איגוד הכדוריד
מחזור הנעילה: נבחרת ישראל נחתה באיסלנד
אחרי שבוע המשחקים בישראל, הניצחון על ליטא וההפסדים הצורבים לאיסלנד ולפורטוגל, נבחרת ישראל נחתה בשבת באיסלנד, לקראת משחק הנעילה מחר (19:00, שידור בספורט1) בשלב הבתים מול הנבחרת המקומית. רק ניצחון מפתיע מאוד על איסלנד, שנוצחה ביום חמישי בליטא (והפסד של הליטאים בפורטוגל) - יעניק לנבחרת ישראל את המקום השלישי בבית, אבל גם במקרה כזה הסיכוי להעפיל לאליפות אירופה הוא נמוך מאוד ביחס לתוצאות הנבחרות בבתים האחרים (4 נבחרות שיסיימו במקום השלישי, עם הדירוג הטוב ביותר מבין 8 הבתים, אחרי קיזוז תוצאות מול סוגרת הבית - יעפילו). כל המשחקים בכל הבתים יפתחו בשעה אחידה, ולפני המשחק באיסלנד נבחרת ישראל תקיים דקת דומייה לזכר קורבנות האסון בהר מירון.

המאמנים אולג בוטנקו ואסף לוי המריאו לאיסלנד עם סגל שכולל את השוערים דן טפר ותום שם טוב. שחקני פינות - גיל פומרנץ, דניאל צרפתי, סהר שחק ודוראל בן סעדון, שמקבל הזדמנות ראשונה בנבחרת הבוגרת. מרכזים - יואב למברוזו, אופיר כהן, יונתן דיין, מקשרים - דניאל מוסינדי, אדיר כהן, ליאור גורמן, פיבוט - תומר בודנהיימר ועומרי קושמרו שייתן מענה לעמדה, בעקבות הפציעות של דניאל שקלים ויוסי אפו. מהסגל נגרע לפני הנסיעה רם טורקניץ שהודיע שהוא לא חש בטוב. בראש המשלחת עומד צחי וייס חבר הוועדה המקצועית והפיזיוטרפיסט רוברטו שנפ.

במבט לבתים - לטבלאות ולמשחקים - לחצו:

בית 1 - סרביה וצרפת הבטיחו את העלייה מהמקום ה-2-1, בהתאמה. יוון תסיים שלישית (תתארח מחר בצרפת). כרגע - בקיזוז הניצחונות והשערים (הטכניים מול בלגיה) - יוון ללא נקודות, וביחס שערים של -21 שערים, ועם סיכוי נמוך להעפיל.

בית 2 - גרמניה העפילה מהמקום הראשון. המאבק כרגע הוא מקומות 3-2 בקרב ישיר בין אוסטריה לבוסניה (לשתיים 4 נקודות). אם הבוסנים יסיימו במקום השלישי, יש להם כבר שתי נקודות, וגם יחס שערים מאוזן (0) אחרי קיזוז, והם יעפילו לאליפות. אם אוסטריה תישאר במקום השלישי, היא כרגע ללא ניקוד ועם -29 שערים (הפסד לבוסניה יחסל לה את הסיכוי להעפיל).

בית 3 - רוסיה העפילה מהמקום הראשון. המאבק כרגע הוא על המקומות 3-2, והוא גם כן ישיר - בין צ'כיה לאוקראינה (לשתיים 5 נקודות). הצ'כים שבמקום השני הם מארחים - וגם אם יפסידו ויסיימו במקום השלישי יש להם כבר 3 נקודות ויחס שערים של +1, וההעפלה מובטחת. אם אוקראינה תסיים שלישית יש להם כרגע נקודה אחת -4 שערים, וסיכוי להעפיל.

בית 4 - פורטוגל ואיסלנד הבטיחו ההעפלה מהבית הישראלי. ליטא מדורגת שלישית, ויש לה כבר שתי נקודות (אחרי קיזוז) בעקבות הניצחון על איסלנד ויחס שערים של 22-. נבחרת ישראל, גם אם תדהים באיסלנד ותשוב למקום השלישי, נמצאת כרגע ללא נקודות וביחס שערים גרוע של 31-. למעשה רק ניצחון שיעניק שתי נקודות יכול לאפשר לה להיות בתמונה - משימה קשה ביותר מול נבחרת שניצחה בת"א - 20:30.

בית 5 - סלובניה צפויה להבטיח את המקום הראשון, כשתארח את סוגרת הבית טורקיה (5 הפסדים). משחק ישיר יקבע את הדירוג הסופי במקומות 3-2 - בין הולנד שמקדימה בנקודה את פולין. אם פולין תסיים במקום השלישי מצבה טוב עם שתי נקודות ויחס שערים של 3-. מצבה של הולנד (המארחת) - במקרה שתפסיד ותרד למקום השלישי - מצוין עם 3 נק' ויחס שערים כרגע של 10-.

בית 6 - נורבגיה ובלארוס העפילו משני המקומות הראשונים. טרם הושגה הכרעה בין איטליה ללטביה האחרונה (לשתיים 2 נק', לפני קיזוז). אחרי קיזוז - הסיכוי שלהן להעפיל נמוך מאוד - איטליה שתתארח בנורבגיה ללא נקודות כרגע ועם יחס שערים של 18-. לטביה שתתארח בבלארוס נמצאת גם כן ללא נקודות ועם 36-.

בית 7 - דנמרק ומקדוניה הבטיחו ההעפלה. שוייץ תסיים במקום השלישי, והיא תתארח מחר במקדוניה. אחרי קיזוז, שווייץ כרגע ללא נקודות, וביחס שערים 8-.

בית 8 - שבדיה הבטיחה ההעפלה מהמקום הראשון, אבל הבית הזה מסובך. 3 נבחרות מתמודדות במקומות 4-2.  מונטנגרו (4 נק') תארח את רומניה (3 נק'), בעוד קוסבו האחרונה (3 נק') תתארח בשבדיה. בהנחה שקוסובו לא תפתיע את שבדיה, שהשיגה עד כה 5 ניצחונות, המאבק על המקום השלישי יתרכז בין מונטנגרו לרומניה. אם רומניה תישאר במקום השלישי, היא עומדת אחרי קיזוז על שתי נקודות וביחס שערים 2-. במידה ומונטנגרו תפסיד בבית ותנשור למקום השלישי היא עלולה להיות בבעיה - שכן היא עם אפס נקודות אחרי קיזוז וביחס שערים 24-.

 

בן סעדון, מקבל הזדמנות בנבחרת הבוגרת, אחרי ששיחק בעבר בעתודה ואחרי היכולת הטובה שהציג בבאר שבע. צילום: הדר ואן קולא
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn