איגוד הכדוריד
פתיחה דרמטית בגמר הפליאוף בליגת אתנה
קפטן מכבי ICL ראשל"צ ניצן דונאי מול קטיה מלניק וולדה קוזמינה מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ (צילום הדר ואן קולא)

סדרת גמר הפליאוף בליגת אתנה בכדוריד, והדרבי ההיסטורי ברגע השיא של העונה בין מכבי ICL ראשל"צ להפועל דלתות פנדור ראשל"צ - נפתחה כבר בשבוע שעבר, אבל המשחק הראשון כזכור הופסק בשל מטח הטילים לעבר ראשל"צ.

היום, שוב ב'בית מכבי', הסדרה יצאה לדרך עם המשחק הראשון - והוא סיפק דרמה גדולה וניצחון 27:28 למכבי ICL ראשל"צ על הפועל דלתות פנדור ראשל"צ.

השתיים, שנפגשו לפני מספר שבועות בגמר גביע המדינה, שם ידה של הפועל ראשל"צ הייתה על העליונה, ייפגשו שוב ביום שני (18:30, בנחלת יהודה) - כאשר ניצחון של מכבי ראשל"צ יוביל אותה להנפת צלחת האליפות. מנגד, כל תוצאה אחרת תוביל למשחק שלישי ומכריע.
 
המשחק הועבר בשידור ישיר ע"י השדר תמיר ירדן והפרשן דורון כזום בקישור הבא: 

 
מכבי ICL ראשל"צ - הפועל דלתות פנדור ראשל"צ 27:28 (12:15): פתיחת משחק מצוינת למארחת מכבי ICL ראשל"צ שהכתיבה קצב משחק מהיר מהשנייה הראשונה ועלתה ליתרון מריצת 0:3 של נלי אמינוב שירה ג'רבי וקים לוי. אנה סטורוז'וק כבשה את שערה הראשון של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ בדקה ה-4 אך שחקנית מכבי ראשל"צ שיר גבזה, שמרה על יתרון 4 השערים כשכבשה את שערה ה-5 של הצהובה (5:1). פסק זמן של מאמן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ג'וני אולייניק החזיר את הקבוצה האדומה למשחק מפוקס וחטיפת כדור של אושרי נחום כהן הובילה לשער של ולדה קוזמינה. מנגד, הכניעה ניצן דונאי את השער האדום ובכך שמרה של יתרון 4 השערים בצד המארחת (2:6). בדקה ה-18, לקחה הפועל ראשל"צ את היתרון לידיה בזכות עצירות של השוערת דניאל בורנובסקי וכיבושים של אנה סטורוז'וק, אושרי נחום כהן וקטיה מלניק (8:7). התקפת מכבי ICL ראשל"צ שנחתמה בשערים של שיר גבזה וקים לוי ועצירה של בר אלבו בשער הצהוב, השיבו לה את היתרון. המחצית המשיכה להתנהל באופן צמוד כששער רדף שער: שלוש עצירות רצופות של דניאל בורנובסקי בשער האדום, שערי שוויון של דיאנה צ'רויקובה ואושרי נחום כהן, פגשו כיבושים של עמית איזק, ניצן דונאי ונלי אמינוב, שהעלו את קבוצתן ליתרון של 3 שערים (10:13). ולדה קוזמניה וקטיה מלניק הוסיפו להפועל אך לבסוף, צמד שערים של עמית איזק שמר על יתרונה של המארחת והקבוצות ירדו למחצית כשמכבי מובילה ביתרון של 3 שערים (12:15).
  
שירה ג'רבי ממכבי ICL ראשל"צ מול הגנת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ

קטיה מלניק מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ 
 
המחצית השנייה נפתחה בצורה שקולה יותר מהראשונה ושערים של דיאנה צ'רויקובה ואנה סטורוז'וק מהפועל פגשו שערים של עמית איזק וניצן דונאי ממכבי. משחק הגנה נחוש וממוקד של מכבי ICL ראשל"צ הוביל להחטאות של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ אשר נוצלו ע"י התקפות מכבי והיא עלתה ליתרון שיא של 5 שערים מכיבושים של שיר גבזה ושירה ג'רבי (16:21). הפועל דלתות פנדור ראשל"צ הרימה את משחק ההגנה שאיפשר לה לצמק, בדקה ה-49, להפרש של 2 שערים (22:24) מכיבושים של אנה סטורוז'וק, קטיה מלניק ואושרי נחום כהן. שחקניות מכבי ICL ראשל"צ עמית איזק ושירה ג'רבי העלו שוב את קבוצתן ליתרון של 4 שערים (22:26) ומנגד, משחק מהיר וקבוצתי של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ועצירות של דניאל בורנובסקי בשער, סייעו לקטיה מלניק להכניע את השער הצהוב ולצמק לפער של שער אחד בלבד (25:26).

בדקות האחרונות והקריטיות של המשחק 2 שערים של שירה ג׳רבי עבור מכבי ICL ראשל"צ, פגשו שערים של קטיה מלניק ואנה סטורוז'וק. עצירה של שוערת מכבי מליצה רדולוביץ' שניות לסיום המשחק מנעה מהאורחת להשוות. 
 
כבשו למכבי ICL ראשל"צ: שירה ג'רבי 8, ניצן דונאי 7, עמית איזק 5, נלי אמינוב ושיר גבזה 3 כ"א וקים לוי 2. 

כבשו להפועל דלתות פנדור ראשל"צ: אנה סטורוז'וק 10, קטיה מלניק 9, אושרי נחום כהן 4, דיאנה צ'רויקובה וולדה קוזמינה 2 כ"א. 
 
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn