איגוד הכדוריד
על במה ראשית: הישראלים שיופיעו בליגה הבכירה בצרפת
את השנה האחרונה, על אף קשיי משבר הקורונה העולמי, אפשר לציין כנקודת ציון ליציאת שחקנים ישראלים לליגות באירופה. כעת, אפשר לסמן מגמה מרתקת חדשה - בעונה הבאה ישחקו בליגה הצרפתית הבכירה, שנחשבת לאחת משתי הליגות המובילות באירופה יחד עם הבונסדליגה - לפחות שלושה ישראלים, ואולי גם חמישה. יואב למברוזו ממשיך לספק עונת בכורה נהדרת במדי לימוז', העולה החדשה שבחלק הראשון של העונה כבר טיפסה למקום השני בטבלת הלידל סטארליג.
 
 

יואב למברוזו בעונת בכורה מוצלחת בלידל סטארליג
 
 
בעקבות ההעפלת קבוצת סראן לוריין לליגה הבכירה - גם שחקני נבחרת ישראל - השוער דן טפר והמקשר דניאל מוסינדי, שחתמו במועדון בחודשים האחרונים, ישחקו בלידל סטארליג. טפר יתקדם אחרי שנתיים בשארבור מליגת המשנה בצרפת, ומוסינדי יעשה את הדרך מארלנגן הגרמנית, כשבחלק מהזמן שיחק במסגרת הבונדסליגה הבכירה ובחלק אחר בקבוצת המשנה בליגה השלישית.
 
אדיר כהן, מקשר הנבחרת גם כן חתם בצרפת, בטרמבליי, שמדורגת כעת במקום האחרון בלידל סטארליג. תרחיש אפשרי שעליו מדובר - גם אם טרמבליי לא תצליח לשרוד, הוא שהליגה הבכירה תורחב בעוד שתי קבוצות, ואז לא יהיו יורדות - וכהן שיעשה את המעבר לאחר שנתיים מוצלחות בווינטרתור השוויצרית - יהיה השחקן הישראלי הרביעי. אופציה נוספת, שאולי תהפוך את העניין גם לישראלי חמישי קשורה בשארבור - בה משחק ליאור גורמן (יחד עם דן טפר). הקבוצה הצרפתית נאבקת במסגרת פליאוף העלייה לליגה הבכירה, ואם תעמוד במשימה - אז גם גורמן יוכל להופיע על הבמה המרכזית בצרפת.

כמו כן, וילרבאן, קבוצתו של חן ליבגוט, צפויה לשחק בעונה הבאה בליגה השנייה בצרפת.
 


 
אדיר כהן מוצג במדי טרמבליי הצרפתית

 
תום שם טוב, שוערה של נבחרת ישראל והפועל ראשל"צ, שישחק בעונה הבאה ב-Lif lindesberg מליגת המשנה בשבדיה. שם טוב יהיה השוער הישראלי השלישי שישחק בעונה הבאה באירופה (דן טפר ישחק בסראן מהליגה הבכירה בצרפת, ויהב שמיר ימשיך בווינטרתור השווייצרית). שם טוב, שהחל את דרכו במכבי ת"א, ושיחק בקבוצת הבוגרים של המועדון, בהפועל ר"ג, בהפועל אשדוד וכאמור כעת בהפועל ראשל"צ, עשה התקדמות גדולה בשנים האחרונות.

עם סיום העונה, הוא ימריא לעיירה לינדסברג, הנמצאת מרחק של כשעתיים משטוקהולם כדי להצטרף למועדון שנוסד ב-1996, שיחק עד לפני 5 שנים בליגה הבכירה ומעוניין לשוב אליה בעוד שנה.
 
שם טוב מספר: "החיבור נוצר ממאמן (יוהאן זנוטי) שראה אותי במחנה אימונים של דראגן גוקיץ' שבו השתתפתי לפני כשנתיים. נשארנו בקשר מאז, ובסופו של דבר הוא קישר את נציגי המועדון השבדי אליי. מדובר במועדון מוכר בשבדיה, והכדוריד מהווה את מרכז הספורט בעיירה. המועדון שם לעצמו למטרה לחזור לליגה הבכירה, ואני מגיע על תקן השוער הראשון. אני מרגיש שאני מגיע למועדון חם, שמאוד רצה אותי ומאמין בי ובשאיפות שלי. בנוסף לכך, זה מועדון שמאוד מחובר לקהילה, ומהעונה הבאה גם מפעיל קבוצה לבעלי צרכים מיוחדים אותה רשם לליגה מיוחדת, ובעיניי זה מרגש".

שם טוב מסכם: "אני מתרגש לעשות את הצעד הראשון שלי באירופה, ומאמין שזו רק ההתחלה. חשוב לי להוסיף שאני 200 אחוז מרוכז במאבק על האליפות עם הקבוצה שלי הפועל ראשל"צ, וכרגע זה הדבר היחיד שמעסיק אותי".
 
מאחלים הצלחה רבה!
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn