איגוד הכדוריד
נבחרת הנשים סיימה את דרכה במקודמות אליפות אירופה
נבחרת ישראל בטורניר מוקדמות אליפות אירופה (תמונות באדיבות איגוד הכדוריד של איי פארו)

משימתה של נבחרת ישראל בשלב הראשון במוקדמות אליפות אירופה לא צלחה ולאחר שספגה הפסד שני, היא לא עלתה לשלב הבא. 

הנבחרת, שהתמודדה בבית C, נוצחה אמש ע"י נבחרת פינלנד (28:24) והייתה זקוקה לניצחון על נבחרת איי פארו החזקה בהפרש של 7 שערים כדי להעפיל לשלב הבא, אך נוצחה ע"י המארחת (29:25).

נבחרת ישראל - נבחרת איי פארו 29:25 (15:11): המשחק נפתח עם שער שכבשה שיר גבזה בדקה ה-3 אבל משחק הגנה טוב של איי פארו הוביל לאיבודי כדור של הנבחרת ומנגד, שערים קלים של איי פארו שעלתה בדקה ה-6 ליתרון של 4 שערים (1:5). שיר גבזה כבשה שער נוסף מאסיסט שמסרה לה שיר וקרט (5:2) ועצירות מצוינות של שוערת הנבחרת דניאל בורנובסקי, לצד משחק הגנה טוב של הנבחרת, לא נוצלו על ידה בהתקפה. בדקה ה-13 כבשה שיר וקרט שער נוסף לנבחרת (מכדור חוזר) ובהמשך, חטיפת כדור של שיר גבזה שהמשיכה וסחטה זריקה מה-7 מ', נחתמה בשער של שיר וקרט וצמקו בדקה ה-14, לפער של 3 שערים (7:4). עצירה של דניאל בורנובסקי ושער של שיר וקרט מנגד, הדביקו לפער של 2 שערים בלבד (8:6). פסק זמן של מאמן איי פארו החזיר את היריבה למגרש עם שני שערים רצופים שהעלו את אותה שוב ליתרון של 4 שערים (10:6). מור שאול כבשה מאסיסט שמסרה לה שירה ג'רבי וצמקה להפרש של 3 שערים (10:7). השוערת דניאל בורנובסקי, עם יכולת מצוינת בין הקורות, נעלה את השער בפני היריבה ובדקה ה-22 כבשה עמית איזק והורידה את ההפרש ל-2 שערים בלבד (8:10). משחק הגנה מצוין של חן מלכאן והדיפות נוספות של השוערת דניאל ברונובסקי, התפספסו בהתקפת הנבחרת והמחצית נחתמה בהפרש של 4 שערים (15:11)

 

קפטן הנבחרת שיר וקרט 

עמית איזק

מור שאול

בפתיחת המחצית השנייה עלתה איי פארו ליתרון של 5 שערים (17:12). עצירה של דניאל בורנובסקי בדקה ה-35, החזיקה את הנבחרת במשחק ואיפשרה מנגד, כיבוש של נלי אמינוב, מאסיסט שמסרה לה שיר וקרט, שהמשיכה והוסיפה, בדקה ה-38. איבודי כדור של הנבחרת הובילו, בדקה ה-42, את היריבה לעלות לפער שיא של 7 שערים (22:15). בהמשך, כבשה עמית איזק צמד, ושרון אקלר סחטה זריקה מה-7 מ' אותה לקחה וכבשה שיר וקרט. מנגד, נעלה דניאל בורנובסקי את השער ושרון אקלר כבשה מכדור חוזר וצמקה, בדקה ה-45, לפער של 3 שערים (22:19). הנבחרת המשיכה במשחק נחוש ובריצה ללא פשרות כאשר בדקה ה-46 כבשה שיר גבזה מכדור שהורידה לה לפינה שיר וקרט (20:21) - שהייתה גם זו שכבשה וצמקה לפער של שער (22:21).
כיבוש נוסף של שיר וקרט, חסימה בהגנה של חן מלכאן ושער של עמית איזק, לא הספיקו והיריבה עלתה שוב ליתרון של 4 שערים (27:23). המשחק נחתם עם עצירה של דניאל בורנובסקי בשער ושערים של שיר וקרט ועמית איזק אך היריבה שמרה על יתרונה והנבחרת סיימה את המשחק בפיגור של 4 שערים.  

 

קים לוי 

שחקניות הנבחרת מתחממות לקראת המשחק

נועם קריאף והשוערת בר אלבו

שיר וקרט הובילה את רשימת המבקיעות עם 11 שערים, עמית איזק הוסיפה 8, שיר גבזה 3, נלי אמינוב, מור שאול ושרון אקלר 1 כ״א
 
מאמן הנבחרת ראובן יוספולסקי מתייחס למסע לאיי פארו: "הגענו לאיי פארו לאחר מסע שהתחיל בשלוש לפנות בוקר בשדה התעופה בישראל ולאחר 2 טיסות המשך, הגענו למלון רק ב-23:30 שעון ישראל. בהחלט מסע לא פשוט ומפרך. לאחר שני אימונים ביום שישי, התייצבו למשחק מול נבחרתה החזקה של פינלנד, אותן ראינו משמיטות ניצחון בטוח לאיי פארו יום קודם".

לגבי המשחק מול נבחרת פינלנד אמר יוספולסקי: "המשחק החל רע מבחינתו עם חוסר משמעת טקטית והרבה איבודים (9 במחצית הראשונה), למחצית השנייה יצאנו עם נחישות ויכולת משופרת, מה שלא מנע את ההפסד המאכזב 28-24." 
 


מאמן נבחרת הנשים ראובן יוספולסקי

 
יוספולסקי התייחס למשחק הערב, מול המארחת: "המשחק מול איי אפרו החל בדיוק כמו המשחק הקודם עם החטאות ואיבודי כדור ובמחצית 15-11 לאיי פארו . המחצית השנייה הייתה סיפור אחר עם יכולת טובה של השוערת דניאל והגנה מצוינת של חן מלכאן. בשל חסרונן של טלי בראל ושרה אשורי, נשארנו עם מרכזת אחת, יעל שוהם, ונאלצתי להעביר את קים לוי למרכז. הגענו עד להפרש של שער אחד לטובת איי פארו אך סדרת הענשות - 2 דקות, בשילוב עם החטאות שלנו, הגדילו את ההפרש עד ל - 29-25 בסיום".

 " : לסיום, מסכם יוספולסקי את הטורניר מבחינתו אני יוצא מהטורניר זה ברגשות מעורבים: מצד אחד אכזבה שלא עמדנו במשימה האפשרית ומצד שני הרבה נקודות אור בנבחרת כמו חן מלכאן, שרון אקלר שיר גבזה, בר אלבו ושירה ג'רבי יחד עם המנהיגות של שיר וקרט, נלי,ע מית איזק, דניאל בורנובסקי וקים לוי, ביחד הן נותנות תקווה לימים שמחים יותר, אל אל ישראל!"
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn