איגוד הכדוריד
באת כמו סופה מהמדבר
צילום: אלון נגל, אס"א ת"א - מהדרבי התל אביבי אמש

ערב פתיחת העונה בליגה הלאומית – הפועל ר"ג, היורדת מליגת העל, ומכבי ת"א, שירדה ללאומית לפני שתי עונות – סומנו כשתיים שאמורות לתת את הטון, לפתוח מבערים ולנהל מאבק ראש בראש על העלייה לליגה הבכירה.

כן, גם הפועל ומכבי פ"ת סומנו כיריבות פוטנציאליות, אבל מי שטרפה את הקלפים כבר במחזור הפתיחה היא הפועל חבל איילות, שניצחה בחוץ את הפועל ר"ג 24:27. כן, עוד מוקדם לנפח את הבלון ולהכריז על חבל איילות כדבר הבא שמגיע מהדרום הרחוק, אבל אחרי העליות ההיסטוריות של מ.כ באר שבע ומכבי דימונה בשנתיים האחרונות - שהיו מפתיעות - בהחלט זו הזווית המסקרנת.

בשבת הקרובה יתברר יותר על האיכויות של הקבוצה מהערבה כשהיא תתארח במחזור השני אצל מכבי ת"א, ששמטה כבר נקודה בשיוויון 23 מול אס"א ת"א.

 
 
תכירו - הפנים החדשות של הפועל חבל אילות - לקריאת הכתבה המלאה בידיעות אילת - לחצו


כאמור, הליגה הלאומית יצאה אל הדרך. שריקת הפתיחה הייתה בקציר חולון, עת שמ.כ חולון ותיקים ניצחה בדרבי פנימי את מ.כ חולון צעירים 32:35. בשבת, חבל איילות כאמור ניצחה בר"ג. אמש, הפועל פ"ת גברה במשחק חוץ על קרית אונו/סביון 26:29. מכבי פ"ת השיגה ניצחון מוחץ על מכבי רעננה 29:42, והדרבי התל אביבי כאמור הסתיים בשיוויון.

אז זו תמונת מצב ראשונית, וכאמור המחזור השני מספק מפגשים מסקרנים. מלבד מכבי ת"א מול חבל איילות, הפועל פ"ת תארח ביום ראשון את הפועל ר"ג. אס"א ת"א תפגוש את מכבי פ"ת. מ.כ חולון צעירים את קרית אונו/סביון ומכבי רעננה את מ.כ חולון ותיקים.

גביע ברנר – הפנים לרבע הגמר

בשבוע שעבר גם הושלם שלב שמינית הגמר בגביע המדינה לקבוצות ליגות המשנה ע"ש ישראל ברנר - כאשר מכבי ת"א ניצחה 15:29 את מכבי הולצמן הארזים, מכבי פ"ת ניצחה בדרבי פנימי של המועדון את מכבי עירוני פ"ת2 - 23:35, הפועל ר"ג גברה על א.כ נס ציונה2 - 16:30. מכבי ארזים ר"ג ניצחה את הפועל ערד 29:31, כאשר עוד לפני כן אס"א ת"א גברה על קרית אונו/סביון 28:33, ו-ותיקי חולון ניצחו את הפועל קרית אונו 2 – 28:34.
 
ברבע הגמר מצפה דרבי רמת גני - בין מכבי ארזים להפועל, ומפגשים בין מכבי ראשל"צ2 למכבי ת"א, מכבי פ"ת לותיקי חולון ומכבי הקרייתים לא.ס סביון. המשחקים ייערכו ב-24-26 בנובמבר.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn