איגוד הכדוריד
הפתעה - הראשוניות לא העפילו לחצי גמר ווינר שופטים
צילום: דניאל כהן מהמפגש בין באר שבע למכבי ראשל"צ
 
המחזור השלישי והאחרון בגביע ווינר-שופטים ע"ש מויזס רש נערך הערב, וקבע כמעט סופית את תמונת חצאי הגמר שייערכו ביום שני: בני הרצליה תארח את הפועל קרית אונו, היריבה של הפועל SP אשדוד היא א.ס רמה"ש שניצחה ביום שישי 26:41 בחבל אילות. אבל ללא ספק הכותרת היא ששתי הראשוניות – האלופה מכבי ראשל"צ וסגניתה הפועל ראשל"צ לא הצליחו להעפיל לחצי גמר מפעל ההכנה לליגת ווינר (שתיפתח ב-1 באוקטובר). זה קורה בפעם הראשונה במפעל זה. שני חצאי הגמר מתוכננים להיפתח ב-20:00 ביום שני. משחק הגמר ייערך ביום שישי ה-24 בחודש.
 
כאמור, הדרמה הייתה בבתים ב' וג', מהן העפיל הפועל קרית אונו ובני הרצליה. האלופה מכבי ראשל"צ לא עמדה במשימה שלה לנצח ביתרון של 10 שערים בבירת הנגב, במשחק אומנם הסתיים בניצחונה – 30:38 על מ.כ באר שבע, אבל זה לא הספיק אחרי שסיימה במשחק הקודם בשיוויון 28:28 מול הפועל קרית אונו (שניצחה במחזור הראשון את באר שבע 26:35).
 
כאמור, היריבה שלה היא בני הרצליה, שניצחה את הפועל ראשל"צ 28:33. למרות שהמחצית הסתיים בשיוויון 14:14, הרצליה הובילה ברוב שלבי המשחק, גם במחצית הראשונה וגם בשנייה. השתיים ניצחו קודם לכן את מכבי קרית מוצקין.

בן ליברטי הוביל את כובשי הרצליה עם 9 שערים, גל שניידר עם 8, דושאן אנדרייביץ' 5, אלון אוברמן וירדן לחמן 4 כ"א. אורן מאירוביץ הצטיין בשער עם 23 עצירות מתוך 51 זריקות (45%). 
נדב כהן הוביל את מבקיעי הפועל עם 7 שערים, שון סלס 5, אראל צייטלר, מילוש בויאשיץ, יובל גררה וזיון פסיץ׳ 3 כ״א, עוז חממי 2, שי נתן ואיתי סורקיס 1 כ״א.
 
בבית א', מחזיקת גביע המדינה הפועל SP אשדוד סיימה ראשונה, אחרי ניצחונות על מכבי דימונה – 19:30 (הערב) ועל א.כ נס ציונה (24:28). אשדוד העפילה לחצי הגמר, והיריבה שלה היא א.ס SGS רמת השרון שניצחה ביטבתה את הפועל חבל אילות 26:41. רמה"ש מעפילה למעשה אחרי שהשיגה שני ניצחונות, הראשון על חולון 33:37.
 

 

בן ליברטי ושון סלס הערב. צילום: הדר ואן קולא
 

איתמר אלמוסנינוס מבאר שבע (במרכז בין ירמי סידי לאיבן קראציץ). צילום: דניאל כהןעומר גרא במפגש בין אשדוד לדימונה. צילום: פנחס אליס
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn