איגוד הכדוריד
כוח נשי במחזור החמישי: מחזיקת הגביע מול האלופה
קפטן האלופה שיר וקרט עולה מול שחקניות מחזיקת הגביע גבריאלה פסואה, נלי אמינוב ושיר גבזה בחצי גמר הפלייאוף אשתקד (צילום הדר ואן קולא)

מחזיקת הגביע מכבי ראשון לציון תפגוש את אלופת המדינה מכבי הארזים ר"ג למפגש הראשון בין השתיים העונה שיהווה, ללא ספק, הצהרת כוונות ברורה של שתי הקבוצות שמכוונות גם העונה לעבר כל התארים.

העונה שחלפה סיפקה לנו כדוריד איכותי ומאבק מרתק וצמוד בין שתי הקבוצות. לאורך חלק ניכר מהעונה, הוליכה מכבי ראשל"צ את הטבלה (למרות שסיימה במקום ה-2) ומכבי הארזים סיימה במקום ה-3 אך גברה בסדרת הפלייאוף על סגניתה בנות הרצליה.

במבט לעבר הליגה השוטפת של העונה שעברה ניתן לראות מאבקים צמודים בין השתיים כאשר במחזור ה- 6 ניצחה מכבי ראשל"צ את מכבי הארזים ר"ג 29:31 ואת המחזור ה-14 הן סיימו בשוויון 25:25.

בגמר גביע המדינה לנשים הייתה ידה של מכבי ראשון לציון על העליונה והיא ניצחה את האלופה מכבי הארזים ר"ג  24:32 אך נאלצה להיפרד מחלום הדאבל לאחר שהודחה בסדרת חצי גמר הפלייאוף ע"י לא אחרת מאשר האלופה ששמרה על התואר אצלה.

בעונה הנוכחית אלופת הנשים שימרה כמעט במלואו את הסגל שהוביל אותה לאליפות לאחר סדרת פלייאוף מוצלחת ומלאת אופי. לצד השחקניות מהעונה שחלפה נראה על המגרש את המקשרות דיאנה וז'ובנה ווליקוביץ' ואיתן, הצטרפו לאלופה רותם סגל, שיר בן ציון ודור מונסוניגו ששבה הביתה.

מחזיקת גביע המדינה מגיעה העונה עם עידן אהרנוביץ' על הקווים, ולצד הזרות גבריאלה פסואה והשוערת תמרה פופוביץ', היא מציגה סגל שחקניות ישראלי חזק בראשותה של הקפטן ניצן דואני כשלצידה חיזוק משמעותי מכיוונה של נטלי ברטו שהצטרפה העונה לשורות מכבי ראשל"צ.
 
ביום חמישי תארח בנות הרצליה את הפועל פ"ת למשחק מסקרן. בנות הרצליה מגיעה למחזור הנוכחי עם נקודה אחת משני משחקים לאחר שסיימה בשוויון מרשים 25:25 מול האלופה מכבי הארזים ר"ג ולהפועל פ"ת ניצחון אחד (גברה על הפועל קריית אונו) ו-2 נק' בתום שני משחקים.
 
הפועל קריית אונו, לה הפסד אחד ממשחק אחד בינתיים, תארח את א.כ נ"צ לה 3 הפסדים מפתיחת העונה כאשר המשחק בין מכבי פ"ת להפועל דלתות פנדור ראשל"צ נדחה למועד שיימסר בהמשך.
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn