איגוד הכדוריד
על חודו של שער: דרבי ראשוני בגמר, לראשונה מ-2015
צילום: הדר ואן קולא, גבי אלאלוף, מני אלגריסי

דרבי ראשוני בגמר הפליאוף, לראשונה מאז 2015 (אז הפועל ניצחה): מכבי ראשל"צ תפגוש החל מיום שישי בסדרה המכרעת על האליפות את היריבה העירונית הפועל ראשל"צ, שניצחה הערב בתום משחק דרמטי את הפועל אשדוד 29:30 (14:17) סטטיסטיקה והשלימה 1:2 בסדרת חצי גמר הפליאוף (בסדרה שלמעשה הוכרעה על שער בודד ביחס השערים).
 
הפועל אשדוד, שרצתה להשלים זכייה היסטורית בדאבל, תסתפק בזכייה הראשונה שלה בגביע המדינה (ולפניה קיץ שבו עשויים להתבצע שינויים משמעותיים - הראשון שבהם הוא עזיבתו של גאבור לנגהאנס שישוב לגרמניה אחרי 3 עונות מוצלחות במועדון הדרומי, וחוסר בהירות לגבי המשך דרכו של המאמן אולג בוטנקו, שמסיים חוזה ו-4 עונות מוצלחות והישגיות).
 

דקות הסיום הדרמטיות, התגובות ותקציר המשחק ששודרו בערוץ הספורט
 
 
כעת הפוקוס הוא כאמור על גמר הפליאוף שיחל ביום שישי בנחלת יהודה (להפועל יתרון הביתיות בסדרה של הטוב מ-5 משחקים). עד כמה יתרון ביתיות משמעותי? הסדרה מול אשדוד הראתה, שוב, שלא (בשני המשחקים הראשונים קבוצות החוץ ניצחו). גם המפגשים בין הפועל למכבי ראשל"צ העונה הראו שלא, שכן הפועל ניצחה במפגש הליגה הראשון ב'בית מכבי', ומכבי ניצחה במסגרת הבית העליון בנחלת יהודה (לאחר ניצחון על הפועל בחצי גמר גביע המדינה). אם צועדים לאחור במנהרת הזמן, גם הסדרה האחרונה ב-2015 שבה הפועל זכתה במשחק חמישי שנערך ב'בית מכבי' - הראתה זאת.

כאמור, מועד המשחק הראשון הוא ביום שישי בנחלת יהודה. המשחק השני ייערך ביום שני או שלישי ב'בית מכבי' (בתיאום עם ערוץ הספורט המשדר). במשחק השלישי ייערך בשישי לאחר מכן, ואם יהיה צורך במשחקים 4 ו-5 הם ייערכו בשבוע לאחר מכן.

 
הפועל ראשל"צ פתחה הערב באופן תכליתי, עם שלושה שערים של סטפן איליץ', דאליבור סוקיץ' וטל הרשקוביץ שקבעו 1:5 - מה שאילץ את אולג בוטנקו לקחת פסק זמן ראשון מוקדם כעבור 4 דקות. שחר לוין וגאבור לנגהאנס עצרו את המומנטום, אבל לזמן קצר - תום שם טוב סיפק עצירות, ומילוש בואישיץ', הרשקוביץ ויובל גררה הובילו ליתרון מוחץ - 3:9 (10'). אורון ברגיל עצר פנדל של עמרי קושמרו (שתי עצירות כאלו היו לברגיל במשחק הקודם), ושי נתן קבע יתרון 4:11 (13'). לנגהאנס (בשערו הרביעי) החזיק כמעט לבדו את אשדוד, במשחקו האחרון במועדון (ישוב בעונה הבאה לשחק בגרמניה לאחר 3 עונות מוצלחות באשדוד). רם טורקניץ צימק בהמשך ל-12:7 (17). אשדוד קיזזה אותו בהמשך ל-4 שערים, אבל שער של בואישיץ' סגר את 20 הדקות הראשונות ב-9:14 למארחת. מהלך אישי נהדר של שון סלס, ומנגד שניים של ניבו לוי קבעו 13:16 (26'). שער מהפינה של לו אקסבורד פתח מחדש את המשחק, כששם טוב מנע מיד אחר כך משחר לוין להקטין את הפיגור לשער. איליץ' חתם את המחצית ב-14:17.

 

מילוש בואישיץ' מול ניבו לוי
 
אשדוד פתחה נהדר את המחצית השנייה, עם שמירת 5:1 אגרסיבית, ועם שערים של טורקניץ, לנגהאנס, ומהלך מצוין של מילוש רגיצ'יץ' שמסר על מגרש מלא לשחר לוין שהקטין ל-18:17 (34'). רגיצ'יץ' עצר את חממי, אבל גררה כבש ועצר את הריצה של אשדוד. הרשקוביץ הוסיף שער במתפרצת, והפועל ראשל"צ הוליכה 17:20 (38'). אשדוד לא ויתרה, ניבו לוי כבש, רגיצ'יץ' עצר פנדל, ועומר גרא צימק ל-20:19 (40'). ההמשך כלל שערים מהפינות של חממי ואקסברוד, ושער של בואישיץ' (מצוין) בפנדל - 20:22 (42'). שם טוב המשיך להפגין יכולת גבוהה בשער, עם 3 עצירות ברצף, ואיליץ' כבש בזירה מ-10 מטרים - 20:23 (44'). גמור? ניבו לוי, לנגהאנס ויוסי ביטרמן הקטינו, ואיתי סויסה כבש את השיוויון - 24:24 (50'). בואישיץ' כבש, אבל מיד לאחר מכן סוקיץ' הורחק בכרטיס אדום ישיר. מהלך נהדר של ניבו לוי, עם מסירה לביטרמן קבעה שיוויון 25:25. איתי סויסה סחט עבירת תוקף, אבל ניבו לוי ולנגהאנס ביזבזו הזדמנויות לעלות ליתרון - ואיליץ' קבע 25:26 (55'). ניבו לוי השווה, איליץ' שוב הבקיע, ולנגהאנס קבע עוד שיוויון. בואישיץ' ואיליץ' (בשערו ה-10) העלו ל-27:29 (57'). אקסברוד צימק, אבל בואישיץ' הבקיע עוד שער חשוב - ואקסברוד החטיא מהפינה. אשדוד עברה לאישית על כל המגרש, הצליחה לחטוף וסויסה כבש 44 שניות לסיום - 29:30. הפועל ראשל"צ נותרה בחסרון מספרי לאחר שגררה הורחק (מהלך שבו ביטרמן נפצע). עידן מימון לקח פסק זמן 38 שניות לסיום, בשיא הדרמה ובמטרה להימנע מההארכה. הפועל הצליחה לסחוט את השעון, ולנצח 29:30.
 
כבשו להפועל: איליץ' 10, בואישיץ' 8, הרשקוביץ 5, גררה וסלס 2 כ"א, סוקיץ', נתן וחממי 1 כ"א. עצירות שוערים: תום שם טוב 13 מ-41 - 32%. בר גיל 1 מ-2. כבשו לאשדוד: לנגהאנס 8, ניבו לוי 6, טורקניץ 4, ביטרמן ואקסברוד 3 כ"א, סויסה ולוין 2 כ"א, גרא 1. עצירות: סטוקוביץ' 8 מ-30 - 27%, רגיצ'יץ' 2 - 20 אחוז. עבירות - ה.ראשל"צ - 47, אשדוד - 34. שפטו ירון בן דן ואסף פארן.
 

איתי סויסה מול הגנת הפועל ראשל"צ
 
 

מימון ובוטנקו, בסיום

 

לנגהאנס - חותם עונה שלישית, וחתום על היסטוריה עם זכיות באליפות ובגביע המדינה עם אשדוד
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn