איגוד הכדוריד
הפתעה - הראשוניות לא העפילו לחצי גמר ווינר שופטים
צילום: דניאל כהן מהמפגש בין באר שבע למכבי ראשל"צ
 
המחזור השלישי והאחרון בגביע ווינר-שופטים ע"ש מויזס רש נערך הערב, וקבע כמעט סופית את תמונת חצאי הגמר שייערכו ביום שני: הפועל קרית אונו נגד בני הרצליה, היריבה של הפועל SP אשדוד תתברר אחרי המפגש מחר בין הפועל חבל אילות לא.ס רמה"ש. אבל ללא ספק הכותרת היא ששתי הראשוניות – האלופה מכבי ראשל"צ וסגניתה הפועל ראשל"צ לא הצליחו להעפיל לחצי גמר מפעל ההכנה לליגת ווינר (שתיפתח ב-1 באוקטובר). זה קורה בפעם הראשונה במפעל זה.
 
כאמור, הדרמה הייתה בבתים ב' וג', מהן העפיל הפועל קרית אונו ובני הרצליה. האלופה מכבי ראשל"צ לא עמדה במשימה שלה לנצח ביתרון של 10 שערים בבירת הנגב, במשחק אומנם הסתיים בניצחונה – 30:38 על מ.כ באר שבע, אבל זה לא הספיק אחרי שסיימה במשחק הקודם בשיוויון 28:28 מול הפועל קרית אונו (שניצחה במחזור הראשון את באר שבע 26:35).

כאמור, היריבה שלה היא בני הרצליה, שניצחה את הפועל ראשל"צ 28:33. למרות שהמחצית הסתיים בשיוויון 14:14, הרצליה הובילה ברוב שלבי המשחק, גם במחצית הראשונה וגם בשנייה. השתיים ניצחו קודם לכן את מכבי קרית מוצקין.

בבית א', מחזיקת גביע המדינה הפועל SP אשדוד סיימה ראשונה, אחרי ניצחונות על מכבי דימונה – 19:30 (הערב) ועל א.כ נס ציונה (24:28). אשדוד העפילה לחצי הגמר, והיריבה שלה תיקבע כאמור אחרי המפגש מחר בין הפועל חבל אילות לא.ס SGS רמת השרון (13:00).

 
לרמה"ש ולחולון בבית ד' – 2 נקודות כ"א (יחס השערים של רמה"ש עומד על +4 ושל חולון על +2), כאשר חבל אילות ללא נקודות ועם -6 ביחס השערים, והיא חייבת ניצחון מחר ובהפרש של 9 שערים כדי לעבור גם את חולון ולהעפיל שלב). מבחינת רמה"ש גם הפסד מינימלי יעלה אותה.


איתמר אלמוסנינוס מבאר שבע (במרכז בין ירמי סידי לאיבן קראציץ). צילום: דניאל כהןעומר גרא במפגש בין אשדוד לדימונה. צילום: פנחס אליס
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn