איגוד הכדוריד
היסטוריה - חבל אילות העפילה לליגת העל
צילומים באדיבות הפועל חבל אילות - עמוס זבולון
 
היסטוריה בכדוריד הישראלי - הפועל חבל איילות העפילה הערב לראשונה בתולדותיה לליגת העל, אחרי שניצחה בחוץ את הפועל ר"ג 18:32 והבטיחה את ההישג מחזור אחד לפני סיום הפליאוף העליון. בכך, ליגת ווינר בכדוריד תיפרש בעונה הבאה מקרית מוצקין, דרך המרכז, השפלה, ולקבוצות הדרום הפועל אשדוד, מ.כ באר שבע, מכבי דימונה מצטרפת איילות.
 
הסיפור של חבל אילות, שמייצגת את ישובי הערבה, הוא בהחלט מרתק. מעבר לכך שמדובר במועדון צעיר יחסית (14 שנה), דווקא אחרי מספר שנים שהמתינו לבניית אולם חדש ביטבתה, אותו כבר חנכה הקבוצה - פעולה של עובד ניקיון, שניקה את האולם עם צינור מים שפגע בפרקט החדש - והוביל לנזק בו (בשבוע הבא תושלם התקנת הפרקט החדש). בחבל אילות נאלצו לארח את משחקי הבית העונה ב...ערד (6 משחקים בסה"כ). למרות זאת, אילות - קבוצה ברוח משפחתית, קיבוצניקית, שאותה מובילים משפחת קוגן (האב סילביו הוא היו"ר, בניו אנדי וחוליאן הם שחקני הקבוצה, והאם גבריאלה וייסמן קוגן - חברת הנהלת איגוד הכדוריד, ולצידם שוקי כץ מנהל הקבוצה) - עמדה במשימה.
 

המשחק מול הפועל רמת גן אמש
 
מי שהוביל אותה הוא המאמן הסרבי סרדן רונדיץ', שמדריך את הקבוצה כבר 5 שנים, וצירף איתו גם שני שחקנים זרים (השוער מלאדן הנקוביץ' והמרכז דרקו טודורוביץ'), ויחד עם חבורה ישראלית, ותיקה וצעירה, שחלקה מהמרכז וחלקה מהערבה (כוללת את הקפטן והשוער אייל מימון, השוער אדיר כהן, איתי מור, גל קדם, יונתן רום, טל קדמי, דין סויפרמן, אלון סופר, ים שוובר, ענבר קורטי, וגם את דב ברטיסלב הוותיק שזכה לדקות משחק בעשור השישי לחייו) - היא הצליחה להקדים את הפועל ר"ג ואת מכבי פ"ת.
 
באילות רוצים לתקוע יתד בליגה הבכירה, עם הרוח והתמיכה של ראש המועצה ד"ר חנן גינת, ועם קהל מצומצם אבל נאמן לחלוטין שמלווה את הקבוצה מהערבה לכל מקום בארץ - וגם הערב לאולם העירוני בר"ג (בשבוע הבא הקבוצה תקבל את צלחת האליפות במשחק מול הפועל פ"ת).
 
צילום: עמוס זבולון

ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn