איגוד הכדוריד
מוקדמות אליפות העולם - הפסד ביוון
צילומים באדיבות: intime sport agency/giannis moisiadis
 

נבחרת ישראל התארחה אחה"צ בקוזאני אצל נבחרת יוון, במחזור השני במוקדמות אליפות העולם. יוון, בחוץ, היא יריבה עיקשת, בטח שאחרי בקמפיין מוקדמות היורו היא ניצחה בביתה את צפון מקדוניה וסיימה בשיוויון מול איסלנד, ובסיום המשימה המאתגרת – הכחולים-לבנים שלנו עם הסגל הצעיר והכישרוני – הסתיימה בהפסד דרמטי ומסתכל – 26:25 (12:11).

יוון מעפילה למקום הראשון בבית עם 4 נקודות. נבחרת ישראל עם שתי נקודות, כמו נבחרת פינלנד שניצחה היום 20:30 את קפריסין שרושמת הפסד שני. המשחקים הבאים בקמפיין ייערכו בתחילת חודש ינואר – מול קפריסין (בית וחוץ), מול פינלנד (בחוץ) ומשחק מסיים בת"א מול יוון.
 

למברוזו הערב. היה טוב במחצית הראשונה. החטיא את הזריקה שהייתה יכולה לחתום את הערב בשיוויון


 

הפתיחה הייתה של היוונים, שכבשו את הראשון. דן טפר עם עצירה גדולה מנע את השני, ויואב למברוזו ואדיר כהן קבעו שיוויון זמני 2:2, אבל ציראס ומילונאס העלו את הנבחרת המארחת ל-2:5 (8'). עוז חממי כבש, אבל היוונים הענישו מיד עם סדרת עצירות של פטרוס בוקאבינאס (והחטאות של עמית סטלמן) וכיבושים שהעלו אותה ל-3:7.
דווקא ברגעי המומנטום היווני, הגיעה ריצת 0:3 עם שערים של למברוזו, דניאל שקלים ויוסי אפו, וסדרת עצירות של טפר שהחזירו אותנו לעניינים – 7:6 (18'). היוונים חזרו להפגין שליטה והגדילו את היתרון ל-6:9, אבל 3 שערים רצופים של אדיר כהן צימקו ל-10:9 (27'). ניבו לוי וטל הרשקוביץ כבשו לפני ההפסקה, כשהיינו בפיגור מספרי, והנבחרת ירדה בפיגור מינימלי, 12:11.

חממי השווה ל-12:12בפתיחת המחצית השנייה, אבל היוונים הגיבו בשני שערים רצופים לצד הרחקה של אפו לשתי דקות – 12:14 (33') ליוונים. עמית גל כבש אבל מיד הורחק, והיוונים ניצלו את היתרון המספרי וציראס וצרוויים קבעו 13:16. גיל פומרנץ החטיא פנדל, אבל מיד לאחר מכן טפר כבש שער ממגרש שלם ושער של עמית גל החזיר אותנו ל-16:15 (40').

שקלים שמר את הנבחרת בתמונה. עדן ג'ינג'י סחט פנדל – וחממי השווה ל-17:17 (43'), אבל היוונים הגיבו בשני שערים רצופים. שקלים צימק עם שער חכם, אבל טעויות מיותרות של הנבחרת עלו לה ביוקר - מאליוס וציראס הגדילו ל-18:21 (48'). עמית גל כבש שוב, אבל המומנטום היווני נמשך וציראס העלה ל-19:23 (50').

 

 
 


שקלים (עם צמד) וג'ינג'י לא ויתרו וצימקו ל-25:22. מושיקו אלימלך סיפק עצירה חשובה, ושקלים כבש שוב לאחר אסיסט של רם טורקניץ. עמית גל הקטין ל-25:24, 3 דקות לסיום. אלימלך סיפק עוד עצירה, וחממי השווה ל-25:25, שתי דקות לסיום. ציראס העלה את יוון ליתרון בדקת הסיום, ואולג בוטנקו לקח פסק זמן אחרון – 37 שניות לסיום. בוטנקו שיחק אותם עם שחקני שדה בלבד, אבל למברוזו החטיא את זריקה אחרונה, כעשר שניות לסיום, ויוון ניצחה 25:26.

כבשו לישראל: דניאל שקלים 6, אדיר כהן, עוז חממי ועמית גל 4 כ"א, יואב למברוזו 2, יוסי אפו, טל הרשקוביץ, ניבו לוי, דן טפר ועדן ג'ינג'י 1 כ"א.

מאמן נבחרת ישראל, אולג בוטנקו: "נלחמנו פה בשיניים. לא עשינו משחק איכותי, אבל נתנו פייט עד השנייה האחרונה. המשחק היה מאוד קשה, עם הרבה החטאות ואיבודי כדור. חבל, פשוט חבל. אני לוקח את ההשקעה, המחויבות, הרצון. הצלחנו למחוק פיגור בדקות הסיום, אבל יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות להמשך. עוד 4 משחקים נותרו בקמפיין, וההכרעה עוד לפנינו. אנחנו נעשה מאמץ לשפר את מה שצריך ולנצח את המשחקים הבאים. השבועיים שמצפים בינואר יהיו מאוד אינטנסיביים. זה בכוחות שלנו לנצח ולהעפיל. אנחנו נלמד לשפר את היכולת, ואני מאמין שדניאל מוסינדי יצטרף בהמשך ויוסיף".

במשחק בקוזאני צפו שחקני נבחרת הנוער של ישראל, בהדרכת דביר גולדשטיין וניסים פלח, שקיימו צמד משחקי אימון לקראת אליפות אירופה עד גיל 18, והיום הם גם ניצחו 25:26 (כבשו - אור לוי שכבש 11 שערים, איתי שלמא 4,תום ליבוב ואלון שולמן 3 כ"א, רועי ליבגוט 2, ברק כרמון ,ירימי גיא ואור ממן 1כ"א. הצטיין השוער יותם בוחניק).


 

נבחרות ישראל, הבוגרת על המשטח ונבחרת הנוער ביציע, לפני פתיחת המשחק
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn