איגוד הכדוריד
בית הנבחרות 2020/21
 
בתום עונה נהדרת, מאבקים צמודים, שסיפקו מותחנים שהוכרעו בדקות הסיום - ובעיקר כדוריד נשים איכותי ומשובח, נבחרו, כמדי שנה, השחקניות המצטיינות של העונה.

העונה, שנפתחה אמנם ללא קהל, נחתמה עם יציעים מלאים וקהל שהיה שותף מלא לדרך אותה עשו השחקניות במהלך העונה - אם זה ביציעים או בשידורי המשחקים בערוץ היוטיוב של האיגוד.  בשונה משנים עברו, העונה השתתף הקהל בבחירת מצטיינות העונה, כשהוא מהווה 30% מקולות הבוחרים והמאמנים 70% הנותרים.

לשחקנית המצטיינת של העונה נבחרה אנה סטורוזו'ק מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ - מחזיקת גביע המדינה. לתגלית העונה נבחרה שירה ג'רבי ממכבי ICL ראשל"צ - אלופת המדינה ולמאמן השנה נבחר עודד נאמן, מאמן בנות הרצליה.

לשביעייה המצטיינת נבחרו השוערת דניאל בורנובסקי (הפועל דלתות פדנור ראשל"צ) קיצונית ימין דיאנה צ'רויקובה (הפועל דלתות פדנור ראשל"צ), קיצונית שמאל קים לוי (מכבי ICL ראשל"צ) מקשרת ימין מור שאול (בנות הרצליה), מקשרת שמאל שיר וקרט (מכבי הארזים ר"ג), מרכזת ניצן דונאי (מכבי ICL ראשל"צ) ופיבוט דניאלה דרגוביץ' (מכבי הארזים ר"ג).

השחקנית המצטיינת של העונה, אנה סטורוז'וק, נולדה באוקראינה, גדלה באודסה ומיד עם עלייתה ארצה לפני כשנתיים, הצטרפה להפועל דלתות פנדור ראשל"צ כמרכזת ומקשרת/פינה שמאל. סטורוז'וק משחקת כדוריד מילדות ובגיל 16 כבר עברה לשחק כדוריד מקצועני בראל ניקולאייב בליגה הבכירה באוקראינה. אנה הייתה שותפה מרכזית לזכייתה של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ בגביע המדינה ובחצי גמר הגביע אף נבחרת למצטיינת המשחק.

 

שחקנית העונה אנה סטורוז'וק

אנה סטורוזו'ק: "קודם כל, אני רוצה לברך את משפחת הכדוריד על סיום עונה לא פשוטה וברכות למכבי ראשל"צ על זכייתה באליפות. עבורי, באופן אישי, העונה הייתה קשוחה, אבל למרות כל הקשיים, ידעתי שלא משנה מהן הנסיבות, עלי להישאר תמיד מקצוענית. במהלך העונה היו רגעים מתוקים לצד רגעים קשים אבל ישנו רגע אחד אותו לא אשכח והוא רגע הנפת הגביע עם הקבוצה שלי, הפועל דלתות פנדור ראשל"צ. למרות שלא היה קל, בלשון המעטה, להפסיד את האליפות, אני לוקחת מההפסד את העובדה שעדיין יש עוד הרבה עבודה. תודה לאיגוד הכדוריד, למועדון שלי ולשחקניות הליגה על העונה שנגמרה. חופשה נעימה לכולם ונתראה בפתיחת העונה עם הרבה מרץ".

תגלית העונה בת ה-19 - שירה ג'רבי - גדלה ומשחקת במכבי ICL ראשל"צ. ג'רבי הפכה בשנתיים האחרונות לשחקנית מובילה בליגת אתנה ולקחה חלק משמעותי, הן בהגנה והן בהתקפה, בעונת האליפות של קבוצתה מכבי ICL ראשל"צ. בתום חצי גמר גביע המדינה נבחרה ג'רבי למצטיינת המשחק. שירה ג'רבי משחקת בנבחרת העתודה ובנבחרת ישראל - הסגל הוורוד ונחשבת לשחקנית מובילה ומבטיחה.

שירה ג'רבי: "קודם כל תודה רבה על הבחירה, אני מאד מתרגשת לקבל את תואר תגלית העונה, במיוחד בעונה מטלטלת זאת. עבורי, זו הייתה עונה מלאה באתגרים, גם בפן האישי וגם בפן המקצועי. ההתקדמות שלי היא בזכות המאמנים שלי עידן אהרנוביץ' ופז בן הרואה שלימדו אותי דברים חדשים וחיזקו אצלי את הדברים בהם הייתי חלשה יותר. וכמובן, הרבה בזכות הקבוצה המדהימה שלי לצד ההתמדה והרצון שלי להצליח.

 

תגלית העונה שירה ג'רבי

עודד נאמן, מאמן העונה 2020/21 מאמן מ-2002 וחותם את עונתו השנייה כמאמן בנות הרצליה. קבוצתו, המתבססת על סגל ישראלי המשלב שחקניות ותיקות לצד צעירות מבטיחות, סיימה את העונה כשהיא מדורגת רביעית בטבלה, העפילה לחצי גמר הפליאוף ונתנה פייט ראוי למובילות הטבלה.

עודד נאמן: "תודה רבה לכל מי שהצביע עבורי (ואלו שלא עוד אתפוס אותם ;). תודה רבה לאדם פלטקביץ' ואיציק שחק – חברי הנהלה ויושבי ראש, תודה רבה לארז רבן מנכ"ל עמותת בני הרצליה. תודה רבה לתמר ירושלמי המנהלת הכל יכולה של המחלקה, שיכולתה להכיל את השיגעונות שלי מופלאה בעיניי. תודה רבה לשרון רז, מנהלת הקבוצה – הבכירה מאד – שללא עזרתה איני מוצא ידיי ורגליי. תודה רבה לבני אינגל – שכל הרשום לעיל לא היה מתקיים ללא בנייה רבת שנים שלו ותפעול מקצועי של מועדון שלם. ותודה לכן בנות הרצליה המופלאות – שמוכנות לעלות על המגרש עם מאמן נרגן, לקבל צעקות ולהמשיך לעבוד. תודה לכן על שעות ההשקעה, על הרצון, על רוח הלחימה, על האחווה, על החיבור שחיברתן ביניכן ובין נערות המחלקה הצעירות. ולקראת סיום בנות הכדוריד האהובות באשר הן: בחיים, אבל בחיים אל תאמינו לכל הגיבורים וההערות שלהם. אף לא אחד מהם מסוגל כלל להבין את חווית האישה בספורט, במרחב, בחיים. אתן הכי יפות, הכי טובות ובקלות רבה מאפילות על הבנים. שאלה של זמן עד שהשוויון שאנחנו דורשות – יקוים במלואו. מילה של מאמן העונה. ברכות למכבי ראשון על האליפות. ברכות להפועל ראשון על הגביע. ניפגש במגרשים בקרוב מאד. קיץ נעים לכולנו".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn