איגוד הכדוריד
נבחרת ישראל חתמה בהפסד באיסלנד את הקמפיין
צילומים - איגוד הכדוריד באיסלנד (בתמונה הראשית דניאל מוסינדי)

נבחרת ישראל חתמה הערב ברייקיאוויק את קמפיין מוקדמות אליפות אירופה, בהפסד לנבחרת המקומית האיכותית 39:29 (21:14). הנבחרת מסיימת במקום ה-4 והאחרון בבית 4, עם ניצחון (על ליטא) ו-5 הפסדים (לליטא, ופעמיים לפורטוגל ולאיסלנד החזקות – שהעפילו משני המקומות הראשונים לאליפות אירופה). פורטוגל סיימה בראש הבית עם 10 נקודות, איסלנד אחריה עם 8 וליטא 4 לפני הקיזוז (הליטאים נוצחו הערב בפורטוגל 30:25, והעפילו גם כן לאליפות אירופה).

הנחמה שנבחרת ישראל לא תרד לדרג הרביעי לקראת ההגרלה הבאה בעקבות הניקוד שלה. מי שנשרו דרג, ויצטרכו להעפיל מסיבוב המוקדמות הראשון, הן בלגיה, פינלנד, טורקיה ולטביה


טבלאות הבתים במוקדמות אליפות אירופה

תקציר המשחק באדיבות האיגוד האירופי

זה היה המשחק הרביעי של הנבחרת בשישה ימים, קצב משחקים שאף נבחרת גם בבתים האחרים לא קיימה בקמפיין. הנבחרות כיבדו לפני פתיחת המשחק בדקת דומייה את זכרם של הנספים באסון ההילולה בהר מירון, ושחקני הנבחרת ענדו סרטים שחורים.

הפתיחה של האיסלנדים הייתה החלטית. ארון פלמארסון כבש את הראשון, יונתן דיין צימק ל-2:1, אבל האיסלנדים ברחו ל-1:5. אדיר כהן וגיל פומרנץ צימקו ל-6:3. האיסלנדים הגדילו את היתרון, כאשר שערים של כהן, יואב למברוזו, ליאור גורמן, עומרי קושמרו ואופיר כהן קבעו 18:11. שערים של דיין וגיל פומרנץ חתמו את המחצית – 21:14 לאיסלנדים.

הנבחרת נכנסה לא רע למחצית השנייה. יונתן דיין כבש בפתיחה, ושערים של אדיר כהן, תומר בודנהיימר ופומרנץ צימקו ל-25:19 (35). מוסינדי הוסיף עוד אחד, אבל איסלנד עלתה ל-28:20. דיין המשיך לבלוט וצימק ל-29:23 (46'). אדיר כהן שהיה הכובש המוביל הוסיף עוד אחד – 31:24, אבל שם האיסלנדים העלו מהלך. שער בכורה של דוראל בן סעדון חתם את התוצאה הסופית - 39:29. קמפיין המוקדמות הבא שנבחרת ישראל תשתתף יהיה במוקדמות אליפות העולם.

כבשו לנבחרת - גיל פומרנץ ואדיר כהן 6 כ"א, יונתן דיין 5, דניאל מוסינדי ויואב למברוזו 3 כ"א, תומר בודנהיימר 2, סהר שחק, עמרי קושמרו, אופיר כהן ודוראל בן סעדון 1 כ"א. סיגבלדי גודיונסון הוביל את מבקיעי איסלנד עם 7 שערים, סביין יוהנסון כבש 5, ואולפור גודמנדסון, אומר מגנוסון, אלוור יונסון, ויגו קריסטיאנסון 4 כ"א, ארון פאלמרסון 3.

 שחקני הנבחרת בתמונה העליונה, אדיר כהן ויונתן דיין בתחתונות הערב, באיסלנד

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn