איגוד הכדוריד
"כל משחק נגד רונית, הענקית תרתי משמע, היה אתגר"

שבוע חלף מאז מותה שובר הלב של רונית שטייגר, שוערת נבחרת ישראל בעבר ודמות אהובה ובולטת בענף - ותמי סנדיק - מנהלת נבחרת ישראל, ששיחקה עימה בנבחרת ישראל, והייתה חברתה הקרובה - כותבת בטור פרידה לזכרה:

זכיתי, בהחלט זכיתי לשחק עם רונית שטייגר ז״ל, השוערת המצטיינת שגדלה בהפועל רחובות, שיחקה מולי גם בהפועל ראשל״צ והפועל אשדוד, ושנתיים זכינו יחד באליפות ובגביע בקבוצת האם שלי מכבי הארזים. יחד ייצגנו את ישראל בתחילת דרכה של נבחרת הכדוריד, והתווינו את דרכה עם הרבה מוטיבציה והמון גאווה.

לקראת יציאת נבחרת ישראל למשחקים לפני פחות משבועיים לאיי פארו, איחלה לי רונית בהצלחה והתעניינה בהכנות הנבחרת ובסיכויים - כך היא נהגה בכל פעם שנסענו לתחרויות. בסיום שיחתינו כשאמרתי לה "היו ימים", היא ענתה לי: "היום ימים יפים יותר".

בדרך למשחקים הבנות נוהגות לשמוע מוסיקה ולשיר. נזכרתי וסיפרתי לצוות ולשחקניות שכשאני וחברותיי שרנו בדרך למשחקים, היינו מקבלות נזיפה מרונית, הקפטן שלנו: "שקט תפסיקו לשיר תהיו מרוכזות במשחק, באנו לנצח".

 
 
 

בנחיתה, באיסטנבול, בדרכינו הביתה קיבלתי את הבשורה ההזוייה…

רונית הייתה בעלת חוש הומור מפותח. במשחקים תמיד היו לה גרעינים בכיס כשהיינו מתקיפות היא הייתה מפצחת אותם ואת הקליפות שמה על הקורה.

היה לה גב חזק ותומך מהבית מרמי הבעל, וכמובן מההורים. רמי שגם הוא היה שוער מצטיין באותה תקופה עודד אותה בלי הפסקה להצלחה.

כל משחק נגד הקבוצה של רונית, הענקית תרתי משמע, גם בגובה וגם ביכולת היה אתגר.
ידעתי היטב שאם לא אזרוק חזק ומדוייק וחכם, התוצאה תהייה התקפה מתפרצת נגדי.

יד שמאל הקטלנית של רונית ידעה למסור מתפרצות מהירות ומדוייקות. כל פנדל היה מלחמה פסיכולוגית קשה.

את הדומיננטיות שלה בענף ראינו בלוויה, כל כך הרבה שחקניות עבר מכל הקבוצות הגיעו ללוויה כדי לחלוק לה כבוד אחרון
.
קשה להאמין עצוב וכואב לדבר על רונית בלשון עבר. משתתפת בצער המשפחה ומקווה שתימצא הדרך להנציח את זיכרה של השוערת האדירה בענף שלנו!!

יהי זכרה של רונית ברוך, משפחת הכדוריד משתתפת בצער המשפחה והחברים.

 

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn