איגוד הכדוריד
מוחץ: מכבי ראשל"צ עולה ליתרון בסדרת הגמר
צילומים: חן קלדרון, גבי אלאלוף
 
שש שנים לאחר המפגש האחרון בין הפועל למכבי ראשל"צ בגמר הפליאוף ב-2015, הסדרה המכריעה על האליפות בין השתיים יצאה היום לדרך בנחלת יהודה. יתרון הביתיות היה של הפועל ראשל"צ, שסיימה את הליגה הסדירה במקום הראשון, אבל כבר במשחק הראשון - מכבי מבטלת אותו. היא משיגה אחה"צ ניצחון חוץ, וגם יתרון שערים משמעותי מאוד -32:21 (15:11) סטטיסטיקה.
 
למרות שיש עוד דרך ארוכה, והסדרה הזו יכולה להיגרר בסופו של דבר גם למשחק חמישי, ג'ו מתתיה שרוצה להשיג תואר אליפות ראשון כמאמן - עשה צעד ראשון משמעותי (מתתיה הדריך את הצהובים באותה סדרת גמר ב-2015, שבה הפועל ראשל"צ ניצחה למרות יתרון הביתיות שהיה למכבי ראשל"צ). מנגד, עבור עידן מימון, השאלה הגדולה היא האם האדומים מסוגלים להתאושש ממשחק פתיחה והפרש מהדהד שכזה. ביום שני (20:00) השתיים ייפגשו למשחק השני ב'בית מכבי', ולפניו ייערך טקס פרידה חגיגי ליואב נאמן.
 
כאמור, בדרך לגמר - הפועל ניצחה את נס ציונה ואת הפועל אשדוד בסדרת חצי גמר דרמטית, שהוכרעה ביום שני האחרון על חודו של שער (ואותות העייפות שלה ניכרו בצד האדום). מכבי לעומת זאת גברה ב-0:2 חלק על א.ס רמה"ש בחצי הגמר, ולפני כן על מ.כ חולון.
 

סיכום המשחק, התקציר והתגובות בשידור ערוץ הספורט
 
המשחק נפתח תכליתי ובקצב הבקעה גבוה - מילוש בואישיץ' ושרון שלם כבשו כבר בדקת הפתיחה. הפיבוטים דאליבור סוקיץ' וברנקו קנקראש קבעו 2:2, ושם באה ריצת 0:4 של הפועל, עם שערים של סטפן איליץ', טל הרשקוביץ, עוז חממי ובואישיץ', ועצירות של תום שם טוב, שקבעו 2:6 (7'). דאליבור סוקיץ' ודניאל פרידמן סגרו 10 הדקות הראשונות ב-4:7, ושם גם מכבי ראשל"צ נכנסה למשחק, ובכל הכוח. ניב פישלוביץ סיפק עצירה נהדרת ליובל גררה, וירמי סידי הבקיע בפנדל (שניים ששיחקו בגמר 2015 במדי הפועל). איבן קראצ'יץ' חסם את איליץ', וסידי סיים מתפרצת - 6:7. קראצ'יץ' השלים את הריצה הנהדרת והשווה ל-7:7 (13'), שהוביל לפסק זמן ראשון של עידן מימון. מכבי העלתה מהלך, שרון שלם קבע יתרון ראשון לצהובים, גאפר חדזימרוביץ' כבש מאסיסט נהדר של ירמי סידי. הפועל איבדה כדור נוסף, וקנקרש ואחריו קראצ'יץ' הגדילו ליתרון - 11:7 (בריצת 0:7 של מכבי).
  
בואישיץ' עצר את הריצה, אבל קנקרש הגיב מיד. פישלוביץ סיפק עוד עצירה נפלאה, ו-20 הדקות הראשונות נחתמו ב-8:12 למכבי. שם טוב (עם שער ממגרש שלם) ובואישיץ' קירבו שוב את הפועל ל-12:10. יובל גררה החמיץ את המסגרת מזריקה מ-4/3 מגרש, אבל כבש לאחר מכן. מכבי העלתה עוד מהלך, קראצ'יץ' ולאחר מכן הקפטן פרידמן עם אסיסט לקנקרש (בשערו הרביעי), ועצירות נוספות של פיש שהעלו את מאזנו ל-8 עצירות ב-44 אחוזים - קבעו את תוצאת המחצית - 11:15 (מכבי השלימה ריצת 4:11 ב-20 הדקות האחרונות של המחצית)
 

סוקיץ' לצד קלדרון, היום. ניהול משחק מצוין של מרכז מכבי ראשל"צ. צילום: גבי אלאלוף
 
דור קלדרון הזין את קנקרש בפתיחת המחצית השנייה, ואמיר שניידר העלה ליתרון של 6 שערים - 11:17. איתי סורקיס הבקיע את הראשון של הפועל במחצית השנייה, אבל התגובה של מכבי הייתה מוחצת, עם שערים של קלדרון ורותם סגל (צמד שערים) שקבעו יתרון 12:20 (35'). בואישיץ' (בפנדל) ועוז חממי הורידו את הפיגור ל-20:14. סידי ושניידר החזירו את היתרון ל-8 שערים - 22:14 (40'). 'פיש' הוסיף עצירת פנדל, וסידי קבע יתרון של 9 שערים - 23:14 (יתרון שנרשם בסיום מפגש הליגה האחרון בין השתיים בבית העליון בנחלת יהודה - 20:29 למכבי). רותם סגל ושניידר המשיכו להבקיע, קראצ'יץ' הוסיף חסימה נוספת (מכבי עצרה את הפועל על 5 שערים ב-20 הדקות הראשונות של המחצית השנייה), וקנקרש העמיד את היתרון על דו סיפרתי - 16:26. מהלכים מצויינים של קראציץ' את קנקרש, ולאחר מכן שערים של שניידר והשוער אלדר שיקלושי ממגרש שלם קבעו 18:30. מכבי שילבה את איתי שלמא וניב שמן הצעירים, ושרון שלם הגדיל ל-18:31. שון סלס (עם צמד) ואיתמר אלמוסנינוס רק הקטינו בסיום עבור הפועל.
 
כבשו להפועל - בואישיץ' 5, סוקיץ', חממי וסלס 3 ג"א, סורקיס 2, איליץ' 1 (מ-7), גררה, הרשקוביץ, שם טוב, אלמוסנינוס 1 כ"א. עצירות שוערים: שם טוב 10 מ-34 - 29%, אורון ברגיל 3 מ-11 - 27% הפועל ביצעה 26 עבירות וחסרה פעמיים. כבשו למכבי: קנקרש 7, סידי ושניידר 5 כ"א, קרצ'יץ' ושלם 4 כ"א, סגל 3, קלדרון, חדזימרוביץ', פרידמן ושיקלושי 1 כ"א. שוערים: פישלוביץ 11 עצירות ב-42 אחוז, שיקלושי 1 מ-7. מכבי ביצעה 31 עבירות - וחסמה 8 פעמים. שפטו דודי לוין ואורן איטיןברנקו קנקרש. עוד משחק מצוין של הפיבוט בנחלת יהודה. צילום: חן קלדרוןביום שני 19:50 טקס פרידה לפני פתיחת המשחק השני בגמר הפליאוף לאחד מגדולי שחקני הכדוריד בכל הזמנים יואב נאמן


ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn