איגוד הכדוריד
מכבי ICL ראשל"צ היא אלופת המדינה בכדוריד נשים
מכבי ICL ראשל"צ (צילום הדר ואן קלא)

מכבי ICL ראשל"צ היא אלופת המדינה בכדוריד נשים, אחרי ניצחון הערב על מחזיקת גביע המדינה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ 24:29 (11:15) ב'בית מכבי', והשלמת ניצחון 1:2 בסדרת גמר הפליאוף בליגת אתנה.

קפטן האלופה ניצן דונאי הניפה את צלחת האליפות לעיני יציע צהוב מלא ונלהב ובתום סדרת משחקים שלוותה ע"י קהל אוהדים ראשוני חם שמילא הן את היציע הצהוב והן את האדום ותרם רבות לאווירה הספורטיבית. 

 

קפטן מכבי ICL ראשל"צ ניצן דונאי מניפה את צלחת האליפות 
 
זו הייתה סדרה דרמטית שנפתחה בניצחון של מכבי 27:28, ונמשכה בערעור של הפועל על תוצאת המשחק לאחר שיתוף שחקנית מכבי למרות שהורחקה. במשחק השני, הפועל השיגה ניצחון משכנע 30:35 על מכבי במגרשה הביתי בנחלת יהודה.

לאורך העונה זכינו למאבקים נהדרים בין השתיים, כשהשיא הקודם הגיע בגמר גביע המדינה שבו הפועל גברה 27:29 על מכבי.


המשחק הועבר בשידור ישיר בערוץ היוטיוב של איגוד הכדוריד ע"י השדר תמיר ירדן והפרשן דורון כזום, לצפייה מוזמנים לקישור:
 

מכבי ICL ראשל"צ - הפועל דלתות פנדור ראשל"צ  24:29 (11:15): הדקות הראשונות במשחק התנהלו באופן צמוד ושערים של ניקול צביון, ולדה קוזמינה, קטיה מלניק ואושרי נחום כהן לצד האדום פגשו מנגד שערים שכבשו שירה ג'רבי, עמית איזק וניצן דונאי לצד הצהוב. איבודי כדור של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ נוצלו ע"י קפטן מכבי ICL ראשל"צ ניצן דונאי שכבשה צמד והעלתה את קבוצתה, בדקה ה-11, ליתרון של 2 שערים (5:7). למרות פסק זמן שהזעיק מאמן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ג'וני אולייניק ושער של אנה סטורוז'וק, לא הצליחה הפועל לעבור את הגנת מכבי ולצמק את הפער. עצירות של שוערת מכבי מליציה רדולוביץ' ושערים של שירה ג'רבי, ניצן דונאי ועמית איזק העלו את קבוצתן ליתרון של 4 שערים (7:11). דיאנה צ'רויקובה כבשה להפועל אך יריבתה העירונית עלתה בדקה ה-25 ליתרון של 5 שערים מכיבושים של שירה ג'רבי ונלי אמינוב (9:14). לקראת סוף המחצית הצליחה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ לחדור את הגנת מכבי ICL ראשל"צ ושערים של דיאנה צ'רויקובה, אושרי כהן נחום וקטיה מלניק, לצד עצירה של שוערת הפועל דניאל בורנובסקי, הורידו את הקבוצות למחצית בהפרש של 4 שערים לטובת מכבי.


ולדה קומזינה מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ מול עמית איזק, שיר גבזה ושירה ג'רבי ממכבי ICL ראשל"צ
 קפטן מכבי ICL ראשל"צ ניצן דונאי עולה מעל קטיה מלניק וולדה קוזמניה מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ

ניקול צביון מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ 

עמית איזק ממכבי ICL ראשל"צ עולה מעל קטיה מלניק מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ

 
מכבי ICL ראשל"צ עלתה למחצית השנייה ממוקדת והמשיכה להציג משחק הגנה נחוש ואגרסיבי. מנגד, שערים שכבשו בפתיחת המחצית קטיה מלניק וולדה קוזמינה, צמקו עבור הקבוצה האדומה לפער של 3 שערים (14:17). שיתוף פעולה בין שוערת מכבי מליציה רדולוביץ' לשחקניות ההגנה הצהובה ושערים של ניצן דונאי ושיר גבזה, העלו את המארחת, בדקה ה-36, ליתרון שיא של 6 שערים (14:20). בדקה ה-41, צמקה הפועל להפרש של 3 שערים בזכות עצירות של דניאל בורנובסקי בין הקורות, חסימה בהגנה של אנה סטורוז'וק ושערים של אושרי כהן נחום, קטיה מלניק ודיאנה צ'רויקובה (17:20). בדקה ה-47 צמקה שלי גונן עבור הפועל דלתות פנדור ראשל"צ לפער של 2 שערים בלבד (21:23) עליו שמרו אושרי נחום כהן ודיאנה צ'רויקובה כשהוסיפו לכבוש עבור הפועל (23:25). הפינאלה היה שייך לשירה ג'רבי ושיר גבזה שקבעו 24:29 והעניקו את הצלחת לכחולות-צהובות בהדרכת עידן אהרונוביץ'.

שפטו מורן קלוו כחלון ושלומי בר און.
 
כבשו למכבי ICL ראשל"צ: שירה ג׳רבי וניצן דונאי 9 כ״א, עמית איזק 7, שיר גבזה 3, נלי אמינוב 1.

כבשו להפועל דלתות פנדור ראשל"צ: ולדה קוזמינה, קטיה מלניק ואושרי כהן נחום 5 כ“א, אנה סטורוז׳וק 4, ניקול צביון ושלי גונן 1 כ״א.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn