איגוד הכדוריד
סיכום שבועי - ההעברות החמות בליגת ווינר
צילום: הדר ואן קולא

מהלכים מעניינים מתרחשים בשוק ההעברות בליגת ווינר (עונת 2021-22 תיפתח ב-1 באוקטובר), והאחרונים שבהם קשורים בעיקר לשחקנים ישראלים, חלקם מהצעירים המבטיחים בענף.

בהפועל אלטשולר שחם ראשל"צ – אחרי צירופו של אראל צייטלר, האדומים החתימו את הקיצוני נדב כהן ששיחק בעירוני רחובות ויצא במהלך העונה לשחק בגרוסוולשטאט הגרמנית (מה שלא התאפשר עקב גיוסו לצבא). במועדון הודיעו על ההארכת החוזים של שחקני הפינה עוז חממי ועומר אליאס. מי שחוזר למועדון הוא המרכז ערן צרפתי, שהיה שותף בעבר להישגים ושיחק בשנתיים האחרונות בא.כ נס ציונה ולפני כן ברמת השרון.

מנגד, המרכז עידו פלח יוצא להשאלה בא.כ ביטס אוף גולד נס ציונה השכנה, בפרויקט הצעיר והמסקרן שבונה סער פרנקל (נס ציונה כבר צירפה את המרכז עמית צ'מרינסקי בהשאלה ממכבי ראשל"צ, יחד עם השוער הצעיר טל אליוכין. המהלך המשמעותי ביותר עד כה היה צירופו של המרכז אופיר כהן, בנוסף להשארתם של אביב לייפר וגיא גרא). נס ציונה גם מצרפת זר ראשון, מדובר במקשר (שמאלי ביד) ויקטור אלונסו (31, 1.88 מ'), בעבר עבר במספר ליגות משמעותיות באירופה - בספרד, צרפת, רומניה ובעונה האחרונה בדאבליסטית מקוסובו (בסה פאמגז). לפני שמונה שנים הוא נבחר לשחקן מצטיין בליגה הספרדית כששיחק באתלטיקו מדריד. "שמחים על הצטרפותו של ויקטור, שחקן מנוסה ומוכשר ששיחק בליגות הספרדית והצרפתית תחת מאמנים איכותיים, ובעל מגוון יכולות הגנתיות והתקפיות שיעזרו לקבוצה הצעירה שאנחנו בונים", אמר פרנקל, שהיה גם זה שהנחית בארץ לפני מספר עונות את המקשר הספרדי הראשון, 
לואיס פליפה חימנס ריינה.


במכבי דימונה נבנה סגל מעניין, לאחר צירופו של דוראל בן סעדון, קיצוני נבחרת ישראל, שסיפק עונה נהדרת במדי מ.כ באר שבע ולפני כן שיחק בעירוני רחובות. בדימונה האריכו את החוזה של טל פאר המוכשר, החזירו את דניאל טקץ'. דימונה החתימה קודם לכן את השוער הפורטוגלי תומס ואן זלר ששיחק בנבחרות הצעירות של פורטוגל ושיחק במספר מועדונים בארצו (בהם ספורטינג, ונכלל גם בסגל פורטו). את דימונה ידריך המאמן הפורטוגלי נונו אלברז, שאימן ושימש כמנהל טכני בנבחרת הנוער של פורטוגל ואימן בקבוצות הבוגרים של בנפיקה וספורטינג ליסבון)

במ.כ חולון – הקפטן והלב של הקבוצה, בראל לנציאנו, ימשיך ללבוש את הכחול של חולון, לאחר שכבר היה במו"מ על מעבר לא.ס רמת השרון. ללא ספק מהלך משמעותי מבחינת חולון - כשלנציאנו צפוי לחזור מהפציעה שעבר במהלך העונה החולפת לתחילת העונה הנוכחית.


יו"ר דימונה אלי סגרון ודוראל בן סעדון במעמד חתימת החוזה בשבוע שעבר

בא.ס SGS רמת השרון – אחרי החתמתו של טומיסלאב סטויקוביץ', מי שצפוי לשמש כשוער המשנה הוא ליאור קפלן. השוער המוכשר של קבוצת הנוער, דניאל פלג, יצטרף בהמשך ויצטרף לפרויקט הבינלאומי של נבחרת הנוער. ברמה"ש הודיעו על ההארכת החוזים של הפיבוט יוסי אפו (לפניו גם חוזהו של דניאל שקלים הוארך), ושל המקשר המוכשר נדב חביב. רמה"ש כבר ביצעה מספר צעדים משמעותיים בסגל הבכיר שלה - בהשארת המקשר מילאן פאבלוביץ', המרכז עדן ג'ינג'י וצירופו של המקשר הקרואטי מרקו צ'ורצ'יץ'.

בבני הרצליה כאמור כבר ביצעו כבר בתחילת החודש שעבר החתמות משמעותיות - ביניהן של השוער אורן מאירוביץ' והקיצוני שלומי צייטלר שיגיעו מנס ציונה, הפיבוט רן יוניש שיגיע מחולון. מנגד, סהר שחק לקח פסק זמן מכדוריד, ומסתמן שדניאל צרפתי עלול לעזוב לטובת רמת השרון השכנה. מלבד השניים, בהרצליה צפויים לשמור על מרבית שחקני הסגל, כשגם המאמן דניאל לידנגרן ימשיך.

בדרך, לאן? זה עדיין לא רשמי, אבל מסתמנים מספר מהלכים בימים הקרובים: רמה"ש צפויה לצרף כאמור את דניאל צרפתי שחקן הפינה המוכשר של בני הרצליה ונבחרת ישראל, וייתכן שגם את טל הרשקוביץ, ששיחק בהפועל ראשל"צ יגיע. מכבי ראשל"צ צפוייה להודיע בקרוב על החתמתו של נדב ניזרי. שסיים שנת הסגר לפניה שיחק במ.כ חולון ובהפועל ראשל"צ שבה גדל. בהפועל אשדוד עשויים להודיע על צירופו של עמית סטלמן, שאף הוא מסיים שנת הסגר. שניר נציה הפיבוט מחוזר על ידי מספר קבוצות, אבל עד שענייניו בגרמניה לא יתבהרו - הדברים מתעכבים בחזרתו הרשמית למשחק בארץ.

 

נדב ניזרי צפוי ללבוש את החולצה הצהובה של מכבי ראשל"צ. צילום הדר ואן קולא


ויקטור אלונסו - המקשר הספרדי שחתם בנס ציונה
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn