם המשחק הראשון נפתח מצוין עבור ארזים שעלתה ליתרון של 5 שערים מכיבושים של יוליה חברונינה, קרן טפליצקי, אנה סטורוז׳וק ושרון אקלר. שחקניות ארזים ידעו לשמור על היתרון לצידן בירידה למחצית (10:13). במהלך המחצית השנייה השוותה היריבה ההולנדית 17:17 ובדקה ה-43 כבר פתחה בשלושה שערי הפרש (20:17). שחקניות מכבי הארזים ר״ג לא ויתרו וצמד שערים של אנה סטורוז׳וק והתקפה מתפרצת של קרן טפליצקי השיגו שוויון 22:22 בדקה ה-48. הדיפות של השוערת אולגה ניקיטסינה ושערים של מאי יולזרי, אנה סטורוז׳וק ויורטה זלינסקייט, העלו את הקבוצה ליתרון של 3 שערים. ארזים לא הניחה ליריבה לצמק וסיימה את המשחק ביתרון של 2 שערים לטובתה.

כבשו: יוליה חברונינה7, אנה סטורוז'וק 5, שרון אקלר וקרן טפיליצקי 4 כ"א, שני ולינקינד 3, מאי יולזרי 2 ויורטה זילניסקייט 1.

 
לצפייה במשחק הראשון

מאמן הקבוצה ניב וינטרוב מסכם את החוויה: "תחושה מטורפת של הצלחה, יצגנו בגאווה את הכדוריד הישראלי והראנו שבעבודה נכונה יש לנו מה למכור גם באירופה. השחקניות נתנו את הלב והנשמה על המגרש ולא ויתרו לרגע גם כשהיינו בפיגור. הפנים לארץ ולליגה שזה הלחם והחמאה שלנו״
 
וינטרוב הוסיף: "אני רוצה להודות לקובי הרלינג וורוניקה גרוזובסקי שנמצאים איתי בצוות המקצועי ונאור ברכל היושב ראש שנתן לנו את השקט והכלים להצליח. אנחנו ממתינים להגרלה ונקווה להמשיך ולייצג את ישראל בכבוד".

בהצלחה בהמשך!
.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn