איגוד הכדוריד
הפועל ראשל"צ העפילה לגמר הפליאוף בליגת אתנה
שחקניות הפועל דלתות פנדור ראשל"צ חוגגות את העפלתן לגמר הפליאוף (צילום הדר ואן קולא)

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ העפילה לגמר הפליאוף בליגת אתנה לאחר שניצחה את מכבי הארזים ר"ג בסדרת חצי הגמר.

הסדרה, הפועלת בשיטת הטוב משלושה משחקים, נפתחה בשוויון 23:23, המשיכה לניצחון סוחף של הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ב-10 שערי הפרש (25:35) ונחתמה בניצחונה של מכבי הארזים ר"ג בשלושה שערי הפרש (27:30).

נצחונה של ארזים במשחק השלישי והאחרון ב-3 שערי הפרש לא הספיק עבורה כדי למחוק את 10 שערי ההפרש עמם הגיעה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ למשחק השלישי.
 
המשחק הועבר בשידור ישיר ע"י השדרן תמיר ירדן והפרשן דורון כזום בערוץ היוטיוב של איגוד הכדוריד בקישור הבא:

 
 
מכבי הארזים ר"ג – הפועל דלתות פנדור ראשל"צ 27:30 (14:14): המשחק נפתח בשליטתה של מכבי הארזים ר״ג , דניאלה דרגוביץ׳ כבשה לאחר בלוק בהגנה של אושר כהן שגם מסרה לה אסיסט, ומאי יולזרי הוסיפה. מנגד, התקשתה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ לעבור את הגנת ארזים ואנה לזינסקי וקטיה מלניק צמקו להפועל ראשל״צ אבל אושר כהן כבשה מכדור חוזר ושמרה על הפרש של 3 שערים לארזים (2:5). בדקות הבאות תצוגת שוערות של מטאה סריפמובה מארזים ורוית שושן מהפועל ראשל״צ נעלה את שני השערים ורק בדקה ה-12 הכניעה אנה סטורוז׳וק את שוערת ארזים (3:5). משחק הגנה מהודק של ארזים, וכיבושים של יורטה זילינסקייט וקרן טפליצקי העלו את המארחת ליתרון של 4 שערים (3:7) ומאמן הפועל דלתות פנדור ראשל״צ ג׳וני אולייניק הזעיק פסק זמן. עם החזרה למשחק, הדיפות בשער האדום של רוית שושן ושערים של אנה סטורוז׳וק וקטיה מלניק (עם צמד), צמקו לפער של שער אחד (6:7). הדר דורנבוסט כבשה ושמרה על יתרון 2 שערים עבור ארזים (8:10). בחלקה האחרון של המחצית שער רדף שער והמשחק התנהל באופן שוויוני. בדקה ה-26 כבשה אושרי נחום כהן שער יתרון (12:11) לראשונית אבל ארבעה שערים של קרן טפליצקי ועצירה של שוערת ארזים מטאה סריפמובה השיבו את היתרון לארזים. כ-40 שניות לסיום המחצית כבשה דיאנה צ׳רויקובה שער שוויון וקבעה 14:14.

 
דניאלה דרגוביץ' 

קרן טפליצקי סיימה עם 10 שערים

מאי יולזרי ממכבי הארזים ר"ג מול ולדה קוזמינה מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ

 
המחצית השנייה נפתחה באופן שקול עם צמד שערים של קרן טפליצקי ושער של מאי יולזרי לארזים ומנגד, צמד של דיאנה צ׳רויקובה מהפועל ראשל״צ. בדקה ה-40 סדרת כיבושים לשערה הריק של ארזים ע"י אנה לזינסקי, אנה סטורוז׳וק, אושרי נחום כהן ודיאנה צ׳רויקובה, העלו את הפועל דלתות פנדור ראשל״צ ליתרון של 3 שערים (20:17). עצירה של מטאה סריפמובה מה-7 מ׳ ושערים של שיר וקרט, קרן טפליצקי ודניאלה דרגוביץ׳ החזירו את היתרון לארזים (20:21). אושרי נחום כהן וולדה קוזמינה כבשו להפועל ושמרו על תוצאה שוויונית (22:22). משחק הגנה נחוש של מכבי הארזים ר״ג ושערים של מאי יולזרי, דניאלה דרגוביץ׳, יורטה זילינסקייט וקרן טפליצקי העלו את ארזים בדקה ה-53 ליתרון של 4 שערים (26:22). שלי גונן, קטיה מלניק ודיאנה צ׳רויקובה כבשו להפועל ומנגד, שיר וקרט ויורטה זליניסקייט שמרו על היתרון של ארזים. עצירה של שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל״צ דניאל בורנובסקי בדקה ה-58 וצמד של קטיה מלניק לא הספיקו לאדומה כדי להדביק את ארזים ששמרה על יתרונה בזכות שערים של דניאלה דרגוביץ' ושיר וקרט והמשחק נחתם בניצחונה כשאת הסדרה ניצחה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ.
 
 קטיה מלניק מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ מול קרן טפליצקי ויורטה זילינסקייט

דיאנה צ'רויקובה מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ ושיר וקרט ממכבי הארזים ר"ג

כבשו להפועל דלתות פנדור ראשל״צ: קטיה מלניק ודיאנה צ׳רויקובה 8 כ״א, אושרי נחום כהן ואנה סטורוז׳וק 3 כ״א, ולדה קוזמינה ואנה לזינסקי 2 כ״א ושלי גונן 1.

כבשו למכבי הארזים ר״ג: קרן טפליצקי 10, דניאלה דרגוביץ׳ 5, מאי יולזרי, יורטה זילינסקייט, ושיר וקרט 4 כ״א, הדר דורנבוסט 2 ואושר כהן 1.
 
מאמן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ג'וני אולייניק: "היה לנו משחק לא קל, ידענו שארזים תכין לנו הפתעה והגענו ערוכים למספר תרחישים. עד הדקה ה-40 למשחק שיחקנו כפי שתיכננו אבל חיסרון מספרי שלנו על המגרש השפיע על המשחק ובכל זאת, ידענו להילחם ולנצח את הסידרה. אנחנו כבר עם הפנים לקראת הגמר, נמשיך לעבוד, להתכונן ולתת את הכל גם בגמר.   
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn