איגוד הכדוריד
ניצחונות לראשוניות בחצי גמר הפליאוף בליגת אתנה
מימין שיר גבזה ממכבי ICL ראשל"צ ומשמאל דיאנה צ'רויקובה מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ 

הלילה שוחק המשחק ה-2 בסדרת חצי גמר הפליאוף בליגת אתנה ובשני המשחקים, סיימו הראשוניות כשידן על העליונה.

בדומה למשחקים הראשונים בסדרה, שנחתמו בשוויון, גם הלילה היה דמיון רב בין שני המשחקים שנפתחו במחצית ראשונה צמודה ונחתמו במחצית שניה לא שוויונית אשר במהלכה ברחו הראשוניות ליריבותיהן.

בתום שני משחקים, מתוך שלושה, מובילות הראשוניות את סידרת חצי גמר הפליאוף עם 3 נקודות כל אחת. כדי לעלות לגמר הפליאוף, תצטרך בנות הרצליה לנצח
את מכבי ICL ראשל"צ במשחק ה-3 והאחרון בהפרש של 10 שערים ואילו על מכבי הארזים ר"ג לגבור על הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ביתרון של 11 שערים.

המשחק בין בנות הרצליה למכבי ICL ראשל"צ הועבר ע"י הפרשן דורון כזום, לצפייה בקישור הבא:


בנות הרצליה – מכבי ICL ראשל"צ 23:32 (12:12): המחצית הראשונה נפתחה באופן צמוד ושערים של שרון אקלר, מור שאול ודנה אפלבוים פגשו מנגד שערים של שיר גבזה (שכבשה צמד), נלי אמינוב ועמית איזק. עצירות של שירי בן יוסף בשער של הרצליה וצמד כיבושים של דנה אפלבוים בדקה ה-14, העלו את בנות הרצליה ליתרון של 2 שערים (5:7). ניקול רייטזה ושרון אקלר כבשו ושמרו על יתרון 2 השערים של הרצליה (7:9) אך מנגד, קים לוי ושיר גבזה כבשו והשוו 9:9. עצירה מצוינת של שוערת מכבי ראשל״צ מיליצה רדולוביץ' איפשרה לעדי בן יעקב להעלות את מכבי ICL ראשל״צ ליתרון של שער אותו הגדולה שיר גבזה (12:10). בדקה האחרונה למשחק כבשו והשוו להרצליה שרון אקלר ומור שאול והקבוצות ירדו למחצית בשוויון 12:12.

בפתיחת המחצית השנייה כבשה טל ורול שער יתרון להרצליה אבל עמית איזק השוותה 13:13 למכבי. היתרון עבר מצד לצד ושער יתרון שכבשה קים לוי השווה מנגד ע״י מור שאול. בדקה ה-37 עלתה מכבי ICL ראשל״צ ליתרון של 2 שערים מכיבושים של עמית איזק ונלי אמינוב אבל שוערת בנות הרצליה שירי בן יוסף הדפה בשער ומור שאול צמקה להפרש של שער אחד (16:15). מהדקה ה-39 ניצלה מכבי ICL ראשל״צ החטאות של בנות הרצליה לשער והחלה בורחת כאשר בדקה ה-42 למשחק, היא כבר עלתה ליתרון של 5 שערים (20:15). מור שאול, טל ורול ויעל שהם הצליחו להקטין את ההפרש להרצליה (21:18) אבל מהדקה ה-49, לא הצליחה בנות הרצליה להדביק את קצב המשחק המהיר של מכבי ראשל״צ ושערים של ניצן דונאי, קים לוי, שיר גבזה ושירה ג׳רבי לצד יכולת נהדרת של שוערת מכבי ICL ראשל״צ מיליצה רדולוביץ׳, קבעו ניצחון לאורחת מכבי ICL ראשל״צ.

כבשו למכבי ICL ראשל"צ: קים לוי, שיר גבזה ועמית איזק 7 כ"א, שירה ג'רבי, ניצן דונאי ונלי אמינוב 3 כ"א ועדי בן יעקב 2.

כבשו לבנות הרצליה: מור שאול 9, יעל שהם ושרון אקלר 4 כ"א, דנה אפלבוים 3, טל ורול 2 וניקול רייטזה 1.

עמית איזק ממכבי ICL ראשל"צ


מור שאול מבנות הרצליה כובשת

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ – מכבי הארזים ר"ג 25:35 (12:13): המשחק נפתח עם החטאות של שתי הקבוצות ורק בדקה ה-6 כבשו אנה סטורז'וק ואושרי נחום כהן להפועל דלתות פנדור ראשל"צ (0:2) ודניאלה דרגוביץ' למכבי הארזים ר"ג. אושרי נחום כהן הוסיפה שלושה כיבושים להפועל ראשון ומנגד, כבשה שיר וקרט לארזים כשבדקה ה-11 הראה הלוח 2:5 למארחת. עצירות טובות של רוית שושן בשער האדום הובילו את דיאנה צ'רויקובה מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ לפתוח ביתרון של 4 שערים (2:6). צמד שערים של קרן טפליצקי, עצירה של מטאה סריפמובה ושער שהוסיפה שיר וקרט, צמקו להפרש של 2 שערים (5:7). בדקה ה-22 כבשה שיר וקרט שער שוויון (8:8) אבל שערים של דיאנה צ'רויקובה ואנה לזניסקי העלו את הפועל ראשון ליתרון של 2 שערים (8:10). בדקות האחרונות למחצית כבשו קרן טפליצקי ויורטה זילינסקייט 2 שערים כ"א והמחצית נחתמה בהפרש של שער אחד לטובת המארחת.
 

אושרי נחום כהן מהפועל דלתות פנדור ראשל"צ כבשה 14 (!) שערים


שיר וקרט ממכבי הארזים ר"ג

המחצית השנייה נפתחה עם צמד שערים של דיאנה צ'רויקובה ועצירה של רוית שושן בשער (12:15). שיר קרט צמקה לפער של 2 שערים כשכבשה צמד (14:16) אבל קטיה מלניק ודיאנה צ'רויקובה העלו את הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ליתרון של 4 שערים (14:18). בדקה ה-35 הזעיק מאמן מכבי הארזים ר"ג ניב וינטרוב פסק זמן ומיד לאחריו כבשה דניאלה דרגוביץ' צמד שערים (16:19). שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ רוית שושן, שהפגינה יכולת מצוינת לאורך כל המשחק, נעלה את השער האדום ל-10 דקות תמימות במהלכן כבשה אושרי נחום כהן 6 שערים ואנה סטורז'וק הוסיפה שער והמארחת עלתה ליתרון של 10 שערים (16:26). בדקה ה-48 הכניעה יורטה זילינסקייט את השער האדום כשכבשה מה-7מ' וטלי בראל הוסיפה שער וצמקה לפער של 8 שערים (18:26). ב-10 הדקות האחרונות למחצית המשיך המשחק להתנהל בקצב מהיר ושערים שכבשו להפועל קטיה מלניק, דיאנה צ'רויקובה אושרי נחום כהן, ולדה קוזמינה ואנה סטורזו'ק, פגשו מנגד צמד של מאי יולזרי, רביעייה של שיר וקרט, ושער של דניאלה דרגוביץ' שלא הספיקו לארזים כדי להיחלץ מהפיגור אליו היא נקלעה והמשחק נחתם בניצחונה של המארחת.

כבשו להפועל דלתות פנדור ראשל"צ: אושרי נחום כהן 14, אנה סטורז'וק 9, דיאנה צ'רויקובה 8, קטיה מלניק 2, אנה לזינסקי וולדה קוזמינה 1 כ"א.

כבשו למכבי הארזים ר"ג: שיר וקרט 10, דניאלה דרגוביץ' 5, קרן טפליצקי 4, יורטה זילינסקייט 3, מאי יוזלרי 2 וטלי בראל 1.
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn