איגוד הכדוריד
המשימה האפשרית של נבחרת הנשים של ישראל
סגל נבחרת הנשים של ישראל בכדוריד (צילום הדר ואן קולא)

הלילה יצאה נבחרת ישראל לאיי פארו שם תיקח חלק בשלב הראשון בטורניר מוקדמות אליפות אירופה.

בשלב הראשון של המוקדמות יתחרו 11 קבוצות המחלוקות ל-3 בתים. ישראל משבוצת בבית  C יחד עם נבחרת פינלנד ועם המארחת, נבחרת איי פארו. הנבחרת שתסיים ראשונה בכל בית תעפיל לשלב השני במקודמות שיערך באוקטובר 2021, אליו כבר עלו 21 נבחרות.

הנבחרת שתסיים ראשונה בבית C, בו משובצת נבחרת ישראל, תפגוש בשלב השני את נבחרות דמנרק, רומניה ואוסטריה. 12 הקבוצות שיסיימו ראשונות את השלב השני, יעפילו לטורניר הגמר אליו העפילו, באופן ישיר, נבחרות המדינות שתארחנה את אליפות אירופה 2022: צפון מקדוניה, מוטנגרו וסלובניה.

המשחק הראשון בין נבחרת ישראל לנבחרת פינלנד ייערך ביום שבת ב-20:00  ויועבר בשידור ישיר בספורט4 והמשחק השני, בין נבחרת ישראל לנבחרת איי פארו ביום ראשון ב-18:00 יועבר בשידור ישיר בספורט 3.


בעקבות העיכוב בסיום גמר הפליאוף בליגת אתנה, לא צלחה ידה של הנבחרת להתכונן בצורה הטובה ביותר לקראת טורניר מוקדמות אליפות אירופה ומאמן הנבחרת ראובן יוספולסקי נאלץ לקיים אימונים לסגל חסר כאשר 6 שחקניות מכבי ראשל"צ ושתי שחקניות הפועל ראשל"צ, הנמנות על שחקניות הנבחרת, נעדרו עקב משחקי גמר הפליאוף והצטרפו לאימונים רק ביום שלישי. 

המאמן הלאומי ראובן יוספולסקי ועוזר המאמן ג'וני אולייניק קבעו את סגל נבחרת ישראל שיצא הלילה למשימה באיי פארו והוא כולל את קפטן הנבחרת המקשרת שיר וקרט (מכבי הארזים ר"ג), בעמדת השוערות דניאל בורנובסקי (הפועל ראשל"צ), בר אלבו (מכבי ראשל"צ) ורוני מדמון (הפועל קריית אונו). בעמדת הפיבוט נלי אמינוב (מכבי ראשל"צ) וחן מלכאן (מ.כ יובלים חולון). בעמדת הקיצוניות - שמאל שיר גבזה וקים לוי (מכבי ראשל"צ) - וימין אושרי נחום כהן (הפועל ראשל"צ) וקרן טפליצקי (מכבי הארזים ר"ג). מקשרות שמאל שירה ג'רבי (מכבי ראשל"צ) ושרון אקלר (בנות הרצליה) ומקשרות ימין - עמית איזק (מכבי ראשל"צ) ומור שאול (בנות הרצליה). בעמדת המרכזת יעל שהם (בנות הרצליה)

הצוות המקצועי כולל את המאמן ראובן יוספולסקי, עוזר המאמן ג'וני אולייניק, הפיזיותרפיסטית הגר בן יוסף ומנהלת הנבחרת תמי סנדיק.
 

נבחרת הנשים של ישראל באימון ביום שלישי האחרון 
 
לפני יציאתם לאיי פארו סיפר המאמן הלאומי ראובן יוספולסקי על הקשיים שניצבו בפני הנבחרת: "לאחר המשחקים בלוקסמבורג באמצע מרץ (במסגרת מוקדמות אליפות העולם), תוכנן כי הנבחרת תתחיל להתאמן ב- 15.5 בסגל מלא ושמחתי על כך שיעמדו לרשתנו 3 שבועות של הכנה. לצערי, המציאות טפחה על פנינו ורק לפני כמה ימים פגשתי לראשונה את הסגל המלא עם הצטרפותן של 8 שחקניות מכבי והפועל ראשל"צ. אין ספק כי זאת ההכנה הכי גרועה עימה נאלצנו להתמודד עד כה אך יחד עם זאת, אנו מצפים לנצח את המשחקים ולעלות בפעם הראשונה לשלב הבתים של המוקדמות".

לגבי נבחרת פינלנד, אותה תפגוש נבחרת ישראל ביום שבת, הוסיף יוספולסקי: "ביום שבת נפגוש את נבחרת פינלנד איתה סיימנו בתיקו לפני שנתיים בדיוק. הנבחרת שתגיע למוקדמות אליפות אירופה היא נבחרת שונה מזו שפגשנו לפני כשנתיים ובעקבות משבר הקורונה, היא לא השתתפה במוקדמות אליפות העולם לפני כחודשיים ולכן המידע היחיד שנמצא בידנו הוא שהיא ערכה שינויים רבים בסגל השחקניות. מפגשי העבר בין הנבחרות במהלך 10 השנים האחרונות, מצביעים על הפסד ותיקו ואנחנו רוצים לצאת מהמאזן הזה".

לגבי נבחרת איי פארו אמר יוספולסקי: "ביום ראשון נפגוש את הנבחרת החזקה של איי פארו שערכה שינויים במסגרת פרויקט בכדוריד הנשים אשר כלל את הבאתו, למספר שנים, של מאמן קרואטי. מהסגל שניצח אותנו (32:23) נשארו 7 שחקניות, בדומה אלינו".

לסיכום הוסיף יוספולסקי: "הבנות במוטיבציה גבוהה, נחסר את טלי בראל הפצועה ושרה אשורי מנורבגיה, ששברה את אצבעה. למרות הצערת הסגל, ההתמודדות עם פציעות ובשל שינוי מבנה האימונים (בעבר התאמנו אימונים שבועיים אך בשל הקורונה אנו מתאמנים רק לקראת המשימה), פניתי לאושרי נחום כהן וניצן דונאי לבוא ולתרום מהניסיון והיכולות שלהן. אושרי הצליחה להתפנות והצטרפה למשימה ולצערי ניצן לא תוכל להצטרף בשל לימודיה. לנבחרת צורפה השוערת רוני מדמון מהפועל קריית אונו וחן מלכאן ממ.כ מחולון. אני מאד מאמין בסיכויים שלנו וביכולת של סגל זה לעמוד באתגר ולעלות לשלב הבא".

בהצלחה רבה לנבחרת!
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn