איגוד הכדוריד
מכבי ראשל"צ עלתה לגמר הפליאוף בליגת אתנה
מכבי ICL ראשל"צ עם שריקת הסיום (צילום הדר ואן קולא)

מכבי ICL ראשל"צ עלתה לגמר הפליאוף לאחר שניצחה את בנות הרצליה בסדרת חצי הגמר וזאת לאחר שאת משחקן הראשון בסדרת חצי הגמר הן סיימו בשוויון 31:31, את השני סיימה מכבי ראשל״צ ביתרון של 9 שערים (23:32) והשלישי נחתם גם הוא בניצחונה של הראשונית (25:29).

אחרי המפגש בין הפועל למכבי בחודש שעבר בגמר גביע המדינה, בו ידן של האדומות הייתה על העליונה - השתיים יפגשו שוב לגמר פליאוף היסטורי ביניהן וזאת לאחר שהפועל דלתות פנדור ראשל"צ העפילה לגמר הפליאוף כבר ביום חמישי לאחר שניצחה את מכבי הארזים ר"ג בסדרת חצי הגמר.
 
גמר הפליאוף לנשים יצא לדרך כבר ביום שלישי, בבית מכבי, המשחק השני ייערך ביום שישי, ואם יהיה צורך במשחק שלישי ומכריע הוא ייערך ביום שלישי לאחר מכן בבית מכבי.

המשחק השלישי בין מכבי ICL ראשל"צ לבנות הרצליה הועבר בלייב בערוץ היוטיוב של איגוד הכדוריד ע"י השדר תמיר ירדן והפרשן דורון כזום, לצפייה מוזמנים לקישור:
 
 
מכבי ICL ראשל"צ – בנות הרצליה 25:29 (13:13): בדומה למשחקים קודמים של הקבוצות במהלך העונה, גם הפעם התנהלה המחצית הראשונה באופן שוויוני. שער של מור שאול בדקה הראשונה פגש מנגד שער מהיר של ניצן דונאי. עצירות של שירי בן יוסף בשער הרצליה אפשרו לטל ורול ומור שאול להעלות, בדקה ה-4 למשחק, את קבוצתן ליתרון (3:1). נלי אמינוב, שירה ג׳רבי (עם צמד) ושיר גבזה כבשו אך השוו ע"י שערים של שחקניות הרצליה שרון בן שושן ומור שאול (5:5). דקות נהדרות של שירי בן יוסף בין הקורות ושער של טל ורול, מאסיסט של יעל שהם, החזירו את היתרון לאורחת (6:5). עצירה של מליציה רדולוביץ׳ וצמד שערים של שיר גבזה העלו את מכבי, בדקה ה-17, ליתרון של שער 6:7. מנגד, הדיפה של שירי בן יוסף וצמד של מור שאול החזירו את היתרון שוב להרצליה (8:7). המחצית המשיכה כששער רדף שער ושערים של ניצן דונאי, שירה ג׳רבי ועמית איזק פגשו שערים של שרון אקלר, ניקול רייטזה, מאיה רז ומור שאול.


מור שאול מבנות הרצליה כובשת 
ניקול רייטזה מבנות הרצליה חולפת על פני ניצן דונאי ממכבי ICL ראשל"צ

יוליה גרוס בת ה-15 כבשה 2 שערים לבנות הרצליה 

 
חלקה הראשון של המחצית השנייה התנהל בדומה למחצית הראשונה ושערים שכבשו שיר גבזה, נלי אמינוב, עמית איזק והילי שלמא, בת ה-17, השוו ע״י שערים של שרון אקלר, טל ורול, וניקול רייטזה (19:19). המארחת ניצלה החטאות של בנות הרצליה לשער ועלתה ליתרון של 3 שערים מכיבושים של עמית איזק, שירה ג׳רבי ושיר גבזה (20:23). יכולת מצוינת של שוערת מכבי ICL ראשל"צ בר אלבו סייעה לקבוצתה לעלות ליתרון של 4 שערים (20:24). יעל שהם צמקה עבור הרצליה את הפער ל-3 שערים אבל בר אלבו המשיכה להקשות על התקפת הרצליה ובדקה ה-53 העלתה שירה ג׳רבי את הראשונית שוב ליתרון של 4 שערים (22:26).
 
ניצן דונאי קפטן מכבי ICL ראשל"צ מול מאיה רז מבנות הרצליה

שירה ג'רבי ממכבי ICL ראשל"צ סיימה עם 9 (!) שערים


בר אלבו עם הפגינה יכולת נהדרת וסיפקה 7 עצירות במחצית

בחלקו האחרון של המשחק עלתה הרצליה בהרכב צעיר ומוכשר והשוערת דנה לוי (בת ה-16), סיפקה עצירה כפולה כאשר מנגד כבשו לקבוצתה דנה רומנו (בת ה-15), מאסיסט נהדר של מיה בורשטיין, ויוליה גרוס (בת ה-15) והן צמקו לפער של 2 שערים (24:26). שיר גבזה וקים לוי כבשו לראשונית ומנגד, כבשה יוליה גרוס את שערה האחרון של בנות הרצליה העונה. את השער האחרון במשחק ובסדרת חצי הגמר כבשה הילי שלמא שקבעה 25:29.    .

כבשו למכבי ICL ראשל"צ: שירה ג'רבי 9, שיר גבזה 7, עמית איזק וניצן דונאי 4 כ"א, נלי אמינוב והילי שלמא 2 כ"א וקים לוי 1.

כבשו לבנות הרצליה: מור שאול 6, טל ורול, שרון אקלר ויעל שהם 4 כ"א, יוליה גרוס וניקול רייטזה 2 כ"א ומאיה רז, שרון בן שושן ודנה רומנו 1 כ"א.

עוזר מאמן מכבי ICL ראשל"צ פז בן הרואה: "ראשית, כל הכבוד להרצליה על עונה מצוינת. באנו לנצח משחק בית, נתנו הכל וזה בא לידי ביטוי בתוצאה, כל הכבוד לשחקניות. כעת פנינו לעבר סדרת הגמר." 

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn