איגוד הכדוריד
"מקווה שלא נצטרך לעבור שוב את הסרט הזה"
צילומים: דניאל כהן
 
את רגעי הדרמה בהם באר שבע נשארה בליגת העל, ממש ברגע האחרון של העונה, קשה לשכוח: שני מחזורים להכרעה, היה נראה שהיא הוכרעה. היא כבר הייתה בפיגור של 3 נקודות ממכבי ת"א, ומהמקום שבו נשארים בליגת העל. רק שניצחונות של באר שבע בדימונה ומול קרית מוצקין, והפסד ביתי של מכבי ת"א (לה היה משחק עודף) מול קרית אונו - השאיר אותה בליגה. ממש ברגע האחרון. התפרצות של שמחה אחרי רגעים מורטי עצבים.
 
כן, זו באר שבע. פעם הנס שלה מרגיש כמו קסם, שבעונתה הראשונה בליגת העל היא עשתה היסטוריה כקבוצה הראשונה שהעפילה לפליאוף עליון. ופעם...ולפחות על פי הדברים של המאמן אבנר דרורי, שממשיך במועדון - העונה שבפתח צפויה להיות לגמרי סרט מלחמה על ההישרדות. "אני ריאליסטי, ולא מורח. יהיה קשה מאוד, אם לא נתחזק בעוד זר איכותי, ובעוד ישראלי-שניים. המטרה כרגע היא רק לשרוד".
 


לוח המשחקים והסגל של מ.כ באר שבע

באר שבע, שנבנתה לגמרי מחדש, הותירה את הרושם שעליו דרורי מדבר, כשנוצחה בגביע ווינר שופטים מול קרית אונו 35:26 ומול מכבי ראשל"צ 38:30. כעת, בפתיחת העונה מצפה לה משחק חוץ בהרצליה. במחזור השני היא תארח את מכבי ראשל"צ. בשלישי תתארח ברמת השרון. ברביעי תארח את קרית אונו, ובחמישי תצא לקרית מוצקין. גם השיבוץ והגרלת המשחקים לא ממש האירו לה פנים, שכן היא תקיים בסיבוב הראשון, לפני החלוקה לשלב הבתים, 5 משחקי בית לעומת 6 משחקי חוץ. אולי הנחמה שרוב מפגשיה מול הגדולות יהיו בחוץ (הפועל ראשל"צ, אשדוד ורמת השרון) - כך שהיא חייבת ללקט כמה שיותר נקודות בבית להמשך.
 
כאמור, הרשימה של העוזבים ארוכה, וגם זה באופן יחסי לסגל הדי צר שאיכלס אותה בעונה שעברה. דוראל בן סעדון, עמית ויטקובסקי ועוז פגליארי עברו לדימונה, השוער עומר סימון החליט לקחת פסק זמן מכדוריד. השוער שון ריבקין והפיבוט עומר רובינשטיין הצטרפו להפועל ר"ג מהלאומית, כמו מור אבנעים שחזר לעירוני רחובות. כל הזרים שהיו - עזבו (סטפן צ'יריץ', שעזב בשלהי העונה שעברה, ישחק בקרית אונו).
 
ואיך נראה הסגל החדש של אבנר דרורי והיו"ר רוני טסלר? הוא יתבסס על השוער הסרבי אלכסנדר מילנקוביץ' (30, 1.97 מ'), ששיחק מספר עונות בסרביה כולל בפרטיזן ובמטאלופלסטיקה, וגם עבר בליגה הרומנית הבכירה. לצידו, גיא שפץ שהגיע מערד.
 
 

היילייט ביצועים של השוער מילנקוביץ'.
 
 
עמדת המרכזים תכלול את ירדן פרנקו שממשיך, ואת איתמר אלמוסנינוס שהגיע מהפועל ראשל"צ ויתפקד גם כמקשר. הקו האחורי יתבסס בעיקר על זרים - אובינה אני הניגרי, ששיחק במכבי ת"א והיה המבקיע הבולט שלה, ועל ניקולה לאזיץ' הסרבי, ששיחק לפני שנה בטימשוארה מרומניה, ולא שיחק בחודשים האחרונים. לאזיץ' בן ה-32, שמתנשא לגובה של 1.94 מ', עבר קריירה עשירה ושיחק גם בליגות של איטליה, טורקיה, הונגריה וספרד. לצידם, הגיע יונתן הדר, המקשר של נבחרת העתודה ובוגר הפרויקט של נבחרת הנוער בפורטוגל, שמושאל ממכבי ראשל"צ ויזכה לדקות שיאפשרו לו להתפתח.
 

הביצועים של המקשר הסרבי ניקולה לאזיץ'
 
 
בפינות - תומר אורי ואופק חיון ממשיכים, איליה מוסיינקו המוכשר, שגדל בהפועל ראשל"צ, הגיע ממכבי ת"א לאחר שגם צבר ניסיון ברחובות. בעמדת הפיבוט, עומר מורדוב הצעיר הצטרף מהפועל ראשל"צ, כשהמגמה בבאר שבע היא לצרף פיבוט זר שיהיה גם שומר במרכז ההגנה. תוסיפו לכך את ארטיום דמידוב (מרכז) וליאור עזריאייב (מקשר) בני ה-17 המקומיים.
 
מאמן הקבוצה, אבנר דרורי: "אני אומר את הדברים בצורה ברורה, אם לא נתחזק בעוד זר משמעותי, שכרגע אנחנו מחפשים פיבוט ושומר מרכז הגנה - נהיה קבוצה מאוד מאוד חלשה. זה לא עניין של אופטימי או פסימי, אני משחק כרגע עם ילדים. הזרים, מלבד אובינה, חלקם חוזרים אחרי תקופה שלא שיחקו בגלל שקבוצה ברומניה פשטה את הרגל. וזה שנת התאקלמות גם עבורם. זה המצב כרגע, והוא לא טוב. היו צריכים להגיע שחקנים, שברגע האחרון בחרו מקומות אחרים. אם היה לנו את התקציב הנדרש, אני מאמין שהיינו מעמידים קבוצה כמו זו שעשתה את ההישגים לפני שנתיים ושלוש. לצערי, ישראלים טובים כרגע אין בנמצא. גם זר משמעותי לא פשוט להביא, כולל כל ההגבלות הקיימות שיש עם החיסונים והבידוד. אנחנו נצטרך לחבר את מה שיש כרגע. ברגע שזה יקרה המטרה תהיה לאגור כמה שיותר נקודות לקראת השלבים של ההישארות בליגה".
 
אתה יודע, אומרים שהברק לא מכה פעמיים. ההישארות בעונה שעברה היא לגמרי נס.
 
"אין ספק, בסיטואציה שהייתה, זה דבר שיכול לקרות אחת לעשר שנים, אולי. זה היה בלתי יאמן. היינו במינוס 3 נקודות. לנו נותרו שני משחקים. למכבי ת"א משחק ביתי אחד. לספר לך את האמת, אני אולי הייתי היחיד שהאמין שאפשר לעשות את זה. ניצחנו תחילה בדימונה, וגם שניצחנו את מוצקין זה לא היה תלוי בנו. זה הוכחה מובהקת שעד שזה לא נגמר - זה לא נגמר. נשארנו ממש בשנייה האחרונה, ואני מקווה שדברים טובים עוד יקרו לנו. אנחנו נלך על זר רביעי, ורוני טסלר יעשה הכל להביא לפחות עוד ישראלי. אם זה יקרה, אני מקווה שלא נצטרך לעבור שוב את הסרט הזה".
 
טסלר אישר את הדברים והבהיר כי מבחינתו הסגל לא סגור, וגם ביקש להודות לאלו שעוזרים לו להחזיק את הקבוצה מבירת הנגב בליגה הבכירה, מעיריית באר שבע ואנשי חברת כיוונים, וכמובן ליהודה ישראל המנהל המסורי, לכפיר וייס הפיזיוטרפיסט, לדניאל כהן שאחראי על המדיה, וכמובן לאבנר דרורי ש"בתוך העבודה המשותפת רבת השנים שלנו הפכנו לחברים קרובים".
 

איתמר אלמוסנינוס המוכשר. הגיע מהפועל ראשל"צ. צילום: לאה סטפנוב

אובינה אני. היה מלך השערים של מכבי ת"א בעונה שעברה. לא הצליח להשאיר אותה בליגת העל, והדרים לבירת הנגב. צילום: דניאל כהן
 
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn