איגוד הכדוריד
הפועל קרית אונו אלופת המדינה לנוער
צילום: הדר ואן קולא


הפועל קרית אונו היא אלופת המדינה לנוער, והיא עושה זאת בפעם הראשונה בתולדותיה - אחרי שהשלימה ניצחון 0:2 בסדרת הגמר מול א.ס רמה"ש 29:32 (15:14). המשחק הראשון הסתיים בניצחון 21:32 לאונו, שבהדרכת אמיר דן גם שמרה על מאזן ניצחונות מושלם במשך כל העונה. רמה"ש בהדרכת דני ליבגוט סיפקה היום פייט נהדר, אחרי עונה נפלאה שעברה. מחמאות לשתי הקבוצות, ועבור קרית אונו זה בהחלט רגע מרומם של קצירת פירות על בניית מחלקה צעירה (מהגדולות והמובילות בכדוריד הישראלי בשנים האחרונות ע"י המנהל המקצועי של המועדון אמיר דרוקר והמנהל המקצועי של מחלקת הנוער דרור מאירוביץ). מחמאות גם לקהלים שסיפקו אווירה נהדרת בשני המשחקים.
 

תקציר משחק האליפות ששודר בערוץ הספורט (שידרו רן מלובני וגלעד נתן. עריכה: אלון סגל) 

מהלך המשחק - אחרי המשחק החד צדדי ביום שני האחרון - הסיפור היום היה שונה לחלוטין. הפתיחה אומנם הייתה שייכת לקרית אונו. השוער עמוס לוזון היה מצוין בדקות הפתיחה (כמו גם דניאל פלג מרמה"ש) - וקרית אונו הוליכה 3:6 אחרי 10 דקות. בר מנובה (4 שערים) כבש מחצית מהשערים של אונו בדרך ל-6:8 (15'). בן פרידור צימק בשער יפה לפיגור של שער. נבו מדינה ועדי מתתיהו כבש לאונו בהמשך, אבל אורי לוסטרניק ואיתן אלגרנטי דאגו לשמור את רמה"ש צמוד. סער לפיד, אלגנטי ופרידור ביצעו מהפך לקראת ההפסקה, אבל תום רוזנפלד השווה ל-14:14. עצירה ומסירה נהדרת של דניאל פלג לאוראל נחמני העלתה את רמה"ש ל-14:15, ופלג המצטיין במחצית הראשונה עצר פנדל (ורשם 10 עצירות במחצית הראשונה). פרידור העלה את רמה"ש ליתרון שני שערים בפתיחת המחצית השנייה. אוראל מכלוף כבש מנגד, אבל שיינפלד שמר על היתרון. מנובה כבש את השמיני שלו, והשווה ל-18:18 (35'). אוראל נחמני החזיר את היתרון לרמה"ש, ומנובה הגיב מיד. פלג עצר פנדל נוסף, אבל קרית אונו ביצעה מהפך עם שער של מדינה 19:20 (וג'וני רביב הורחק).
 

קרית אונו צהלה ושמחה היום באולם אורנים ברמת השרון

עצירה של עילאי ליבגוט, ושער של מכלוף הובילו מומנטום של אונו. מסירה של שחר גרונדמן לניצן ארואטי קבעה 20:22. טל טסה צימק, אבל מנובה בשערו העשירי ורוזנפלד בשערו הרביעי העלו ל-22:24. לוסטרניק סחט זריקת 7 מטרים, ואלגרנטי שוב הקטין. טסה סחט פנדל, ואלגרנטי השווה ל-26:26 (49'). עומר ברנפלד מנע יתרון של רמה"ש, עמית גלינקא העניק צ'אנס נוסף למארחת - שהתקשתה להבקיע מול הגנת קרית אונו. פרידור לבסוף בשערו השביעי ביצע עוד מהפך, אבל מנובה מיד השווה - 27:27 (54'). גרונדמן סחט פנדל, והרחקה של טסה - ומנובה בשערו ה-12 (וה-20 בסדרה!) החזיר את היתרון. מתתיהו כבש, ברנפלד עצר - והשניים קירבו את אונו לאליפות - 27:29. מתתיהו הוסיף שער נוסף, אלגרנטי העניק הזדמנות אחרונה לרמה"ש, אבל רוזנפלד וגרונדמן חתמו את הסיפור. ראש עיריית קרית אונו ישראל גל, והיו"ר המיתולוגי של אונו יורם ישראלי, העניקו את צלחת האליפות לרון ויינינגר ולנבו מדינה שהניפו אותה.

כבשו לקרית אונו - בר מנובה 12, תום רוזנפלד ועדי מתתיהו 5 כ״א, נבו מדינה 4, אוראל מכלוף 3, ניצן ארואטי 2, שחר גורנדמן 1. שוערים: עמוס לוזון, עילאי ליבגוט ועומר ברנפלד. לרמה"ש: בן פרידור ואיתן אלגרנטי 7 כ"א, אורי לוסטרניק 5, אוראל נחמני 4, סער לפיד 3, טל טסה וג׳וני רביב 1 כ״א. שוערים: דניאל פלד ועמית גלינקא. שפטו דודי ינקו ומורן קלוו כחלון.

 

טקס הענקת צלחת האליפות
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn