איגוד הכדוריד
מסע ההכנה המסכם ליורו עד גיל 19 יוצא לדרך
צילום: גילעד נתן

נבחרת הנוער של ישראל מעלה הילוך בהכנות למשחקי אליפות אירופה עד גיל 19, שייערכו בחודש הבא בקרואטיה (בשלב הבתים מצפים לה משחקים מול נבחרות שבדיה, הונגריה וספרד האיכותיות).

לינק לשידור המשחקים מהטורניר בפורטוגל - לחצו


נבחרת הנוער נחתה בפורטוגל – שם היא תקיים מחנה אימונים, ומשחקי הכנה בסוף השבוע מול נבחרות פורטוגל (הסתיים בהפסד 35:22), מול דנמרק (המשחק שהיה אמור להתקיים ביום שישי נדחה בגלל שאיש צוות בנבחרת הדנית נמצא מאומת לקורונה). בשל כך, הוקדם המשחק מול סרביה לשבת (הסתיים בהפסד 26:23). מדובר ב-3 נבחרות איכותיות, שאף הן משתתפות באליפות אירופה, כאשר המשחקים נגדן יתקיימו יום אחרי יום – והם המדמים את מה שצפוי בשלב הבתים באליפות.

מחנה האימונים והטורניר ייערך באסטרג'ה, ויימשך עד ה-14 ביולי בפורטוגל – משם תמשיך הנבחרת לרומניה ותקיים שני משחקי הכנה מול הנבחרת המקומית (ב-16-17 בחודש). אליפות אירופה תצא לדרך ב-12 באוגוסט בקרואטיה.


"אנחנו מתחילים בהכנות לאליפות אירופה, ולמעשה נכנסים ליישורת האחרונה, אחרי כמה חודשים לא פשוטים שבהם לא קיימנו משחקים בינלאומיים שהתבטלו בגלל הקורונה, ששחקנים התגייסו, ועכשיו כולם עומדים לרשותנו אחרי סיום ליגות הבוגרים והנוער", התייחס המאמן הראשי דביר גולדשטיין.

"אנחנו יוצאים למחנה אימונים, שבו אנחנו פוגשים 3 נבחרות שיהיו באליפות. לצד המטרה לקיים משחקי הכנה בינלאומיים, אנחנו בהחלט מדמים את מה שצפוי באליפות, גם בהיבט של העומס וגם לבודד את השחקנים לתקופה המצפה להם בקרואטיה של כשבועיים מחוץ לבית".

סגל השחקנים שייצא לפורטוגל ולרומניה כולל את השוערים דניאל פלג (רמה"ש), יאיר ניקולייב (מכבי ראשל"צ) וטל פלד (הפועל ראשל"צ). בעמדות האחוריות (מרכזים/מקשרים) - נדב כהן (הפועל ראשל"צ), שון סולומון (מכבי דימונה), נבו מדינה ותום רוזנפלד (הפועל קרית אונו), יפתח דהן ואסף אוחיון (בני הרצליה) אורי גז (הפועל אשדוד), יהונתן הדר (מכבי ראשל"צ), אור לוי ואילאי בן יעקב (מ.כ חולון), קיצונים: תום ליבוב (אס"א ת"א), רועי ליבגוט (הפועל ראשל"צ), ברק כרמון (בני הרצליה), רוי סולומון (מכבי דימונה),  בעמדות הפיבוט - אור ממן (מ.כ חולון), גל עזריאל (מכבי ראשל"צ), אריאל ביטון (מכבי קרית מוצקין).

הצוות המקצועי כולל את המאמנים דביר גולדשטיין וניסים פלח, מאמן השוערים יוליאן סטראט, מאמן הכושר זאב שיף, מנהל הנבחרת רפי קוט, הפיזיותרפיסט רוברטו שנפ, והמנהל המקצועי של הנבחרות רולאנדו פרייטאס שילווה אותם, וגילעד נתן מנהל הנבחרות.

 

"מתוך ה-20 שחקנים, כמובן שהרוב יהיו איתנו גם באליפות. אנחנו נבחר לאחר המסע את הסגל הסופי, כאשר יש שחקנים שלא ייצאו בגלל פציעות ומן הסתם יתמודדו", מבהיר גולדשטיין. "המחנה הזה מצוין עבורנו, אנחנו צמאים למשחקים בינלאומיים, כדי להרים את ההכנות ולהתכוונן למטרה. כל הנבחרות שנפגוש הן ברמה של הנבחרות שאנחנו אמורים להתחרות מולן באליפות".

מה מצפה באליפות, וכמובן התייחסות למטרות?

"הוגרלנו לבית מאוד קשה, ואנחנו צריכים לקחת את הנבחרת שלנו, שהיא במונחים ישראלים מוכשרת ואתלטית, ועם שחקנים מלאי פוטנציאל לעתיד - ולעשות את ההתאמות לרמה האירופית. אנחנו נפגוש נבחרות שמביאות סגנונות שונים מאשר שלנו. ישנה את התמודדות עם הפיזיות, מול נתונים שבהם היריבות בדרך כלל עדיפות עלינו. באופן יחסי, בנבחרת שלנו יש הרבה שחקנים גבוהים, וגם הרבה שחקנים שמאלים. נצטרך לחבר אותה לקראת האליפות, ולעשות את המקסימום שלנו כדי להביא תוצאות. זה אומר להגיע כמה שיותר גבוה, וכמובן להמשיך בדרג א' שזה הטופ של הכדוריד.

"שבדיה למשל סיימו את אליפות אירופה הפתוחה האחרונה במקום השני, אבל קיבלנו גם בכל יתר הדרגים נבחרות מאוד חזקות. יש בהן לא מעט שחקנים שכבר מתחילים לשחק ולהשתלב בליגות הבכירות בספרד, בהונגריה ובשבדיה. אנחנו נצטרך להיות במיטבנו. להופיע לכל משחק ולהראות את הפטריוטיות שלנו. לעבוד קשה, וכמובן להעלות את רמת הכדוריד שלנו כדי להשיג נקודות. כמה שנעשה יותר בבית המוקדם יקל עלינו להמשך".

כאמור אליפות אירופה עד גיל 18, שהייתה אמורה להתקיים בקיץ הקודם בוטלה עקב התפרצות הקורונה, וכאן מדובר באותה אליפות, אבל עם התאמה לגיל 19 – שבסיומה הנבחרת תעשה את המהלך הבא שלה, כנבחרת עתודה. "הנבחרת הזו אמורה לשחק שנה אחרי כן באליפות אירופה לנבחרות עתודה (עד גיל 20), וכולנו מקווים שנעשה את זה במסגרת דרג א'".


 
הבתים ולוח המשחקים והמועדים באליפות אירופה עד גיל 19 שתיערך בקרואטיה - לחצו
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn