איגוד הכדוריד
1:1 בסדרת גמר הפליאוף בליגת אתנה
קטיה מלניק מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ (צילום הדר ואן קולא)

1:1 בתום המשחק השני בסדרת גמר הפליאוף בליגת אתנה שנפתחה ביום שישי האחרון עם ניצחון של מכבי ICL ראשל"צ. הלילה ניצחה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ את המשחק השני וביום ראשון תמשיך הסדרה למשחק שלישי ומכריע בבית מכבי כאשר להפועל תספיק גם תוצאת שוויון כדי לזכות באליפות.
 
סדרת הגמר נפתחה, כאמור, בניצחון 27:28 של מכבי ICL ראשל"צ על הפועל דלתות פנדור ראשל"צ, נעצרה בעקבות ערעור לבית הדין על תוצאת המשחק הראשון בעקבות שיתוף שחקנית בדקות הסיום שהורחקה 3 פעמים לשתי דקות - שנדחה לבסוף, והערב הובילה למשחק אחרון ומכריע שייערך ביום ראשון הקרוב בבית מכבי.

לצפייה במשחק שלווה ע"י השדר תמיר ירדן והפרשן דורון כזום, בקישור:
 
הפועל דלתות פנדור ראשל"צ – מכבי ICL ראשל"צ 30:35 (16:17): מכבי פתחה עם שערים של עמית איזק וניצן דונאי שהשוו ע"י צמד של קטיה מלניק. עצירה של שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ דניאל בורנובסקי ושער של אושרי נחום כהן העלו את המארחת ליתרון (2:3) אותו היא הגדילה בדקה ה-16 בזכות עצירות של דניאל בורנובסקי וכיבושים של קטיה מלניק, אושרי נחום כהן ואנה סטורזו'ק (מאסיסט שמסרה לה ניקול צביון). בדקה ה-20 צמקה מכבי ICL את ההפרש לשער אחד משערים של ניצן דונאי וצמד של שירה ג'רבי (9:10). אנה סטורז'וק ודיאנה צ'רויקובה העלו את המארחת שוב ליתרון של 3 שערים (9:12) אך ניצן דונאי וקים לוי הורידו להפרש של 2 שערים (11:13). איבודי כדור של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ וחטיפת כדור של קים לוי השיגו שווין 15:15 עבור מכבי ICL ראשל"צ משערים של ניצן דונאי ושירה ג'רבי. קטיה מלניק וקים לוי כבשו להפועל ולמכבי אבל את השער האחרון כבשה קטיה מלניק עבור הפועל כ-32 שניות לסיום המחצית וקבעה יתרון של שער אחד עבור קבצתה בירידה למחצית (16:17).

 

שחקנית מכבי ICL ראשל"צ קים לוי עולה מול שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ דניאל בורנובסקי
 

קפטן מכבי ICL ראשל"צ ניצן דונאי

דיאנה צ'רויקובה מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ מול עמית איזק ושירה ג'רבי ממכבי ICL ראשל"צ

שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ דניאל בורנובסקי הפגינה יכולת טובה בשער

בדומה לסיום המחצית הראשונה, גם פתיחתה של המחצית השנייה הייתה שקולה. שרשרת עצירות של שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ דניאל בורנובסקי, פתחה את הדרך להתקפת קבוצתה והיא עלתה, בדקה ה-43, ליתרון שיא של 5 שערים משער שכבשה קטיה מלניק (20:25). פסק זמן שהזעיק מאמן מכבי ICL ראשל"צ עידן אהרנוביץ' החזיר את קבוצתו מדויקת למגרש ושערים של נלי אמינוב (מאסיסט שמסרה ניצן דונאי) ושיר גבזה (עם צמד מתפרצות), לצד עצירה של בר אלבו בשער הצהוב, צמקו בדקה ה-46 לפער של 2 שערים והפעם, היה זה תורו של מאמן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ג'וני אולייניק לקחת פסק זמן. בהמשך, שערים של ניקול צביון ואושרי נחום כהן, פגשו צמד של ניצן דונאי. משחק הגנה ממוקד של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ועצירות בשער האדום הובילו את המארחת להשיב לידיה את יתרון 5 השערים (24:29) משער שכבשה אושרי נחום כהן. שלשה של נלי אמנוב צמקו עבור מכבי את הפער ל- 3 שערים (27:30). בדקות האחרונות של המשחק, צמד כיבושים של עמית איזק לא הספיק והפועל עלתה שוב ליתרון של 5 שערים לאחר ששוערת הקבוצה דניאל בורונובסקי המשיכה להפגין יכולת טובה בשער וקטיה מלניק הוסיפה שלשה.

כבשו להפועל דלתות פנדור ראשל"צ: קטיה מלניק 11, דיאנה צ'רויקובה 7, אושרי נחום כהן 6, ולדה קוזמינה ואנה סטורוז'וק 5 כ"א וניקול צביון 1.

כבשו למכבי ICL ראשל"צ: ניצן דונאי 9, שירה ג'רבי 6, קים לוי 5, עמית איזק ונלי אמינוב 4 כ"א ושיר גבזה 2.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn